Viimsi Ranna Lions Klubi ellu kutsutud Viimsi aasta pere valimine toimus tänavu juba kolmandat korda. Tunnustuse eesmärk on märgata ja esile tõsta peresid, kes oma töö ja toimetuste kõrvalt panustavad kogukonna tegemistesse ning oma eeskujuga innustavad ka teisi. Aastal 2022 valiti Viimsi aasta pereks perekond Visnapuu.

Siiri ja Tarmo on kolme lapse vanemad ja kahe lapselapse vanavanemad. Ma lihtsalt pean ära küsima selle äraleierdatud küsimuse õnneliku abielu saladuse kohta. „Meie arvame, et perekonnaks mitte ei saada, vaid kasvatakse. See ei juhtu kunagi hetkega ega ka mõne aastaga. Protsess on aastakümneid pikk, mis tegelikult kunagi ei lõpe. Kõik inimesed on erinevad ning üksteise erinevusi peab oskama just hinnata, mitte kritiseerima ega üritama kedagi ümber kasvatada või muuta. Ühistest läbielamistest tuleb nii õppida, aga koos rõõmustada positiivse üle,” kirjeldavad Visnapuud nende ühist arusaama perekonna loomisest ja ülesehitamisest.

Hea eeskuju nakatab

Püüdes kokku lugeda, millega perekond Visnapuu on valla tegemistes panustanud, ei jõua ma ära imestada, kui palju suudab üks perekond igale poole käed külge lüüa ning ka ise vahvaid sündmusi luua. Tarmo ja Siiri on Viimsis algatanud sellised sündmused nagu Viimsi Jõulumaa, Tädu Öömaraton, Viimsi Trepijooks ning hoiavad elus ka traditsioonilisi üritusi nagu Viimsi Jooks, Viimsi Rattaretk ning Lastepäeva tähistamine.

Perepilt aastal 2008.

Siiri on viimasel ajal ka ise tegelenud erinevate spordialadega ning osalenud rahva tervisega seotud koolitustel, kuna need teemad on talle väga südamelähedased. „Ülekaalulisuse probleem on hetkel väga terav nagu teame ning need inimesed vajavad vahel väikest torget ning liikumapanevat jõudu, et oma elu tervislikumaks muuta. Tore on näha inimeste silmis rõõmu, kui saame sellele kaasa aidata,” toob naine välja veel ühe põhjuse, miks nad panustavad kaaskodanikesse spordipisiku levitamisele.

Tarmo ja Siiri hoiavad ka Viimsi spordiradadel silma peal ning löövad ise alati käed külge, kui abi vaja. „Võimalusel viime ise tasuta kepikõnni-, ratta- ning suusatrenne läbi. Selline algatus motiveerib ka meid ennast liigutama. Kui midagi on sotsiaalmeedias maha hõigatud ning kokku lepitud, ega siis ei saa ei osalejad ega me ise jääda diivanile vedelema,” lausuvad Siiri ja Tarmo ühest suust.

Taolistest ühistreeningutest võtavad osa täiskasvanud, kuid ka lapsed vajavad kambavaimu, et nutiseadmetest eemale saada. „Meie oleme oma lastega käinud palju ratastega sõitmas ja niisama matkamas ning lastelastega, kes on hetkel ühe- ja kolmeaastased, käisime just Lottemaal ronimas. Kui sport ei ole inimestel igapäevale elu osa, siis igas eas inimeste liikumapanevaks jõuks on just kambavaim. Paljudele ei sobigi tulemustele orienteeritud trenn ning tegelikult lastele meeldib näiteks öösel matkamine ja lõkkel toidu valmistamine,” annavad Tarmo ja Siiri head nõu.

Aktiivse pere puhul on keeruline välja tuua ühte konkreetset tegurit, mis Visnapuudele Viimsi aasta pere tiitli tõi. „Arvame, et ühiskondlik aktiivsus ongi see, miks meid märgati ja kandidaadiks esitati. Viimsis on palju peresid, kes on samuti tublid, ja kui meie kõigi aktiivsus veel kedagi nakatab, on see uhke ja hea tunne,” ütlevad Siiri ja Tarmo.

Meeldivate asjade jaoks leitakse alati aega

Alates aastast 2004 veavad abikaasad ühiselt firmat ENERGEL Estonia OÜ, mis lühidalt kirjeldades tegeleb energeetikaga ehk madal-, kesk- ja kõrgepingeseadmete müügiga. Huvilised leiavad firma üles Viimsist Randvere teelt, kuid oma kontor on olemas ka Lätis.

Lisaks on Siiri tegev ka piimatööstuses. Eesti suurima saarega seotud Saaremaa Delifood OÜ toodab imemaitsvaid kohukesi, jogurteid, hapukoort ning ka mahe- ja vegantooteid. Erinevaid Viimsi vallaga seotud tegevusi ja sündmusi teostavad Siiri ja Tarmo läbi mitmete MTÜ-de: Spordiklubi Viimsi Sport MTÜ, Viimsi Vabatahtlikud MTÜ ja Pärnamäe Külaselts MTÜ.

Perepilt aastal 2021.

Tegevusi on Visnapuudel palju – kuidas nad kõigeks aega leiavad? „Tegelikult on kõigi meie tegevuste jaoks aja leidmine väga lihtne. Asjadeks, mida sulle meeldib teha, leiad alati aega. Andmisest ammutame uut energiat ning seeläbi on ka meie oma akud pidevalt laetud,” avaldavad Siiri ja Tarmo saladuse.

„Viimsis on palju erinevaid metsa- ja terviseradu, kergliiklusteid, välijõulinnakuid. Need ei ole kunagi kuskil ülerahvastatud. Tuleviku perspektiivis võiksid kõik terviserajad olla omavahel viitadega ühendatud. See oleks eelkõige mugav nende jaoks, kes väga tihti terviseradadele ei satu,” hindavad nad Viimsi elukeskkonda kõrgelt.

Varasemad Viimsi aasta pered:

2020 – Viktoria ja Tõnu Tuulas

2021 – Kristi ja Ants Kurist

Tulemas on põnevad sündmused

Peagi algaval sügisel ja talvel ootavad ees mitmed vahvad sündmused, millest saavad kõik osa võtta või vabatahtlikuna panustada.

26. augustil kell 20 leiab Pärnamäe külas Vehemaa tee ääres juba kuuendat korda aset Viimsi välikino. „Inimesed on kohale tulnud isegi lausvihmas, kuna midagi sellist poldud Viimsis varem korraldatud. Meile meeldib alati midagi uut välja mõelda. Teine ekstreemne algatus oli Vimka mäest üles murdmaasuusavõistluse korraldamine, mille 100 pääset leidsid kohe omaniku,” räägivad Visnapuud erilistest üritustest.

23.–30. septembrini toimub järjekordne EOK Spordinädal Viimsis, mille ajal tutvustatakse erinevaid spordialasid ja korraldatakse tasuta trenne.
Kauaoodatud Viimsi Jõulumaa Laidoneri pargis toimub sel aastal 17.–18. detsembrini.