Jussikas

Kindlasti teavad juba paljud, et Viimsi piiri ääres olev Reval Cafe oma tegevust samas asukohas enam pikalt ei jätka. Samuti on ehk märgatud, et Jussikas on ajutiselt suletud ning vana tuntud õlleka ees seisab juba päevi Reval Cafe kleebistega auto. Kahe söögikoha eesootavatest muutustest rääkis Reval Cafe tegevjuht ja asutaja Rene Treifeldt.

Reval Cafe sai alguse Viimsis Ranna teel asuvast paviljonist. Mitte küll tänasest asukohast, aga just sellestsamast paviljonist, mis asus kunagi Tallinnas Süda tänava otsas. “22 aastat tagasi sai sealt alguse minu ja vend Anri Treifeldti kohvikuäri,” meenutas Rene Treifeldt. 12 aastat tagasi koliti paviljon Viimsisse Ranna teele, kus kohvik sai ajutise ehitisena toimida käesoleva aasta kevadeni. “Siis soovis Viimsi vald, et me ehitaksime ettenähtud ehitusmahus uue hoone või peame paviljoni oma asukohast teisaldama” selgitas Treifeldt. Nii ongi Reval Cafe omanikel huvi paviljon soodsalt ära realiseerida, sest neil endil puudub sellele otsene väljund. “Prügimäele me teda ei vii. Oleks parem, kui paviljon leiaks kellegi käes ikka rakendust,” ütles Treifeldt.

Kuna Reval Cafe Viimsis samas asukohas tegutsemist ei jätka, hakati piirkonnas otsima uut võimalust. Juhuslikult pakuti Jussikat. Siin tuleb rõhutada, et Reval Cafe ei pöördunud Jussika poole, vaid vastupidi. “Selgus, et Jussikas toimetab minu kauaaegne tuttav ja koolivend, kes ei soovinud enam ise söögikohta pidada. Koos leidsime kiiresti ühise keele ja olgu öeldud, et Reval Cafe läheb majja rentnikuks,” täpsustas Treifeldt.

Sellest paviljonist sai Reval Cafe alguse.

Hubane perekohvik

Legendaarse Jussika asemel avab pika ja väärika ajalooga majas peagi uksed Reval Cafe. “Meie soov on teha siia perekeskne kohvik, kuhu on mõnus tulla ka koos lastega. See võimalus meil paviljonis puudus,” tutvustas Treifeldt uue toidukoha kontseptsioonist.

Maja interjöör saab võrreldes varasemaga olema oluliselt helgem ja heledam. Plaanis on aktiivselt kasutusele võtta ka terrass ja aiaosa, kus uuel aastal hakkavad toimuma aiakontserdid. “Viimsi inimesed on meid omaks võtnud, soovime Viimsis tegutseda ja anda ka Reval Cafele uus hingamine,” täpsustas Treifeldt.

Väärikat maja on värskendatud ka väljast. Fotod: Jane Saks

Reval Cafe tugevuseks on alati olnud hommiku- ja lõunasöögid. Lisaks jäävad menüüsse ka kondiitritooted, gelato ja muidugi tuleb ka lastemenüü. “Proovime tootevalikus jätta alles ka mõned n-ö Jussika hitid, nagu näiteks Jussi õlu,” täpsustas Treifeldt.

Maja teine korrus jääb erabroneeringuks, mida saab rentida juubelilaudadest peielaudadeni. Samuti on huvilistel võimalus broneerida laudu jõuluürituste jaoks. Lisainfo küsimiseks tuleb kirjutada e-posti aadressil info@revalcafe.ee.

Avamispäeva täpselt paigas ei ole, kuid see toimub oktoobri keskel. Täpsemat infot saab Reval Cafe kodulehelt revalcafe.ee.