Hawaii Davai poke-kausse ja smuutisid saab nüüd Viimsis osta nii, et prügi ei tekigi. Nimelt liitus toidukoht RingKarbi üle-eestilise ringnõude võrgustikuga.

RingKarp on Eesti iduettevõte, mis loob üle-eestilist ringnõude süsteemi, et vähendada ühekorrapakenditest tekkivat prügireostust. Hetkel on võrgustik üheksas Eesti maakonnas ning liitunud on ligi 70 restorani. Nüüd on lahendus jõudnud ka Viimsisse. RingKarbi ühe asutaja Katarina Pappi sõnul sai RingKarp alguse isiklikust probleemist. „Me ei saanud restoranist toitu kaasa osta, sest me ei tahtnud enda koju sellega kaasnevat prügi,“ ütleb ta.

RingKarbi süsteem on lihtne. Toidu prügivabaks kaasaostmiseks tuleb paluda söögikohal panna see ringkarpi ja karbi eest tasuda ajutine deposiit. Karbi mistahes RingKarbiga liitunud toidukohta tagastades saab klient kas kogu deposiidi tagasi või toidu uues puhtas nõus. Seega on RingKarbi süsteem söögikoha kliendile tasuta. Karbid vastavad toiduohutus- ja hügieeninõuetele, on lekkekindlad ja kannatavad nii soojendamist kui ka külmutamist. 

“Loomulikult oleme rõõmsad iga toidukoha üle, kes meiega liitub, et prügireostust vähendada. Eriti uhked oleme aga just nende kohtade üle, kes julgevad olla esimesed! Usun, et Hawai Davai samm prügivabama toidu kaasamüügi suunas on eeskujuks ka teistele Viimsi toidukohtadele,” on Katarina Papp lootusrikas.