Prangli on tuntud oma ilusa looduse poolest. Suvel ootab saar siseturisti matkama ja Pranglit avastama. 13. juunil toimub kaatrikontsert Prangli sadamas, kus on esinejaks ansambel Heating. „Kui kontsert õnnestub ja külalistele hinge poeb, siis miks mitte seda korrata,“ ütleb korraldaja Marika Linholm Prangli Majutusest.

Kuidas Prangli rahvas on eriolukorra aja ja suletuse ning tervisekriisi vastu pidanud?

Tundub, et nii kenasti, kui see sel ajal võimalik oli. Eks hirm võõra haiguse ees on ju kõigil ning Pranglil elab ka palju riskigruppi kuuluvaid inimesi. Aga eks elu peab ju edasi minema väikestviisi ning kõiki reegleid jälgides peame hakkama saama.

Kust tuli idee kontsert teha?

Idee tekkis ühel hommikul, kui kell kuus uni ära läks. Eks natuke sai ju linnalt šnitti võetud, sest seal hakati samal ajal korraldama autokinosid. Kuna meil kino ei ole, aga jagub kaatri- ja mererahvast, siis nii see idee sündiski.

Ilmad on ka juba 13. juuniks ehk ikka ilusad ja soojad ning inimesed ju merel ikka sõidavad, miks siis mitte tulla kokku turvaliselt ja hoopis mingi kindla eesmärgiga. Samas on see ka võimalus innustada meie oma Viimsi noori muusikuid ning toetada kohalikku kultuurielu.

Fotod: erakogu
Fotod: erakogu

Mis plaanis on?

13. juunil kütab Prangli sadamas merevee soojemaks Viimsi tuntuim noortebänd Heating. Viie tegutsemisaasta jooksul on Heating edukalt esinenud nii Eestis kui ka Saksamaal, andnud mitmeid kaasahaaravaid avalikke kontserte ja mänginud paljudel firmapidudel.

2018. aastal Viimsi jaanitulel soojendasid nad Karl-Erik Taukarit, kellel jagus poistele vaid tunnustavaid kiidusõnu. Ansambli repertuaaris on stiilset omaloomingut, teada-tuntud popp- ja rokkmuusikat, aga ka mõnusaid rahvalugusid, mis igal eestlasel unepealt peas.

„Kes kodust vähegi mõne aluse leiab, see tõmmaku 13. juuni sellele hääled sisse ja jõudku Prangli sadamasse. Tulge! Teeme koos muusikat ja naudime algavat suve,“ kutsub ansambli solist ja kitarrist Kasper Sebastian Silla. Ansambli Heating koosseisus mängivad veel Tair Helm – taustavokaal, soolokitarr; Kristian Erik Papp – basskitarr; Timo Jaaska – trummid.

Ootame külalisi kaatritega ja jahtidega ning oodatud on ka saart jalgsi väisavad külalised. Kes tulevad saarelt autodega/peredega või jalgsi, siis kindlasti palume järgida 2+2 reeglit. Kuna sadamaala on piisavalt suur, siis mahume kõik ära. Kui tunned ikkagi, et tervis ei ole korras või esinevad külmetuse sümptomid, siis PALUN PÜSI KODUS!

Kontserdi e-pileteid saab osta internetist Fienta.ee keskkonnast nime alt „Kaatrikontsert Prangli sadamas 13.06“ või www.pranglikamping.ee kodulehelt.

Korraldaja on Prangli Majutus OÜ ning Prangli saarel asuv KoduSadama kohvik. Kontsert saab toimuma ka tänu sponsoritele ja toetajatele: K Security, Tuuleliinid, Viimsi noortebänd, politsei, Prangli vabatahtlik merepääste. Loomulikult täname ka Viimsi vallavalitsust, kes andis loa seda kontserti korraldada!