Suvi, ootasin Sind kaua! Lõpuks Sa tulid koos posu võimalustega mõnusalt aega veeta. Suvi ilma laagrita on kui koer ilma hännata. Suvelaagreid on mitmeid ja sõitma ei pea kaugele. 

NB! Laagrid toimuvad vaid siis, kui kohaliku omavalitsuse või riiklikul tasemel pole tulnud infot laagrite ärajäämise kohta! 

Alates 12. juunist on lubatud lastelaagrid ja õpilasmalevad tingimusel, et korraldaja tagab osalemise kuni 300 inimesele ja tegevus toimub gruppides kuni 20 inimest ning kõik järgivad desinfitseerimisnõudeid vastavalt Terviseameti juhistele.

VÄIKE PÄIKE
Küsimustele vastab Väike Päike Huvikooli juhataja Marju Saar.

Marju Saar. Foto: erakogu
Marju Saar. Foto: erakogu

Millal laagrid toimuvad? 
Väike Päike Huvikool korraldab sel suvel Viimsis neli erinevat temaatilist suvelaagrit: 15.–19. juunil “Spordipisikuga nakatamise laager” (juhendaja Angelika Linnamägi), 27.–31. juulil “Rännak toidumaailmas” (juhendaja Siret Leinpuu), 3.–7. augustil “Kuidas saada superstaariks?” (juhendaja Maive Lille), 10.–14. augustil “Robootika- ja nutilaager” (juhendajad Marii Maamägi ja Kristina Vee).

Kellele need mõeldud on?
Suvevaheaja linnalaagrid on mõeldud 6–10-aastastele lastele.

Mitu last maksimaalselt osaleda saab?
Tulenevalt riiklikest nõuetest võtame sellel suvel ühte laagrisse 15 last. 

Kas iga laager on ööbimisega?
Laager ei ole ööbimisega. Laager kestab esmaspäevast reedeni kella 9-st 17-ni.

Milline on laagri tegevuskava?
Igasse päeva jagub põnev avastusretk või väljasõit, temaatilised tegevused, lõbusad mängud ning soe lõunasöök ja õhtuoode.

Kas laager toimub iga ilmaga?
Laager toimub iga ilmaga. Vajadusel tõstame päevakava ümber, et ükski tegevus ei jääks tegemata.

Kes on kasvatajad?
Laagri juhendajad on Lasteaed Väike Päike õpetajad ja abiõpetajad ning Väike Päike Huvikooli huviringide juhendajad. 

Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta?
Ilmastikule vastavad riided, väike seljakott ja joogipudel. 

Kui palju laager maksab ja mida see sisaldab?
Laagri hind on 130 eurot, sisaldades kõiki väljasõite, vajalikke materjale ja sooja lõunasööki ning õhtuoodet.

Kuidas saab lisainfot ning laagrisse registreerida?
Info ja registreerimine leiate Väikese Päikese kodulehel www.lasteklubi.ee. E-kirja teel huvikool@lasteklubi.ee või telefonil 5554 7909.

Suvevaheaja linnalaagrid korraldame lisaks Viimsile ka Tallinna kesklinnas, Mustamäel, Laagris, Peetris, Viimsis ja Tartus. Ootame laagritesse kõiki 6–10-aastaseid poisse ja tüdrukuid, eelnev kogemus valitud valdkonnas ei ole üldse vajalik.

Viimsi laagrite sisukirjeldused

„Spordipisikuga nakatamise laager“ 15.–19. juunil  
Spordipisikuga nakatumine on imelihtne! Selleks tuleb lihtsalt leida ala, mis meeldib ja mille harrastamine rõõmu ja eduelamust pakub. Kui sa ei ole oma ala veel leidnud või soovid midagi uut proovida, siis „Spordipisikuga nakatamise laager“ sobib just sulle!

Laagrisse on oodatud kõik poisid ja tüdrukud olenemata eelnevast sportlikust vormist või kogemusest. Laagri eesmärk on ennast mõnusalt tunda ja läbi mänguliste tegevuste saada teadmisi erinevatest spordialadest ja neid ka proovida. Pallimängude päeval tutvume ja õpime erinevaid pallimänge. Veepäeval harrastame veesporti. Orienteerumisneljapäevakul orienteerume metsas.

Kindlasti mängime nii uusi kui ka vanu jooksumänge. Laagrinädala jooksul jõuame batuudile hüppama ja ronimisseinale ronima. Saame uusi teadmisi võitluskunstidest ja kergejõustikust. Ajugümnastikat treenime mälumängus, males ja kabes.

Põnevat avastamist ja liikumist jagub tervelt viieks päevaks! Laagri lõpetame Kuulsaalis bowlingut mängides ja jäätist limpsides.

„Rännak toidumaailmas“ 27.–31. juulil
See on laager lastele, kellele meeldib süüa valmistada ja uute erinevate maitsetega tutvust teha. Laagri eesmärk on õpetada lapsi ise valmistama lihtsaid ja maitsvaid toite ning julgustama neid proovima erinevaid ja uusi maitseid. Laagrinädala jooksul põikame läbi pagarikojast, külastame turgu ja peame kohvikut. Tutvume restorani köögipoolega ja kohtume toidublogijaga, Kalapäeval läheme külla rannakalurile, teeme tutvust erinevate kaladega, proovime neid ise puhastada ja neist ka toitu valmistada. Nädala jooksul saame teada, mis on fruktodisain ja molekulaargastronoomia. Valmistame ise erinevaid jäätiseid ja smuutisid. Laagris kehastume ka toidublogijateks ning kõik tegemised ja retseptid leivad kokandusblogis kajastust. 

„Kuidas saada superstaariks?“ 3.–7. augustil  
Üks tõeline superstaar on kindlasti enne oma konkreetse eriala leidmist proovinud erinevaid põnevaid suundi. Ka meie laagris on võimalik koos spetsialistidega saada osa erinevate valdkondade telgitagustest ja igapäevaelust. Moepäeval saame aimu moekunstnikutööst, konstrueerime endale ise taaskasutusmaterjalidest rõivaid ja esitleme neid tõeliste modellidena moelaval. Meediapäeval läheme külla tele- või raadiostuudiosse, kus saame osa reporterite argipäevast. Valmistame ka ise digivahenditega filmiklipi. Fotopäeval tuleb meile külla fotograaf pop up fotostuudioga ja saame teada, millised on parimad pildistamisnurgad, grimeerimise töötoas saame ilunõu ning teeme põnevaid näomaalinguid. Rütmi- ja muusikapäeval kehastume DJ-ks ja teeme ise digivahenditega muusikat. Lisaks saame juhiseid, kuidas laulavad tõelised staarid ning õpime kasutama mikrofoni. Päevast ei puudu ka laval esinemise koolitus. Õhtuks on kõigil selge vähemalt üks lugu viisikandlel.

Teatripäeval piilume ühe teatri lavatagustesse ja teeme ringkäigu muusikakoolis. Pealelõunal proovime kostüüme ja õpime etüüde. 

„Robootika- ja nutilaager“ 10.–14. augustil  
Kas sinu suvest on puudu võimalus uurida reaalse maailma väljakutseid, kasutades võimalike lahenduste loomiseks robootikat? Väikese Päikese „Robootika- ja nutilaager“ pakub lõbusaid ja praktilisi kogemusi, mis panevad lapsed uurima ümbritsevat maailma. Ole valmis proovima inseneri, disaineri, arhitekti ja leiutaja ametit. Kõik nad tegelevad tuleviku planeerimisega. Kas juba tundub põnev? 

Igal päeval on uus lahendust vajav väljakutse, uus läbiviidav katse ja ehitamiseks uus robot. Meie projektid julgustavad probleemide lahendamist ja koostööd – oskusi, mis annavad teie lapsele eelise tulevikuks. Oleme laagris teadlikult loonud toetava õpikeskkonna, mis julgustab loovust, uurimist ja praktiliste probleemide lahendamist. 

Teie laps võib uurida teemasid, mis ulatuvad hõõrdumise mõjudest autodele kuni elektri juhtimiseni. Meile meeldib leida teemasid, mis õhutavad uudishimu ja panevad teie lapse arendavatesse olukordadesse.

Laagrisse oodatakse 6–9-aastaseid lapsi, kes soovivad robootikat kasutades maailma paremaks muuta, kogeda loovat õhkkonda, leida parimaid kaaslasi ja näha oma kõige pöörasemaid ideid ellu ärkamas. Põhiteemad: koostöö, kreatiivsus, tehnoloogia, robotid, põnevad külastused.

„HEA TUJU LAAGER 2020“
Küsimustele vastab Piret Kõõra.
„Suvi annab tiivad“

Millal laager toimub?
Laager toimub kahes vahetuses: 29. juunist 3. juulini ja 10.–14. augustini.

Kellele see mõeldud on?
Laagrisse on oodatud 7–13-aastased TÜDRUKUD.

Mitu last maksimaalselt osaleda saab?
Grupi suurus on maksimaalselt 20 last.

Kas laager on ööbimisega?
Päevalaager on ilma ööbimiseta.

Milline on laagri tegevuskava?
Plaanis on järgmised vahvad tegevused:
•       seikleme metsas ja pargis;
•       meisterdame helkiva tuulekella, mis täidab kõik salasoovid;
•       tantsime zumbat;
•       mängime vahvaid meeskonnamänge nii õues kui ka toas,
•       etendame reklaame, minietendusi ja moeshowd, seda päris laval ja
Kostüümidega;
•       ühel päeval sõidame rongiga seiklema kohe terveks pikaks päevaks;
•       igal päeval on lõunasöök ja päeva jooksul ka kerge vahepala!

Kas laager toimub iga ilmaga?
Laager toimub iga ilmaga.

Kes on kasvatajad?
Laagris on kasvatajad tantsuõpetaja ja meelelahutaja Piret Kõõra ja Anni
Kivisto (EKA magistrant).

Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta?
Juhtnöörid ja info laagriks saadame kõigile registreerunutele e-mailile. Aga põhiline on hea tuju!

Kui palju laager maksab ja mida see sisaldab?
Laagri maksumus on 110 eurot – see sisaldab programmi, sooja lõunatoitu ja
vahepala.

Kuidas saab lisainfot ning laagrisse registreerida?
Registreerida saab e-posti aadressil piret@heatujustuudio.ee. Lisainfot saab telefonilt 5563 4784 (Piret) või Hea Tuju Stuudio Facebooki ja Instagrami lehelt ning Viimsi huvikeskuse kodulehelt.

Prangli muuseum
Küsimustele vastab Carmen Ott.

Millal laager toimub?
Meil toimub palju laagreid: looduslaagrid (13.–16. juulil ja 20.–23. juulil) ja kunstilaagrid (27.–30. juulil, 3.–6. augustil, 10.–13. augustil, 17.–20. augustil).

Kellele need mõeldud on?
Laagrid on mõeldud lastele. Kunstilaagrisse ootame 9–15-aastaseid lapsi, 
looduslaagrisse ootame lapsi vanuses 8–10.

Mitu last maksimaalselt osaleda saab?
Meil on väikesed grupid, 10–12 last ühes vahetuses. 

Kas laagrid on ööbimisega?
Kõik laagrid on ööbimisega, 3 ööd kohapeal. Kõik magamisriided on meil olemas, midagi kaasa võtma ei pea.

Milline on laagrite tegevuskava?
Looduslaagris on meil põhiliselt Prangli saare looduse tundmaõppimine, ellujäämiskursus, 
mereteemaline päev, lisaks ekskursioonid ja õhtul erinevad mängud. Kunstilaagris on meil aga kunstilised tegevused, nagu joonistamine, maalimine, käelised tegevused.

Kas laagrid toimuvad iga ilmaga?
Jah, laagrid toimuvad iga ilmaga.

Kes on kasvatajad?
Looduslaagri juhendajateks on kaitseliidust noorte juhendajad ja mereõppe juhendaja. Kunstilaagris on juhendajateks tunnustatud kunstnikud: Urmas Orgusaar ning noor moekunstnik Cärol Ott. Lisaks on meil laagrites vabatahtlikud, kes aitavad erinevaid tegevusi läbi viia.

Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta?
Laagrisse tuleb kaasa võtta hea tuju ja isiklikud hügieenitarbed (ravimid tuleb kooskõlastada nii arsti kui laagri kasvatajatega).

Kui palju laager maksab ja mida see sisaldab?
Laagri tasu on 150 eurot, see sisaldab ööbimist (3 ööd) saarel, kõiki tegevusi ja nendeks vajalikke materjale, laevapileteid saarele ja tagasi.

Kuidas saab lisainfot ning laagrisse registreerida?
Infot saab veebiaadresilt www.prangli.ee (http://www.prangli.ee/LASTELAAGER), e-posti aadressidel info@prangli.ee, pranglimuuseum@gmail.com või telefonil 5694 4238.

Prangli Muuseum. Foto: Carmen Ott.
Prangli Muuseum. Foto: Carmen Ott.

Digiruum Huvikool
Küsimustele vastab Diana Pärnamaa.

Millal laager toimub?
Digiruum Huvikool korraldab suvel Viimsi huvikeskuses 3 laagrit: „Robootikalaager“ 15.–19. juunil ja 10.–14. augustil ning „Avastaja laager“ 6.–10. juulil.

Kellele need mõeldud on? 
Laagrid on mõeldud lastele vanuses 6–10 aastat. 

Mitu last maksimaalselt osaleda saab? 
Osaleda saab maksimaalselt 18 last – laagris osalejate arv sõltub vastavalt riigis kehtestatud nõuetele.

Kas laager on ööbimisega? 
Ei. Laagri päev kestab 8 tundi, kella 9-st 17-ni.

Milline on laagri tegevuskava?
Iga laagrivahetuse tegevuskava on erinev. Külastame Tallinna Teletorni ning võtame osa elamuspaketist “Taevalik trepijooks”. Külastame SUVA sokivabrikut – väärika ajalooga ettevõtet, mis on tänaseni suurim suka- ja sokivabrik Eestis. Külastame Riigi Ilmateenistust ning teeme ekskursiooni Harku Aeroloogiajaamas. Mängime bowlingut. Teeme väljasõidu Prangli saarele, kus matkame, külastame Prangli põhikooli ning tutvume kohaliku külaeluga. Külastame ka filmimuuseumi ning saame osa haridusprogrammist „Duubel ÜKS“. 

Samuti külastame Vana Tallinna Martsipanigaleriid ning voolime ja värvime martsipanist kujukesi spetsialisti juhendamisel. Samuti võtame osa harivatest töötubadest nii toas kui ka õues.

Kas laager toimub iga ilmaga? 
Jah, laager toimub iga ilmaga.

Kes on kasvatajad? 
Laagrit viivad läbi Digiruum Huvikooli juht ehk robootikaõpetaja ning veel üks laagri juhendaja.

Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta?
Ilmastikule vastavad riided. Teletorni külastamise päeval tuleks selga panna sportlikud riided ja kaasa võtta pudel vett, õpilaspilet või sõidukaart.

Kui palju laager maksab ja mida see sisaldab? 
Laagri  tasu on 115 eurot, mis sisaldab sooja lõuasööki ja tervislikke vahepalasid, erinevaid väljasõite, ekskursioone ja pileteid. Teisisõnu: kõik on hinnas!

Kust saab lisainfot ning kuidas saab laagrisse registreerida? 
Lisainformatsiooni saab Digiruum Huvikooli kodulehelt https://www.digiruum.eu/laagrid. Laagrisse registreerimine käib samuti läbi kodulehe, kus tuleb täita vastav ankeet.

„Maagiline loovlaager lastele“
Küsimustele vastab Evelin Vaherpuu.

Millal laager toimub?

  1. ja 17. juunil kella 10-st 16-ni.

Kellele see mõeldud on?
Laager on mõeldud lastele vanuses 9–15, kes soovivad end tunda mõnusalt, rännates pintslite ja värvidega looduse keskel. Me maalime meditatiivselt loodusehelidega üks olles, naudime iga pintslitõmmet ja värvivalikut. Me segame värve, vaatame üle maalimise nipid, kuid kõige tähtsam neil kahel päeval on see, et me laseme vabaks kõik ootused ja mõtted, kuidas miski olema peab.
Meditatiivse maalimise idee on selles, et inimene saab tunda end vabalt ja uskuda ning mõista, et kõik, mis tuleb tema seest, on õige. Loovus voolab.

Sina oled oma elu kunstnik kõiges, mis sa teed.
Kahe päeva lõpuks on lastel pagasis: rohkem enesekindlust, loovad imelised suureformaadilised kunstiteosed, mõnus loodusega üksolemise tunne, uued sõbrad ja kogemused.
 
Mitu last maksimaalselt osaleda saab?
Ootame maalima kuni 10 last.

Kas laager on ööbimisega?
Laager ei ole ööbimisega.

Milline on laagri tegevuskava?
Mõlemal päeval alustame kogunemist kell 9.45 (koguneme Pesake Viimsis Nelgi tee 5).
Tutvume ja sööme ahjusoojasid kaneelisaiakesi ning värskeid puuvilju.

Edasi liigume kõik koos Viimsisse looduse rüppe, kus maalime ja teeme toetavaid vestlusi ning lõunatame. Päevad lõpetame kell 16.

Kas laager toimub iga ilmaga?
Jah, laager toimub iga ilmaga.

Kes on läbiviijad?
Disainer ja kunstnik, meditatiivsete maalirännakute looja Evelin Vaherpuu ja Pesake Viimsis perenaine Kristi Sipra.

Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta?
Laagris on kõik materjalid ja söögipausid hinna sees. Kaasa palume võtta vaid rõõmus meel ja riided vastavalt ilmale.

Kui palju laager maksab ja mida see sisaldab?
Kaks päeva laagris maksab 105 eurot. Hind sisaldab: hommikuampsu, puuvilju ja lõunaeinet, maalitarbeid, meditatiivseid maalimisi.

Kuidas saab lisainfot ning laagrisse registreerida?
Lisainfot leiate Pesake Viimsis Facebooki lehelt https://www.facebook.com/www.pesakeviimsis.ee/ ja Võlumaailma Facebooki lehelt https://www.facebook.com/volumaailm.
Registreerimine: kristi@skillconsult.ee või telefonil 513 2886 (Kristi).
Lisainfo loovate tegevuste kohta: 5698 0128 (Evelin)

Isemoodi Loovustuba
Küsimustele vastab Eveli Apri.
Isemoodi Isetegijate Loovustuba korraldab suvel ühe laagri ja neli matkapäeva eri vanuses lastele.

Eveli Apri
Eveli Apri

Millal laager toimub? 
Disainilaager toimub 18.–22. augustil.
 
Kellele see mõeldud on? 
Tüdrukutele vanuses 10–15 aastat.
 
Mitu last maksimaalselt osaleda saab?
Kuni 12 last.
 
Kas laager on ööbimisega? 
Ei.
 
Milline on laagri tegevuskava? 
Tüdrukud armastavad pärleid, sitse-satse, värve, nunnusid asju. Just selles laagris kõike seda teemegi ja rohkemgi veel. Külastame Eesti tuntud disainerit ja disainimuuseumi. Disainime vanadest rõivastest uued, õpime „kulutama“ teksaseid, teeme taaskasutusmaterjalidest ägedaid ehteid ja õpime maalima emotsioone.

Õpime ise disainima esemeid ja rõivaid. Suur rõhk on taaskasutusmaterjalidel ja lastele teadmise edastamisel – igaüks on looja ehk disainer.
 
Kas laager toimub iga ilmaga? 
Jah.
 
Kes on kasvatajad? 
Loovustoa loojad – Airi ja Eveli.

Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta? 
Hea tuju!
 
Kui palju laager maksab?
65 eurot.

Elulahe Matkapäev
KÕRVEMAAL
Esmaspäeval, 10. augustil kell 9.30–19
Hind: 35 eurot
Lastele vanuses 7+
Koguneme kell 9. Edasi sõidame bussiga linna ja rongiga Aegviitu. Kõrvemaal matkame, õpime vibuga laskma, mängime kettagolfi. Soe lõuna kohapeal. Tagasi tuleme samuti rongi ja bussiga.
 
Elulahe Matkapäev 
PRANGLI SAAREL
Kolmapäeval, 19. augustil kell 9–18
Hind: 30 eurot
Vanusele 7+
Koguneme kell 9 Leppneeme sadamas, kust algab sõit saarele, kus ootab meid kastiautoga saareekskursioon. Lõkkel valmistavad toidu lapsed ise ja loomulikult on meiega ilus ilm, meri ja ägedad mängud.

Elulahe Matkapäev 
RUMMU KARJÄÄRIS
Teisipäeval, 18. augustil kell 9–20
Hind: 50 eurot
Vanusele 10+
Koguneme kell 9 Viimsi huvikeskuses. Edasi sõidame bussi ja rongiga Paekalda Puhkekeskusesse, kus valmistame lõkketoitu. Kui kõht täis, lähme parve ja kummipaatidega karjääri järvele seiklema ja tuhamägedele ronima. Külastame ka Rummu vanglat. Tagasi taas buss-rong-buss.
 
Elulahe Matkapäev 
TALLINNA LAHEL
Esmaspäeval, 17. augustil kell 10–17
Hind: 30 eurot
Vanusele 7+
Koguneme kell 10 Viimsi huvikeskuses. Edasi sõidame bussiga Piritale, kus ootab meid Meretakso ja sõit Tallinna lahel saab alata. Lapsed saavad juhtida laeva ja teada meremeeste saladusi. Päeva veedame Lennusadamas ja Meremuuseumis. Tagasi taas Meretakso ja bussiga.
 
Kuidas saab lisainfot ning laagrisse ja matkapäevadele registreerida?
Facebooki lehelt “Isemoodi Isetegijate Loovustuba”, www.isemoodi.ee, www.Huvikeskus.ee, loovustuba@gmail.com.

„Bumble English Summer School“
Küsimustele vastab Gerda Peets.

Millal laager toimub? 
3.–7. augustil Viimsi huvikeskuses.
 
Kellele see mõeldud on? 
6–9-aastastele lastele. 
 
Mitu last maksimaalselt osaleda saab? 
Maksimaalselt 20 last.
 
Kas laager on ööbimisega? 
Ei, tegu on linnalaagriga. Päevad kestavad kella 10-st 16-ni.
 
Milline on laagri tegevuskava?
„Bumble English Summer School“ on intensiivkursus, kus käsitleme Bumble Erahuvikooli õppekava “Inglise keel ja kultuur lastele” huvitavamaid teemasid. 

Iga päev toimuvad põnevad õppetunnid ja erinevad projektid. Õpime erinevaid õppeteemasid inglise keeles – kunsti, loodust, matemaatikat ja teadust ehk kõike, mis võiks huvi pakkuda, ainult inglise keeles.

Kas laager toimub iga ilmaga? 
Jah, pesitseme Viimsi huvikeskuse saalis ja igal võimalusel oleme ka õues. 
 
Kes on kasvatajad? 
Õpetaja on Gerda, kes on Tartu Ülikooli lõpetanud klassiõpetaja inglise keele lisaerialaga ning ühtlasi Bumble Erahuvikooli asutaja ja juhendaja. 
 
Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta? 
Laagrisse tuleb võtta kaasa hea tuju ja sõbralik meel, lisaks oma padi ja vahetusjalanõud. 
 
Kui palju laager maksab ja mida see sisaldab? 
Viiepäevane suvekool maksab 135 eurot, on tulumaksutagastusega ning sisaldab endas kõiki õppematerjale, väljasõitu ning igapäevast sooja sööki ja oodet. 
 
Kuidas saab lisainfot ning laagrisse registreerida? 
Info ja registreerimine: www.bumble.ee. 

„Bumble Teadus Kolmapäevak“

Millal laager toimub? 
17.–20. augustil Viimsi huvikeskuses.
 
Kellele see mõeldud on? 
8–11-aastastele teadushuvilistele noortele.
 
Mitu last maksimaalselt osaleda saab? 
Maksimaalselt 15 last.
 
Kas laager on ööbimisega? 
„Bumble Teaduse Kolmapäevak“ on linnalaagri põhimõttel, päevad kestavad kella 10-st 16-ni. 

Milline on laagri tegevuskava? 
„Bumble Teaduse Kolmapäevak“ on kolmepäevane intensiivkursus, kus avastame jõude ja nähtusi meid ümbritsevas maailmas. Päevad on täis põnevaid teaduskatseid nii õues kui ka toas, mida toetavad teoreetilised teadmised, lõbusad väljakutsed ning lisavõimalused, raamatute, kaartide ja mängude näol, millega oma teadushimu rahuldada.
 
Kas laager toimub iga ilmaga?
Jah, pesitseme Viimsi huvikeskuse treeningsaalis ning teeme katseid võimalusel nii õues kui ka toas. 
 
Kes on kasvatajad?
Õpetaja Marjaana on rõõmsameelne ja entusiastlik teadur, kes on ühtlasi ka  Bumble teadusringi õppekava väljatöötaja ja huviringide juhendaja. 
 
Kas ja mida tuleb lapsel laagrisse kaasa võtta? 
Huvi teha erinevaid katsed ja teada saada, mis meie ümber toimub. Lisaks oma padi ja veepudel. 
 
Kui palju laager maksab ja mida see sisaldab? 
Kolmepäevane suvekool maksab 85 eurot, on tulumaksutagastusega ning sisaldab endas kõiki materjale ning igapäevast sooja sööki ja oodet. 
 
Kuidas saab lisainfot ning laagrisse registreerida?
www.bumble.ee.