Sügis toob kaasa lehtede langemise ning aiaomanikel tekib küsimus, mida nendega peale hakata.

Viimsi vallavalitsus sel sügisel puulehtede äraveo kampaaniat ei korralda, vaid soovitab puulehed komposteerida. Haljastuse vanemspetsialist Allar Lehtsalu sõnul saab hea komposti, kui segada lehed kokku muruniitega. Kihtide vahele võib panna aiamulda või valmis komposti, siis lagunevad lehed kiiremini. Samuti on soovitatav 30-40 cm tagant kihtide vahele panna ära lõigatud püsikute varsi või peenemaid oksi, et lehehunnik väga tihedalt kokku ei vajuks.

Kui komposteerimine pole võimalik, soovitame niita muruplatse, kuhu puulehed on kukkunud ning seeläbi purustada puulehed väikesteks osadeks. Selline tegevus hoiab kokku aega ning tagab kevadel kauni ja hästi väetatud muru, sest niidukiga purustatud lehed ja muru lagunevad kiiresti olles ka heaks väetiseks.

Kes ei soovi teha lehtedest komposti, saab need vedada jäätmejaamadesse või lasta lehed kokkuleppel ära vedada oma prügivedajal.

Kinnistuomanikel on võimalik lehti ja muid biojäätmeid TASUTA ära anda:

Pärnamäe jäätmejaama (tasuta kogumahuga kuni 0,6 m3)

Avatud: E, T, K, N 14–19 ja L, P 10–18
Telefon: 1345
Aadress: Pärnamäe tee 36, Tallinn (Pärnamäe teelt pöörata Muuga teele, sõita ~900 m ning peale kalmistut pöörata vasakule ja sõita kuni väravateni. Mõlema pöörde juures on suunaviit tekstiga “Jäätmejaam”)

Püünsi (Vanapere) jäätmejaama (tasuta kogumahuga kuni 1 m3)

Avatud: E, N, R, L, P 10–18
Telefon: 1919
Operaatori telefoninumber: 5301 1439
Aadress: Vanapere põik 3, Püünsi

Hekkidest pügatud suuremaid oksi ja mahasaetud puid võtab tasuta vastu Lubja külas aadressil Metsise tee 11 asuv ettevõte Puidukäitlus , mis jääkidest hakkepuitu valmistab.

Puidukäitluse jäätmejaam on avatud: E–R 9–18
E-mail: info@puidukaitlus.ee
Puitjäätmete vastuvõtu infotelefon: 5556 7939

AS Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus pakub samuti aia-pargijäätmekoti teenust. Tellimiseks ja hinnapakkumise saamiseks võtke ühendust jäätmevedajaga: e-post info@tallinnavedu.ee, kontakttelefonid 609 6410 ja 609 6530