Nalja võib teha ka keerulistel aegadel

Kodus püsimise nõue ei ole naljaasi, sellesse tuleb suhtuda täie tõsidusega. Meie kaanefotodelt on näha, et viimsilased võtava #püsikodus põhimõtet õnneks suhteliselt tõsiselt, kuigi ette on tulnud ka mänguväljakutel keelavate siltide ja lintide lõhkumist ning noorte kogunemisi.

Tänaseks oleme mõistnud viiruse leviku kiirust ja tõsidust. Meie elurütm on saanud raputada igas mõttes. Meelelahutust ei saa enam otsida väljaspoolt, vaid tuleb olla loominguline kodu piires. Pere on kodus, lapsed on kodus, töö on kodus neil, kellel see on vähegi võimalik. Kevad, päike ja värske õhk toovad veel kestvasse keerulisse olukorda leevendust ja õues liikumine üksi või kahekaupa on jätkuvalt lubatud, järgides rangelt kahe meetri nõuet teistest möödudes. Leevendust sunnitud olukorda ja pingete maandust toob ka huumor, olgu see siis kollane, sinine või must.

Me kõik avastame iseendas uusi tahke, leiame oma suhetes uusi nüansse ja ka neid külgi, millega peab nüüd silmitsi seisma, tegelema ja rääkima. Ma ei ole esimene, kes seda ütleb ja ka omal nahal tunnetab, et kõik see, mis seni oli, seda ilmselt täpselt sellisel kujul enam tagasi ei saa ja maailm on jäädavalt muutunud. Ka siis, kui tervisekriis ja eriolukord möödub.

Me oleme kõik üksikult ja ühiselt avastanud ja õppinud midagi uut enda elust, kogukonnast ja võimalustest, mida me iga päev naudime. Saanud teada, millest me tegelikult puudust tunneme ja mis meid tegelikult elus ja koos hoiab. Kord päevas püüan end koduste toimetuste, pereelu ja tööülesannete täitmise kõrval kurssi viia ka sellega, mida inimesed sotsiaalmeedias jagavad, Eestis ja mujal maailmas.

Selle kõige üldine nimetaja on kohanemisoskus ja -võime ning eluterve huumor. Iga päev saan peatäie naerda nii, et vesi silmist väljas. Huumor aitab hoida mõistuse kodus ja avardab maailma neil nädalatel, kui seda füüsiliselt teha ei saa. Huumor aitab ka teadmatusega hakkama saada, sest teadmatus kimbutab hetkel kõiki. Üksikuid, pereinimesi, koolilapsi, ettevõtjaid.

Hea, et oleme häälestunud elurõõmule ja üksteise aitamisele. Peame vastu ja teeme nalja!