Suurepärased muusikud, Raul ja Carlos Ukareda pakuvad oma detsembrikuise kontserdisarjaga võimaluse mõtiskleda nende väärtuste üle, mis kipuvad tänapäeva maailma hoogsas elurütmis käest libisema.

Isa ja poeg viivad kitarrimängu ja laulu asutajad jõulu ajal kontserdiga „Puistab lund nagu lendlevaid linde“ erilistesse esinemispaikadesse. Nad valisid Jõhvi kontserdimaja kammersaalis algavaks ja EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus kulmineeruvaks ringsõiduks tänapäevasesse vormi valatud rahvakoraalid, spirituaalid ja ka päris vaimulikku muusikat.

„Kava on suures osas meie jaoks väljakutse, sest esitame meie jaoks üsnagi ebatavalisi lugusid ja see on esimene kord kui täispika kavaga kahekesi ringreisile läheme,“ ütles Raul Ukareda. „Carlos on suurepärane kitarrist ja sügav ning pisiasjadeski tähendust otsiv laulja. Ootan neid esinemisi väga ja olen kindel et kõlame kokku suurepäraselt.“

Taolises erilises vormis koos musitseerimise võimalust ootasid mõlemad muusikud juba kaua ja on õnnelikud, et see võimalus avanes just nüüd, mõlema jaoks olulisel jõuluajal. Kontsertidega rõhutatakse eriliselt isa ja poja teineteisemõistmist. Võrratu akustikaga saalides kõlavad sootuks teistsugused meloodiad kui oleme harjunud aastavahetusel kuulma raadios või kaubanduskeskustes.

„See on hämmastav, kui keeruline on väga lähedastel inimesel tänapäeva pöörases elurütmis oma ühiseid unistusi teoks teha, mõtteid vahetada ja isegi üksteisele tähelepanu pöörata,“ tõdes Raul Ukareda. „Me soovime oma kontsertidega pakkuda kuulajatele just seda harmooniat, mis tekib pereväärtustest ja oma lähedastega koos tegutsemisest. Iga isa igatseb seda aega, et pojaga nagu mees mehega maailma asju arutada saaks.“

Esitusele tuleb samuti nii Rauli kui ka Carlose lugusid täiesti uues seades, aga ka palu, mida kumbki pole varem esitanud ja ilmselt niipea ka enam ei esita. Lisaks lauldud lugudele jutustavad isa ja poeg lugusid sellest, kuidas kireva minevikuga isa ja lootusrikka tulevikuga poeg on teineteist kasvatanud nii muusikute kui ka inimestena.  

Kontsert „Puistab lund nagu lendlevaid linde“ algab Viimsi Püha Jaakobi kirikus 29. detsembril  kell 19.