Juubilar leidis, et just lilled on kõige ilusam kingitus.
Juubilar leidis, et just lilled on kõige ilusam kingitus.

Pringi külas elav ja ühtlasi ka kõige vanem viimsilane Leida Sauela tähistas 8. augustil oma 100. sünnipäeva.

Tammsalust pärit Leida vanematel oli lausa 10 last: seitse poega ja kolm tütart. Leida oli vanuselt kolmas laps. Proua on elanud pika elu, mis on täis nii valusaid, kurbi kui ka hulgaliselt ilusaid mälestusi. „Kui ma sain 18-aastaseks ja leeris ära käisin, ütles mu isa, et enam ta mind ei kontrolli ning nüüd olen iseseisev inimene,“ meenutas ta muiates.

Viimsi vallavanem Illar Lemetti Leidat 100. juubeli puhul õnnitlemas.

Esimeseks töökohaks oli proual Balti puuvillavabrik, kust ta liikus edasi Klementi õmblusvabrikusse, õmmeldes alguses meeste särke ning hiljem ka naiste riideid. Viimane töökoht oli proual Tallinna aiandussovhoos. „Seal läks mul hästi. Teised küll mõtlesid, et õmbleja tuleb nii rasket tööd tegema, ning kahtlesid, kas ma üldse hakkama saangi, kuid mulle seal meeldis,“ rääkis ta. Nimelt ütles Leida oma kogemusest, et ükski töö ei ole raske, kui seda mõnu ja mõistusega teha.

Pensionile jäädes hakkas Leida palju kuduma ning aias toimetama. „Praegu ma enam ei koo, vaid istun ja vaatan telekat, kui seal midagi õpetlikku on. Natuke käin ka õues jalutamas ja nii need päevad lähevad,“ kirjeldas proua oma argipäevi. Tervise üle ta ei kurtnud, vaid ütles, et see on nii ja naa.

Pildil on sünnipäevalaps Leida, poeg Jaan, lapselapsed Kady ja Triinu, lapselapselapsed Berit, Birgit ja Kelly ning lapselapselapselaps Kätlin. Fotod: Jane Saks

Muidugi rõõmustab prouat ka tema suur pere, kuhu kuuluvad üks laps, neli lapselast, neli lapselapselast ja kaks lapselapselapselast.