Millega saad Sina panustada?

VIIMSI HÄKK koondas läbi digiplatvormi lühikese ajaga ühtsesse keskkonda aktiivsed viimsilased, et leida ideid piirkonna arendamiseks ja/või piirkonna inimeste ettevõtlikkuse suurendamiseks. 14 laekunud ideed ootavad kogukonna kaasamõtlemist ja panustamist aadressil viimsiidee.ee.

Viimsi Häki raames korjas vallavalitsus kogukonnast ideid perioodil 24. aprillist kuni 10. maini. Parimate ideede meeskonnad kutsutakse sügisel toimuvale IDEEHÄKKERITE MEETUP-ile, kus saame kuulda tulemustest ideede elluviimisel (pitch), rääkida potentsiaalsetest koostöövõimalustest ja otsida ühiselt rahastusvõimalusi rahvusvahelistest ja riiklikest toetusfondidest.

Kõik head ideed õnnestuvad aga paremini, kui ka kogukond aktiivselt kaasa aitab. Seetõttu soovitame sul alustuseks tutvuda kõikide esitatud ideedega ning seejärel mõelda, millise panuse võiksid sina või su pere/sõpruskond lemmikidee õnnestumisse anda.

Viimsi konteinerlinnaku ideeks on luua omalaadne keskväljak, kuhu kogunetakse ühiselt aega veetma. Asulaaia projekt ootab samuti nõustajaid ja finantseerijaid ning neid, keda huvitaks Viimsis isiklik peenrakast või hoopis kogukondadele mõeldud valmis kasvulavatsid kogukonnaaedades. Kogukonna kokkukutsumise tähe all on välja pakutud ka ühisrahastuse mõte uue Viimsi keskuse loomise.

Kaasamõtlejaid otsib eakate kortermaja idee, mis kutsub üles abistama ja mõtlema Eestis elavale 87 000 eakale, loomaks neile sotsiaalne ja üksteist toetav elukeskkond.

Toetamist ja kaasamõtlemist ootavad ka ideed, nagu Bernhard Schmidti muuseum, Viimsi tervislik kohvik ning Viimsi loodusest, kaitsmisest ja säilitamisest huvitatud inimeste ühing.

Uuri lähemalt, mida on mõeldud projektide all „P2P = People two people“ või „Viimsi Smart City äpp“.
Keskkonna-aastale omaselt on võimalik oma panust ja poolehoidu näidata ka joogivee säästmise projektile. Vähest liikumist püüab ergutada e-raali mõte ja Viimsi Ettevõtlike Inimeste Networking annab võimaluse kõigil ennevõtlikel kogukonnaliikmetel eesmärgistatult üheskoos mõelda ja tegutseda.