Selleks, et oma kolleege paremini tundma õppida, on mitmeid võimalusi. Haabneeme kooli õpetajad otsustasid oma võimed proovile panna Öörännakul, läbides üheskoos 29 kilomeetrit. Küsimustele vastasid õpetajad koos.

Kes Haabneeme koolist Öörännakul osalesid?
Hele Must (inglise keele õpetaja), Mery Rosenberg (matemaatikaõpetaja), Riin Peeters (HEV-koordineerija), Kaidy Õismets (klassiõpetaja), Lilian Raspel (inglise keele õpetaja), Dmitri Reinmets (kehalise kasvatuse õpetaja), Lauri Randma (kehakultuuri valikkursuse õpetaja).
 
Kellel tuli mõte Öörännakule minna?
Hele tuli ideega esimesena välja.
 
Kuidas võistkonna kokku panite?
Kutsuti neid, kes eelnevalt on sportlikel üritustel osalenud ja kelle juttudest on selgunud, et neid huvitava sellised üritused. Esialgselt oli kutsutuid 13, kuid osad olid sunnitud muude plaanide tõttu loobuma.
 
Kas see oli kõigil esimene kord Öörännakul osaleda?
Jah, kõigi jaoks oli selles formaadis rännak esimene. Muidugi oli meil neid, kes on öörännakuid ka kaitseväes teinud, ning neid, kes muude võistluste raames orienteerudes on rännanud. 
 
Millised olid ettevalmistused matkaks? 
Väga suuri ettevalmistusi me ei teinud. Kõige tähtsamaks pidasime, et kõigil oleks kaasas pealamp – sellest oli palju kasu. Kõigil oli kotis natuke näksimist ja vett ning kamba peale oli ka plaastreid, valuvaigisteid jms. Pärastiseks võtsime ka terve komplekti puhtaid ja kuivi riideid, nende üle oli ilmselt kõige suurem rõõm. 

“Saime teada, et 30 kilomeetrit pole üldse konti murdev ning ka järgmisel päeval püsib veel jalgel.”

Mis oli teie tiimi nimi?
HK õpetajad.
 
Miks just selline nimi?
Haabneeme Kooli õpetajad oleks olnud natuke liiga pikk. 

Kirjeldage matka eesmärke, meeleolu, ilma. 
Öörännaku eesmärk oli koguda kaardil tähistatud punktidest koode ning neljas mängupunktis lahendada ülesandeid. Rada oli väga hästi üles ehitatud teede peale, kuid ikka oli hetki, kui soovisime lõigata ka läbi metsa. Olime kohe matka alguses ääretult õnnelikud, et vihma ei saja ja ilm on soe. Viimasel kahel tunnil saime aga korralikult märjaks ja sopaseks. Teed muutusid lõpuks juba paksudeks sopamülgasteks. Algselt püüdsid kõik oma jalanõusid hoida ja lompidest kõrvale hüpata, lõpus hoidsid kõik lihtsalt hinge kinni, et jalga tõstes ikka jalanõu ka sopa seest kaasa tuleb.

Kaardilugemine läks meil ladusalt, vaid mõned üksikud pisieksimused. Ka ülesanded läksid meil üpris kiirelt, kuna koostöö oli super. Ainult üks mängupunkt jäi meil poolikuks, kuna ilmselt õpetajatena mõtlesime liigselt üle. 

Mis oli teie tugevus matkal?
Suurim tugevus oli kindlasti Liliani, Dima ja Lauri kaardilugemise oskus. Muidu ei oleks vist kuigi kaugele jõudnud. Hea seltskond oli ka üks edasiviiv jõud ja kõigi vabatahtlik soov üritusest osa võtta. Tugevuseks oli ka see, et kogu tiim suutis ja tahtis hoogsa tempoga kaasa tulla.

Kuidas teil kokkuvõttes läks? 
Läks suurepäraselt. Läbisime raja 6 tunni ja 50 minutiga.
 
Kas osaleksite uuesti?
Kindlasti! Juba poole matka ajal arutasime, et millal uus matk on. Elamus, mille saime, kutsub igal juhul tagasi.

Mida Öörännak teile andis?
Suurepärase emotsiooni ja tõestuse, kui ägedad kolleegid meil on. Samuti saime teada, et 30 kilomeetrit pole üldse konti murdev ning ka järgmisel päeval püsib veel jalgel.

Õnnelikult finišis! Foto: Aldis Toome
Õnnelikult finišis! Foto: Aldis Toome

Öörännaku üks korraldajatest Riina Arhipova

Kuidas ja millal öörännakud algasid?
Esimene Öörännak korraldati aastal 2010. Esimeste rännakute kontseptsioon piirdus vaid öise orienteerumisega, aastatega on üritus kasvanud nii osalejate, võimaluste kui ka uute ideede poolest. Kuuendal Öörännakul lisati orienteerumise juurde mänguline legend, lisaks on kasutusel olnud nii osalejate omavaheline vastutegevus kui ka muud mängulahendused. Kuna kogu maailm on pidevas muutumises, on ka iga Öörännak oma nägu. Täiendame ja arendame iga ürituse kontseptsiooni, et erinevad sihtgrupid saaksid meeldejääva elamuse ning kvaliteetse teenuse osaliseks.

Miks just Öörännak?
Öine mets pakub juba ilma mänguta erakordse elamuse – seal on oma võlu ja põnevus, mis tekitab inimestes hulga emotsioone. Meie lisame omalt poolt juurde mängulise tegevuse ning tulemuseks on kombinatsioon, mis võimaldab tiimil üheks ööks tavapärasest rutiinist eemale tulla ning panna end proovile nii füüsilises kui ka vaimses võtmes.

Palju viimasel Öörännakul osalejaid oli?
Eelmisel Öörännakul osales ligikaudu 700 inimest.

Kui pikad olid rajad ja mis ülesandeid meeskondadel lahendada tuli?
Osalejad said valida kahe rajapikkuse vahel: 19 ja 29 kilomeetrit. Mängu jooksul pidid meeskonnad metsast üles leidma erineva raskusastmega kontrollpunktid, lahendama mängupunktides nupukust nõudvaid ülesandeid ning lisaks koguma tehingumängu lõikes erinevaid kaardikombinatsioone, et saavutada maksimaalne punktiskoor.

Millal toimub uus Öörännak? Kust saab selle kohta infot?
Järgmine Öörännak toimub 2020. aasta kevadel, orienteeruvalt aprilli lõpus või mai alguses. Info uue ürituse kohta avalikustatakse jaanuaris meie koduleheküljel ja Facebooki lehel.