Meigipidu annab vastused paljudele näonaha hooldamisega seotud küsimustele ning jagab tarkuseteri selle kohta, kuidas kosmeetikat ohutult kasutada. Ka kõikidel Viimsi noortel on võimalus end nendel teemadel harida.

Üks levinumaid küsimusi, mis kõlab pea igal Meigipeo korraldatud üritusel, on: kui kaua säilib ripsmetušš? Teismelised meigientusiastid, kes on just sattunud kosmeetikateemalisele sünnipäevale või koolitusele, on antud küsimusest jahmunud. Kuigi kõikidele tundub loogiline, et ka kosmeetika vananeb, siis ei oska pea keegi osalejatest toodete peal olevaid märke lugeda ega nende põhjal järeldusi teha. Mitmed noored tunnistavad, et viskavad kosmeetika ära alles siis, kui see on kuivanud või lõhnab juba väga ebameeldivalt. Need on aga vihjed selle kohta, et tõenäoliselt oleks pidanud sellest tootest juba ammu loobuma.

Bränd nimega Meigipidu, mis korraldab erinevaid teismelistele suunatud üritusi, on keskendunud just sellistele küsimustele. Fookuses on kosmeetika ohutu kasutamine ning igapäevane näonahahooldus.

Mis on oluline noore neiu näohoolduses?

Vanuseliselt on keeruline määratleda, millal on õige aeg igapäevase näohooldusega alustada. See on iga noore neiu jaoks individuaalne ning seotud näonaha olukorra ning väljanägemisega. Nägu peaks puhastama kaks korda päevas ning kindlasti vaid selleks ettenähtud toodetega. Samuti on oluline, et neidude näohooldusvahendid oleksid piisavalt õrnad ning sobilikud. Kui kosmeetika tekitab ärritust, punetust või kipitust, tuleks toote kasutamine koheselt lõpetada. Peab ka meeles pidama, et emade ja tütarde näonahad on väga erinevad ning suure tõenäosusega nahahooldustooteid omavahel jagada ei saa.

Lisaks mõjutab nahka väga palju ka toitumine, füüsiline aktiivsus ning mitmed välised tegurid. Suvisel ajal tuleks olla ettevaatlik liigse päikesekiirgusega ning võimalusel kaitsta oma nahka kas riiete või sobiva päikesekreemiga. Päikesest ära põlenud nina ja otsaesine ei mõju nahale tervislikult ning võib tekitada ka edaspidi erinevaid probleeme. Samuti ei tohiks oma nägu üle hooldada. Hetkel on noorte seas väga populaarsed erinevad tugevatoimelised maskid ja koorijad, millel on kindlaks määratud kasutustihedus. Seetõttu on alati oluline lugeda pakenditel olevaid minikirjas silte.

Meigipeol osaledes saavad tüdrukud uusi kasulikke teadmisi.

Kogemused teevad targemaks

Üks ema kirjutas kunagi nii: „Niikuinii meigivad, las siis teevad vähemalt õigesti!“ Neidude varajane harimine kosmeetika vallas aitab kindlasti leevendada mitmeid puberteedieas tekkivaid probleeme ja muresid. Mõte sellest, et teismelised lähevad ripsmetušš ja muu meik näos magama, peaks hirmu tekitama igas vanemas. Ometigi ei ole meigi mahavõtmine noorte seas nii populaarne, kui selle juurde panemine. Lisaks on teismelised aina enam mõjutatud sotsiaalmeediast ja suunamudijatest, mistõttu pole imestada, et vahel võivad tütarlaste meigid tunduda nende vanemate jaoks liiga julged ning mitte eakohased. 

Meigipeo eesmärk on tänapäevast värvikirevat meigimaailma tasakaalustada ning pakkuda noortele neidudele õpetlikke ja eluks vajalikke kursuseid. Sellises vanuses noored (8-14) on tihti väga iseteadlikud ning emade õpetussõnad ei pruugi alati mõjuda. Seetõttu korraldabki Meigipidu vastavateemalisi linnalaagreid, meigikursuseid ja ka sünnipäevi!

Hea teada!

Uus õpetlik tüdrukute meigilaager Viimsis toimub juba 2.–6. augustil Viimsi huvikeskuses. Rohkem infot saab www.meigipidu.ee.

Fotod: Victoria-Raahel Võsu