Noored maailma muutma

Noorsootöö nädala jooksul käisid Viimsi gümnaasiumi õpilane Kristiina Kivimäe ja terviseteaduse tudeng Karmen Reivik Viimsi põhikoolides rääkimas eneseteadlikkusest. Nädala jooksul viidi läbi kuus töötuba, mis toimusid Haabneeme, Viimsi, Püünsi ja Randvere koolides.

Kõnelejate eesmärk oli anda õpilastele positiivne tõuge, suunamaks neid tegelema sellega, mida nad armastavad, ümbritsema end inimestega, kes neid tõeliselt väärtustavad, ning võtma igat kogemust kui võimalust õppida ja areneda.

Mis on eneseteadlikkus ja milleks see vajalik on?

Eneseteadlikkus on enda tundma õppimine – selgus enda vajadustes ja soovides. Olles endaga paremas suhtes, oleme võimelised tegema paremaid valikuid, olema tervemad ning elurõõmsamad.

Töötubade jooksul oli noortel võimalus avaldada arvamust teemadel, mis nende elu tugevalt mõjutavad. Räägiti füüsilise tervise alustaladest, milleks on liikumine, mitmekülgne toitumine ja täisväärtuslik uni. Samuti kõneleti oma mõtete ja emotsioonide tundmaõppimisest, infoküllusest, eneseanalüüsimisest ning tänulikkusest, millest viimane osutus õpilaste poolse tagasiside põhjal nende jaoks ka kõige olulisemaks teemaks.

Milles peitub tänulikkuse võlu ja kuidas saaksime seda oma igapäevaelus rakendada?

Keskenduses väikestele asjadele, mis meie ellu värvi toovad, hakkame neid enda ümber ka rohkem märkama. See laeb meid positiivsete emotsioonidega, tõstab rahulolu ning teeb õnnelikumaks. Just seeläbi on meil kõigil võimalus maailma enda ümber paremaks muuta – tunnustades üksteist ning märgates väikeseid asju, mille üle saame tänulikud olla.