Veebruaris jõavad kinolinale koguni kaks kodumaiste legendaarsete kirjandusteoste ekraniseeringut.

“TALVE“

Tervelt 50 aastat on mööda läinud ajast, kui Toots, Kiir ja teised omavahel legendaarses “Kevades” maid jagasid. 50 aastat… Arvestades “Kevade” panust meie kultuurilukku, tundub see isegi imelik, et järg sedavõrd kaua end oodata lasi.

7.veebruaril saab see viga parandatud ja armastatud tegelaste edasine käekäik selgub loos, mille pealkirjaks “Talve”. Aastaks on 1942 ja pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse. Lutsulikke vimkasid täis loo käivitab Arno Tali poja Arnoldi naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised legendaarsed tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad. Stsenaariumi kirjutas Martin Algus ja lavastajatoolis istus Ergo Kuld. Osades: Riina Hein, Margus Lepa, Henessi Schmidt, Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten, Saara Nüganen, Märt Koik, Harry Kõrvits jt.

Filmiplakatid: tootjad
Filmiplakatid: tootjad

“SIPSIK”

Sipsikut teavad kõik. Aga vahel tundub nii, et selles kiires maailmas, kus lastelgi juba aega kipub väheks jääma, on Sipsik sagedasti kippunud ära kaduma. Nüüdseks on üks armastatumaid Eesti lastekirjanduse kangelasi saanud oma filmi, täis muusikat, seiklusi ja tõelisi tundeid.

See on lugu väga erilisest ja üliarmsast elusast sinisevalgetriibulises ülikonna, suure musta juuksepahmaka, suurte silmadega ja Ott Sepa häälega rääkivast naerunäoga nukust ning õe ja venna armastusest, mis peab vastu ka kõige suurematele katsumustele. Ja kui “Kuldvillakus” küsimus Sipsiku vanuse kohta ekraanile ilmub, siis teadke kõik, et õige vastus kõlab järgmiselt: “Mis on 58 aastat!” Austusväärne number.

Filmiplakatid: tootjad
Filmiplakatid: tootjad

“ÜRGNE KUTSE”

Ürgne kutse on raamatu põhjal valminud film, mida saavad kõik Jack Londoni fännid Viimsi kinno vaatama minna alates 28. veebruarist. Film räägib suure südamega koerast nimega Buck, kes röövitakse California mugavast elust ja viiakse kaugpõhja Alaskale. Sajandi vahetusel on Klondikese jõeäär täis ahneid kullaotsijaid metsikuid indiaanlasi ja hunte. Buckist saab vahva veokoer, kes peab ellujäämiseks õppima kavalust ja karmust. Buck õpib oma peremeest armastama ja tänu sellele saab temast kogu Alaska tugevaim ja metsikuim veokoer. Kuid temas ei ole kadunud instinkt olla vaba ja järgida ürgset kutset. Haarava seiklusfilmi “Ürgne kutse” aluseks on Jack Londoni 1903. aastal avaldatud legendaarne klassikateos.

Osatäitjateks legendaarne Harrison Ford, Karen Gillan, Dan Stevens, Bradley Whitford, Wes Brown ja teised tuntud osatäitjad. Lavastajana teeb oma mängufilmidebüüdi animatsiooniveteran Chris Sanders ja stsenaariumi kirjutas Michael Green.

Filmiplakatid: tootjad
Filmiplakatid: tootjad

“ALLAMÄGE”

Koomikud Will Ferrell ja Julia Louis-Dreyfus naerutavad sõbrapäeval publikut omapärases peaaegu-katastroofifilmis «Allamäge». Mõnikord on vaja käia ära peaaegu põhjas, et leida taas koosolemise rõõm ja mõte. Esilinastuva filmi keskmes on abielupaar, kes suundub koos lastega Alpidesse suusapuhkusele, kus neid tabab väikestviisi ehmatus kerge lumelaviini kujul. Kuigi keegi viga ei saa, koidab silme ees terendava ohu tõttu tõehetk abielupaari omavahelistes suhetes. Mõistagi ajavad suusabaasis asjaolusid keerulisemaks uued ja põnevad puhkusekaaslased ning sündmuste keerisesse kistakse ka järeltulijad.

Käesoleva aasta Sundance’i festivalil esilinastunud terava komöödia “Allamäge” aluseks on lavastaja-stsenarist Ruben Östlundi film “Force Majeure”, mille Rootsi esitas 2014. aastal ka Oscarile.