Oktoobri esimesel nädalavahetusel, toimus Viimsi Koolis Malefestival. Laupäeval 5. oktoobril, leidsid aset Harjumaa meistrivõistlused kiirmales, kus võistlesid nii täiskasvanud kui noored ning pühapäeval 6. oktoobril, toimus Viimsi valla kiirmaleturniir. Malefestivali raames on toimuvas veel Harjumaa võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales, mis leiavad aset 10. novembril, samuti Viimsi Koolis.

Harjumaa meistrivõistluseid korraldatakse Viimsis juba teist korda (täiskasvanud/noored ning võistkondlik turniir). Eelneval korral selgusid maakonnameistrid Viimsis 2014. aastal. Vahepealsetel aastatel on võistlus käinud mööda Harjumaad muudes keskustes (Jüri, Saue, Kose, Kernu, Keila jms).
 
Üle-eestiline kiirmaleturniir toimus Viimsis kaheksandat korda. Kohale tuli tavapäraselt Eesti maletajate paremik. Varasematel aastatel on turniirivõitjate/osalejate seas olnud suurmeistrid Jaan Ehlvest, Kaido Külaots, Meelis Kanep, Aleksander Volodin ning Igor Švõrjov jpt. Osalejaid on seni olnud enim 2016. aastal, mil osales 87 malesõpra.

Peakorraldaja Margus Sööt leidis, et turniiride korraldus läks ladusalt. „Harjumaa meistrivõistlused olid osalejaterohked, kokku oli täiskasvanuid ja noori maletajaid tulnud Viimsisse 80,“ rääkis Sööt. Viimsi iga-aastane kiirmaleturniir tõi kohale taas Eesti paremad maletajad, turniirivõidu võttis rahvusvaheline suurmeister Igor Švõrjov.

Viimsi Maleselts Aponese abilisteks olid Harjumaa meistrivõistluste korraldusel Harjumaa Spordiliit, inventariga pakkus tuge Eesti Maleliit ning mõlemal võistluspäeval kostitas külalisi maitsvate suupistete ja sooja joogiga MTÜ Viimsi Mõttesport.

MTÜ Viimsi Mõttespordi eesmärgiks on mõttespordialade sh kabe, male, gomoku jt populariseerimine Viimsi vallas. Mittetulundusühingu juht Pille Petersoo rääkis, et spordiklubi asutamise põhjuseks oli napp valik male- ja kaberinge Viimsis. Maleringi jaoks pidi sõitma kas Piritale, või veelgi kaugemale, vanalinna. Küll aga on Viimsis palju lapsi, kes mõttespordist huvitatud on. Juba teist aastat on tehtud näiteks Haabneeme Koolis ning Laanelinnu lasteaias kaberingid, mis on väga populaarseks osutunud. Pille leiab, et tegelikult vajavad lapsed vaheldust ning ei soovi päevast-päeva arvutiekraani ees istuda. Reaalsus on see, ei lapsed ei tea kuigi palju mõttespordialadest, kuid mängima hakates on see neile väga meeldinud. „Me ise oleme väga rahul sellega, kuidas esimesed kaks aastat on läinud,“ sõnas Petersoo.

Võistluse tulemusi vaata SIIT