Randvere kooli mardisantidel oli sel aastal tihe tööpäev – igal vahetunnil külastati ühte või isegi kahte klassipesa. 

Laul võeti üles juba koridorides ja klassipesasse jõudes hakati pererahvast vitsaga üle sopsutama ning väga päevakohaselt soovima: „Tervist! Tervist!“ Kohe läks ka laulu ja pillimängu saatel tantsuks – väga aktiivselt ühinesid mardisantidega 2. ja eriklassid! 

Kui pererahvas oli andnud ülevaate, mida põnevat sel õppeaastal juba õpitud on, said mardisandid kontrollida pererahva lugemisoskust. Algus oli konarlik, aga kui läbi hammustati, et tekst on lihtsalt tagurpidi kirjas, siis läks edasi väga ludinal. Ka küsitud mõistatustele leiti kiirelt vastused. Seega oli kohe näha, et lapsed ja õpetajad on väga tublid olnud. Elevust tekitas kaasas olnud mardititt, kes aeg-ajalt pererahvale peale „pissis“… ikka hea õnne eesmärgil. 

Mardisandid lugemisoskust kontrollimas
Mardisandid lugemisoskust kontrollimas

Pärast väikseid mängulisi mõõduvõtmisi võtsid mardisandid taas laulu üles, jagasid pererahvale õnne herneterasid ja ube laiali loopides. Tänutäheks jagas pererahvas mardisantidele heldelt ande ja tänulikkust tundsid nii andjad kui ka vastuvõtjad. Tore oli näha, et osade klasside pererahvas oli kaasa läinud üleskutsega kanda sel päeval mardikostüüme ja viisid samuti läbi erinevaid mardipäeva traditsioonidega seotud tegevusi. 

Usume, et sellised ettevõtmised aitavad Eesti oma traditsioone elus hoida ja noortele lähemale tuua – läbi isikliku eeskuju ja lõbusalt. Tänud õpetaja Jaanale, kes kava ette valmistas, ja kõigile õpetajatele, koolitöötajatele ja õpilasele, kes vahvateks mardisantideks kehastusid ning ideega kaasa läksid!

Fotod: Galina Belts-Sander ja Kirsti Haug