Foto: erakogu

Barbershop Stels 88 avas oma esimese ilusalongi aastal 2021 Lasnamäel ning käesoleva aasta juulikuus ka Viimsis. Salongi tegemistes ning meeste juuste hooldusest rääkis salongi asutaja, meister ja koolitaja Kirill Sikorskiy.

Mis koht on Viimsi Kaubanduskeskuses (Randvere tee 6) asuv Barbershop Stels 88?

Barbershop Stels 88 on meestele mõeldud salong, kus pakutakse kõrgeima kvaliteediga teenuseid, mida tavalises ilusalongis ei pakuta. Näiteks nagu keerulised üleminekud juukselõikustes, erinevad stiilsed meeste lõikused, habeme kujundamine, raseerimine ning juukse- ja peanaha hooldus.

Milline on kõige populaarsem teenus?

Kõige populaarsem teenus meie barbershopis on lõikus kääridega. Trendikaim ja enimmüüdud Mid Fade soeng. Mitte iga mees ei kanna habet, seega on habeme kujundamise teenused teenuste populaarsuse poolest teisel real.

Kas kliendid alati teavad, mida soovivad?

Mehed, kes külastavad barbershopi regulaarselt, tavaliselt teavad, mida nad soovivad. Nad tunnevad teenuste kvaliteeti ja omavad ettekujutust meie valdkonna trendidest.

Mehed, kes on tulnud meie juurde esimest korda, ütlevad kõige sagedamini: “Mulle palun poksi või poolpoksi.” Nad üllatavad, kui vastame, et me ei tee juukselõikusi, mille mood on jäänud kaugele minevikku.

Uutele klientidele seletame oma teenused lahti ja pakume suurest loendist erinevaid juukselõikusi, kuni jõuame iga kliendi jaoks ideaalse variandini.

Hinna sees on alati peapesu koos massaažiga ning stiliseerimine professionaalsete toodetega. Pakume igale kliendile ka tasuta tervitusjooki. Olles meie juures esimest korda, tulevad kliendid tavaliselt ka tagasi.

Salongi omanik Kirill Sikorskiy (vasakul) ja tegevjuht Karina Vostsanko. Fotod: erakogu

Mis vanusest võiksid noormehed juuksuris käima hakata?

Enamik barbershopid ei paku lastele juustelõikamise teenust. Kõige optimaalsem vanus lõikuseks on alates 12. eluaastast ja seda seepärast, et juuksuritoolid on noormeestele liiga suured ja meistril on lihtsalt võimatu oma tööd kvaliteetselt teostada. Tooli seljatugi on üsna kõrge, mis muudab lapse juuste lõikamise problemaatiliseks.

Me leidsime oma lahenduse ning panime toolide lisapadjad. Seega, meie pakume ka lastele soengute tegemise teenust, kuid jätame endale õiguse valida barberi, kes tööd teostab.

Kui laps tuleb meie juurde halvas tujus, pisarais ja ilma soovita juukseid lõigata, siis sellisel juhul me teenust ei paku ning ootame klienti tagasi paremas meeleolus. Nimelt tekitab halb tuju stressi nii kliendile kui ka barberile. Esmakordseks laste lõikuse aja kokkuleppimiseks soovitan enne meiega telefoni teel nõu pidada.

Jagage soovitusi, kuidas oma juukseid/habet kodus lihtsate vahenditega hooldada?

Esimesena soovitan meestele lõpetada poest paari euro eest ostetud „kümme ühes” toodete kasutamise. Selliste toodete kategooria ei anna juustele ega nahale kvaliteetset hooldust. Kui mehed soovivad, et neil oleksid juuksed kõrge vanuseni peas, soovitan valida spetsiaalselt oma juuksetüübile vastavad professionaalsed juuste- ja kehahooldusvahendid.

Ka habeme hoolduseks mõeldud šampoonid on erinevaid – osad on habeme kujundamiseks, teised toitmiseks. Habemekarvad on tavaliselt palju karmimad kui peas olevad ning sagedamini on karvad lokkis ja kasvavad eri suundades. Ent mida siledamad ja tervemad on karvad, seda lihtsam on habet vormida ja selle eest hoolitseda.

Meie barbershopist saab osta erinevaid professionaalseid habeme- ja juustehooldusvahendid.

Stiilne salong asub Haabneeme alevikus.

Millised on tüüpilised vead, mida kodus tehakse?

Tüüpiline viga on see, et mehed püüavad oma habet omal käel sättida, kuid pärast mitmete vigade tegemist jõuavad lõpuks järeldusele, et barbershopis nende habet kujundatakse palju paremini.

Peamised vead ongi vale vorm ja lõige, ebaühtlased jooned, liigne ärritus raseerimisel, valede habemeajamisjärgsete hooldustoodete valik.

Millised on selle aasta sügisel moes olevad lõikused?

On juukselõikusi, mis on asjakohased mitte ainult sügisel, vaid kogu hooaja vältel. Need on: mid fade, high fade, low fade, taper fade, skin fade, undercut, crop, pampadour. Mitte eriti kaua aega tagasi tuli moodi soeng mullet, kuid see juukselõikus ei sobi kõigile.

Kodulehel on info, et olete valmis koolitama ka inimesi, kellel ei ole varasemat töökogemust. Kuidas see protsess täpselt välja näeb?

Meie valdkonnas on terav personalipuudus. Kahjuks näitab praktika, et suurte kogemuste ja väljakujunenud kliendibaasiga meistrid uude kohta tööle ei lähe. Seetõttu otsustas meie meeskond hakata õpetama neid, kellel on suur tahe antud valdkonna meistriks saada.

Meie programm kestab kolm kuud, mis hõlmab intensiivset koolitust. Alguses käime läbi kogu teooria ning alles siis tuleb praktika.

Modellideks kutsume noormehi ja mehi, kellele on teenus tasuta. Aga meie õpilased teostavad lõikust professionaalsete meistrite juhendamisel.

Kasutan võimalust ja kutsun tugevama soo esindajaid meile külla, saamaks kvaliteetseid teenuseid, et aidata kaasa meie õpilaste edasijõudmisele!

Saame tuttavaks

Kirill Sikorskiy alustas oma karjääri Trumanis. Pärast seda töötas Soomes firmas Mruum. Hiljem kutsuti teda Ra Barber’i tegevdirektori ametikohale, misjärel otsustas ta juba oma barbershopi avada. Broneeri Barbershop Stels 88aeg ja tutvu teenustega veebilehel www.stels.ee!