Kristi Sipra korraldab Viimsis nii temaatilisi sünnipäevapidusid lastele kui ka teemaõhtuid naistele. Kõik need ideed said alguse tema enda vajadustest. 

Kristi Sipra on kolme lapse (11-, 9-aastane ja 8 kuud) ema. Elades ise küll Meriväljal, peab ta ennast rohkem just viimsilaseks, sest Viimsisse on tal n-ö kaks sammu üle raudtee ning kogu melu ja elu koos parima turu ja ostlemispunktiga on ikka Viimsis. 

“Olen lõpetanud TÜ Pärnu Kolledži turismi- ja hotelliettevõtluse eriala, kuid pärit hoopis Võrust ja seto, rännanud palju ringi. Aastast 2014 olen olnud The Journey Brandon Bays/Rännak Eesti üks eestvedajatest,” ütleb Kristi ja selgitab: “Kui nüüd hästi lihtsalt öelda, siis olen tegelenud inimeste hinge ja sügavuste teemadega: kuidas jõuda armastuse ja andestuseni. Laste kõrvalt olen läbi käinud erinevaid kursusi ja koolitusi ning paljud neist ka ise korraldanud. Ikka ja alati selliste sügavate teemadega, mille eesmärgiks on tervenemine. Aktiivselt osalen ka Merivälja kooli vanematekogu töös, olen 4.-6. klasside eeskõneleja ning eelmisel aastal olin koolis jõululaada korraldaja.”

Tüdrukute peod Pesake Viimsis
Nagu enamus asjadega siin elus tuli ka Kristil mõte tüdrukute pidusid korraldaja just enda vajadusest. “Olen viimased kaks aastat otsinud Viimsis ja Pirital sellist mõnusat sünnipäevapeo kohta oma suuremale tüdrukule, kus ta saaks võtta oma 10 kõige-kõigemat ning kus oleks võimalik temale meelepärast pidu teha. Mu laps armastab savist asju teha, maalida, kokata. Talle meeldivad kristallid ja maagia, ka patside punumine ja soengute tegemine on põnev teema. Meie Nelgi tee korter on seni kasutuses olnud kontorina ja väikese beebi kõrvalt tekkis mul mõte luua Viimsisse Pesake Viimsis, kus hakata korraldama tüdrukutele meeldejäävaid sünnipäeva- ja teemapidusid. Otsustasin, et loon ise sellise koha.”

Kristile tuli appi tema hea sõbranna kunstnik ja disainer Evelin Vaherpuu, kes väga naudib lisaks sisekujundusprojektidele ja kujundusmaastikule maalirännkute läbiviimist naistele ja noortele. Mõeldud, tehtud. Nii loodigi koos maagilised ruumid ja kontseptsioon ehk siis eriline koht, kus neiud ja naised tunnevad end hoitult ja tiivustatult. “Mina korraldan ja loon kõik vajaliku ning pakun tööd inimestele, kes armastavad luua sisu ja muidugi, kes on parimad noortega töötamises. Õnneks on mul neid tuttavaid läbi aastate palju kogunenud. Lisaks korraldame me pühapäeviti tüdrukutele maali-, maagia-, kristalli- jms hommikuid. Ühineda saab igaüks, kes soovib, ja vanus võiks olla vahemikus 7 kuni 13 ja mahub meid 10 kuni maksimum 12 tüdrukut.” 

Kuid see pole veel kõik: “Eraldi on plaanis luua lahedaid pakette ka vanusele 13-16 – selles eas enam maalida ja meisterdada ei taheta, pigem soovitakse mõne ägeda ja laheda kokaga kokata või lauamänguturniiri koos henna tätoveeringutega.”

“Oluliseks pean seda, et jõuame iga lapseni ja et iga laps saab tähelepanu. See tähendab, et meil oleks iga lapsega aega suhelda ja juttu rääkida.” 

Pesake Viimsis pakub tüdrukutele erinevaid sünnipäevapeopakette ja teemapidusid. Kristi leiab, et Viimsis on lahedad tegijad, kes on rõõmuga nõus tulema sünnipäevapidusid korraldama, üks nendest on näiteks Fredy Bakery, kes ootab juba pikisilmi, et üks mõnus kokkamise töötuba või sünnipäev tüdrukutele korraldada. 

Peo teemad on erinevad: juuksepidu, maagiapidu, maalimispidu, kristallipidu, keraamikapidu, kokkamispidu, lauamänguringipidu. “Huvitavad töötubade või sünnipäevade läbiviijad on garanteeritud,” lisab Kristi.

Laupäeva ja pühapäeva hommikuti (info Facebookis) korraldatakse samadel teemadel töötubasid tüdrukutele. “Kui tüdrukuid ootame hommikuti, siis emasid ja naisi õhtuti.”
“Alguses panin kohale nimeks Laste Peod Viimsis, kuid siis muutsin Tüdrukute Peod Viimsis ja nüüd muutsin uuesti Pesake Viimsis,” räägib Kristi kohale nime otsingutest. “Tahtsin tunnetada, milline on see õige nimi kohale, mis võiks ja peaks jääma. Suund on ikka tüdrukutele, kuid sekka teeme lisaks naistele ka ühte koma teist ning tulemas on beebimassaaži hommikud.” 

Ennekõike on Pesake Viimsis ikka tüdrukutele mõeldud. “Me loome koos maagilisi ja meeldejäävaid tüdrukute pidusid, kas siis toredate hommikute või sünnipäevade näol.”

Sünnipäevapeo pakettide hinnad algavad 195 eurost. See sisaldab alati töötoa läbiviijat, perenaise teenust, soojad kaneelisaiad, kakao, ruumide kaunistused, väike fotoalbum peost ja kõik vajalik teemapeoks on kohapeal olemas.

Tüdrukute maalihommikute osaluspanus on 16 eurot noor ja sisaldab see samuti kõiki eelnevaid asju, välja arvatud fotoalbum.
Pesake Viimsis asub huvikeskuse ja vallamaja vahetus läheduses uues kortermajas Nelgi tee 5 korteris number 17.

Hinge kosutavad naisteõhtud ja sportlikud peod poistele
Tänaseks on toimunud ka juba naistele ja emadele nii mõnusaid maaliõhtuid koos elava muusikaga kui ka toetavaid vestlusõhtuid. Just nii nagu vanasti – naised, emad ja vanaemad peavad ju ka aeg-ajalt koos käima. Kristi ütleb, et ta tunneb rõõmu, kui saab neile selleks õdusa, mõnusa ja turvalise keskkonna luua ning parimad läbiviijad kohale organiseerida.

Pidusid teeb Kristi ka poistele. Selleks on loodud Facebooki leht Laste jalgpalli- ja spordipeod Viimsis. “Korraldame poistele ägedaid jalgpalli-, korvpalli-, tennise- ja muid sportlikke pidusid. Vaata, kui palju on Viimsis spordipoisse! Minu poeg on soovinud juba kaks aastat järjest lahedat jalgpallisünnipäeva oma kodu lähedal, Mõisapargi palliplatsil. Sel aastal ma selle talle ka korraldasin ning jalgpallisünnipäeva pakett on väljas ka meie Facebooki lehel.”

“Juba mõnda aega olen otsinud endale meeskonda kedagi tegusat ja vahvat, kelle hea meelega spordipidude korraldamisega kampa ja abisse võtaksin. Kes tunneb, et just temal hakkas praegu süda kiiremini põksuma, siis ole hea ja võta minuga ühendust.”

Kristiga saab kontakti Facebooki lehel Pesake Viimsis, e-posti aadressil kristi@skillconsult.ee , telefonil 513 2886 või https://www.pesakeviimsis.ee