Noorsootöönädal tõi fookusesse tervise

Novembris toimus üle-eestiline noorsootöö nädal teemal “Tervis. Minu heaolu.”, mille raames anti hoog sisse tegevustele, mis toetavad noorte vaimset, füüsilist ja sotsiaalset tervist.

Mis siis toimus? Haarald Lepisk rääkis Viimsi noortele vaimsest tervisest ja õnnest. Viimsi koolis viidi läbi Idee Viida Tervise projekt, toimus kokandusvõistlus, liikuvad vahetunnid, mälutreeningud jpm.  Püünsi koolis toimus perenädal, mille raames viidi läbi riskikäitumise ja õnnetuste ennetamise koolitus. Randvere koolis toimus projekt “Peakokad koolis”. Koostöös noortekeskuste, huvikeskuse ja isemoodi loovustoaga valmistati kaubanduskeskustes helkureid, mis aitavad pimedal ajal silma paista. Ühel päeval oli kavas anda ka vallavõim noortele, kuid vähese huvi tõttu lõppes projekt töövarjupäevaga. Nädal aega kestis tervislike retseptide videokonkurss “Snäksti“, kuhu oodati videoid tervislike snäkkide valmistamisest.

Konkursi võitis Kevin Kivimäe, kes lisaks Atlantis H20 veekeskuse külastusele sai koos sõpradega osaleda OKO peakoka Klaus Lemmatsi juhtimisel pitsade valmistamise töötoas.

Suur tänu noortevolikogule, noortekeskusele ja õpilasesindustele, kes aitasid kaasa ürituste ettevalmistamisele ja korraldamisele!