Rannapere Pansionaadi hoone on valminud aastal 1974. Hoone on hea projektlahendusega, enamusel elanikel on omaette tuba väljapääsuga siseõue ja terrass. Aastate jooksul on füüsilist keskkonda siseruumides parendatud ja muudetud kaasaegsemaks. Kahjuks oli 45 aasta jooksul tahaplaanile jäänud õueala planeerimine ja väljaehitus. Igast toast oli väljapääs siseõue, kuid ligipääsetavus õuealale ja ringiliikumine territooriumil ei olnud võimalik.

Kui ma aasta tagasi Rannapere Pansionaati tööle tulin, siis oli minu suur unistus pansionaadi elanikele rajada õueala, kus oleksid liikumisraskustega inimestele spetsiaalsed kõnnirajad liikumiseks rulaatori või ratastooliga, toolid ja varjulised kohad istumiseks, kõrged taimede istutuskastid, lillekastid ja muu, kus kõik elanikud, vastavalt oma liikumise raskusastmele saaksid õues toimetada. Samuti soovisime kohandustega tagada liikumistee pansionaadist aeda ilma astmeteta ja lävepakkudeta.

Meie unistus täitus
26.04 2019.a. Sotsiaalministeerium rahastas taotlusvooru “Teenuskohtade kohandamine demetsusega inimestele” alusel Rannapere õueala rajamist.
Meie õueala projekteeris haljastusarhitekt Kati Veski. Tänud arhitektile, kelle mõtted ja ideed sobisid meie unistustega, sai teoks täiuslik lahendus.

Rannapere Pansionaadi maja on H- tähe kujuluine, mis võimaldas õueala väga hästi planeerida. Oli võimalik ühendada kaks H- tähe välimist osa aiaga ja nii tekkis turvaline sisehoov.

Meie oma armas Rannapere Pansionaat saab sel aastal 45 aastaseks. Tegime oma elanikele suure kingituse. 24. oktoobril avasime valminud õueala. Tegevused õues võimaldavad olla kõigil elanikel ja ka dementsusega inimestel nii vaimselt kui füüsiliselt aktiivsed. Mitmed uuringud on näidanud, et näiteks aiandusega tegelemine vähendab omakorda dementsusega inimeste stressi ja agiteeritust. Liikumiseks on mõnusad playtop kattega kõnnirajad, taimede istutuskastid, kus saavad tegutseda ja toimetada ka ratastoolis inimesed. Pansionaadist viib õuealale kaldtee, lisaks on elanikele suur terrass, kus saab olla varjus nii päikese kui vihma eest. Martin Reimi Jalgpallikooli abiga oli võimalik soetada ja paigutada aeda kaks kiiku. Erilised tänusõnad kuuluvad Rannapere Pansionaadil hr Raimo Tannile ja tema perefirmale Paenurme Arendus kelle toel ja ettevõtmisel sai paigutatud õuealale 28 kaunist valgustit, mis annab võimaluse kasutada õueala ka õhtusel ajal.

Suur tänu Viimsi vallale, kes aitas läbi pansionaadi õueala kulgeva jalgtee ümber tõsta ja ulatas abikäes isehoovi jääva Päevakeskuse trepi ja terrassi renoveerimisele.
Meie kaunist aeda saavad igapäevaselt nautida kõik Viimsi Päevakeskust külastavad inimesed.

Huvilistel on võimalik Rannapere Pansionaadi õueala tulla vaatama, eriti kaunis on see õhtusel pimedal ajal kui kõik valgustid põlevad.

Aitäh kõigile, kes olid nõu ja jõuga abiks.