Sel suvel, Viimsi kultuuriaastal, on vallas toimumas rida põnevaid sündmusi, millest allpool mõne sõnaga juttu teeme.

3. juunil algusega kell 18 toimub Viimsi vabaõhumuuseumis valla rahvatantsurühmade ühestantsimine ja simman „Las käia see tants“. Osalevad koolide ja täiskasvanute rahvatantsurühmad. Sündmuse korraldaja on MTÜ Randvere Tantsupere eesotsas tantsujuhi Anli Ajaga.

4. juunil kell 15 tähistab segakoor Viimsi 40. tegevusaastat juubelikontserdiga Viimsi Artiumi suures saalis. Koori juhatab Vaike Sarn. Kontserdil on kaastegevad ka Jyväskylä segakoor „Aallon Laulajat“ ning Koeru segakoor.

5. juunil kell 12 toimub kogupere üritus „Viimsi Hoovimängud/100 aastat hoovimänge“. Toimumispaigaks on Viimsi vana staadion ala (Viimsi Rimi taga, Randvere tee 9). See on sündmus, kus kohtuvad meie hoovi- ja õuemängude traditsioonid alates aastast 1922 kuni tänase päevani.

12. juunil kell 10 antakse start 11. Viimsi rattaretkele. Rattaretke alguse ja lõpupunkt on Viimsi Artiumi vastas asuva parkla. Korraldaja on Viimsi Sport. Samal päeval algusega kell 11 toimuvad Viimsi huvikeskuses Viimsi noortevõistlused rahvusvahelises kabes.

Võidupüha ja jaanipäevad

23. juunil võõrustab Viimsi vald igal aastal toimuvat üleharjumaalist isamaalist sündmust – Võidupüha ja Harju XXVII Maakaitsepäeva.

Harju Maakaitsepäeva tähistamisega alustatakse juba 22. juunil kell 16, kui Vabaduse hiies, Loo alevikus toimub traditsiooniline Võidutamme istutamine, kus osalevad ka segakoor Viimsi ja ViiKerKoor, dirigent Indrek Umberg.

23. juunil algavad Harju Maakaitsepäeva sündmused varahommikul kell 7 Viimsi vabaõhumuuseumis Võidupüha auks lipu heiskamisega. Kell 9.30 toimub Viimsi mõisa pargis Johan ja Maria Laidoneri monumendi juures Eesti vabaduse eest langenute mälestuseks pärgade asetamine. Kell 11 on Viimsi staadionil operatiiv- ja kaitsejõudude pidulik rivistus ja paraad ning staadioni kõrval parklas on huvilistele avatud eriteenistuste tehnika, varustuse ja relvastuse väljapanek kuni kella 16-ni.

Kell 12 algavad Viimsi mõisa pargis Harju XXVII Maakaitsepäeva sündmused – ürituse avamine ja Isamaaline tervituskontsert. Esinevad Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkester, Randvere Pasunakoor, rahvamuusikaansamblid Kapell Viimsi ja Pirita, rahvatantsurühmad Randvere Koolist ning Randvere Tantsupere tantsurühmad.

Kell 14 toimuvad samas ajalooliste sõjaväevormide esitlused ja Front Line Eesti ja Kaitseliidu demolavastused ning avatud on relvade näitus. Külastada saab sõjamuuseumit. Avatud on kohvikud ja koostööpartnerite esitlustelgid. Päevajuht on Hannes Võrno. Kogu üritus tasuta.

15.30 toimub Viimsi mõisa pargis vabariigi presidendi süüdatud võidutule vastuvõtmine ja pidulik üleandmine Harju maakonna omavalitsusjuhtidele. Ürituse peakorraldaja on Harjumaa Omavalitsuste Liit koostöös Viimsi vallavalitsuse ja Eesti Sõjamuuseumiga.

Kell 19 toimub jaaniõhtu pidu Viimsi vabaõhumuuseumis. Esinevad Stefan, Marko Matvere ja VLÜ (pääse tasuline).

Viimsi vallas toimuvad ka mitmed muud jaanipeod.

22. juunil kell 18 on pidu Lubja mäe jaanitule platsil, kus esinevad Sirje ja Rein Kurg.

23. juunil kell 21 on jaanituli Prangli saarel, Ülesaare laululaval, kus esinevad Mikko ja Mait Maltis.

24. juunil kell 18 peetakse jaanipidu Leppneeme sadamas, kus esinevad Jaanus Pärnpuu ja Tõnu Timm.

Juuni lõpust augusti lõpuni

30. juunist-25.augustini toimuvad Viimsi Orelisuve 2022 kontserdid Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Esinevad organistid ja kammermuusikud Eestist, Lätist, Ukrainast ning Saksamaalt.

3 juulil algusega kell 14.30 tähistab EELK Randvere Püha Peetri kogudus oma 170. juubeliaastapäeva piduliku jumalateenistusega kirikus.

9. juulil kell 10-18 toimub Viimsi Vabaõhumuuseumis Rannarahva Festival ja Merelaulu Pidu. Samal päeval algusega kell 10 tähistatakse Prangli saarel Kalurite päeva ning kell 21 toimub Suur Suvedisco, DJ Lenny La Vidaga Prangli Rahvamajas.

16.-17. juulil toimuvad Viimsi Kohvikutepäeva sündmused Viimsi poolsaarel ja saartel

16. juulil kell 21 esineb Prangli rahvamajas ansambel Laine.

29.-31. juulil toimuvad teatrilavastuse „Mis sa ilma paadita teed?“ etendused Prangli rahvamajas. 31. juulil toimuv viimane etendus on kavas anda Aksi saarel. Lavastuse esietendus ning etendused olid esmakordselt 2021. aastal.

3.-31. juulini toimuvad Nargen Festivali kontserdid ja teatrietendused Naissaarel. Naissaare Püha Maarja kabelis antakse tasuta kontsertide sari Orelimaagia 2022: Bach+. Esinevad organistid Eestist ja välismaalt.

6.-23. juulil toimuvad Omari küünis Marius von Mayenburgi satiirilise komöödia „Bäng“ etendused.

30. juulil annab Omari küünis soolokontserdi maailmakuulus soome akordionist ja helilooja Kimmo Pohjonen.

13. augustil kell 12 toimub traditsiooniline Prangli spordipäev ning õhtul kell 21 spordipäeva pidu Väikeste Lõõtspillide Ühinguga Prangli rahvamajas.

19. augustil kell 19 avatakse piduliku kontserdiga Viimsi Artium ning saab alguse maja avamiskuu, mille lõpuürituseks on 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval toimuv Eesti Muusikanõukogu aastapreemiate tseremoonia ning sündmusest toimuv otseülekanne ETV programmis.

20. augustil, Eesti taasiseseisvuspäeval korraldab Naiskodukaitse Viimsi jaoskond Pinkikupäeva ja kontserdi Viimsi mõisa pargis.

20.-21. augustil toimuvas Forus Spordikeskuses noorte lauatennisevõistlus „Viimsi Open 2022 in memoriam Katrin Saks“.

26. augustil algusega kell 20 toimub traditsiooniline Pärnamäe küla välikino.

27. augustil algusega kell 20.30 tähistakse Muinastulede öö sündmust Viimsi vabaõhumuuseumis.

Ilusat ja sündmusterohket suve!