Kevad on täies hoos – ta rõkkab varavalgest ööpimeduseni lindude rinnus ning vuhiseb kasvada lehtedes ja rohus. Mõni vihmahoog või jahe hommik ei pidurda enam seda uut tulemist. Ja tulnud on tagasi nii palju uut ja unustatut. Olgu selleks esimene võililleõis teepervel, õitsva toominga joovastav lõhn või soe päike palgeil. Nii tore on neid taas kohata kevadest kevadesse!

Lehekuu, nagu rahvapärane nimigi ütleb, viitab ajale, mil pungad avanevad, lehed laotuvad täies ulatuses lahti ja maapind lööb haljendama. Arglikult üksteise järel välja ilmuvatest lehtedest moodustub peagi võimas roheline vaip. Piisavalt suur, et katta kõik metsad ja aasad. Ja piisavalt hell, et hoida enda rüpes kõige õrnemaid. Peidus suure maailma ohtude eest, kogevad just praegu paljud metsaelanikud oma elu esimest kevadet.

Väike-lehelind.
Väike-lehelind.

Lindudel on käes pesaehituse kõrgaeg. Ja pesasid ehitatakse igas võimalikus kujus ja mõõdus nii maa kui ka vee peale, nii puude okstele kui ka igasugustesse õõnsustesse ja pragudesse. Hoolega ehitatud pesa on turvaliseks paigaks munade haudumisel ja poegade üleskasvatamisel. Aga leidub ka neid linnuvanemaid, kel on pojad juba suureks kasvatatud. Kodukaku-, ronga- ja kuldnokapojad hakkavad tasapisi iseseisvalt maailma avastama ja lennuharjutusi sooritama. Pesast ja vanematest väga kaugele aga ei tihata veel minna.

Haneparv.
Haneparv.

Siiski ei jää kõik meile naasnud linnud siia pesitsema. Põldudel näeme hanesid nii sügisel kui ka kevadel, mil nad on läbirändel. Olles meil keha kosutanud, jätkavad nad oma pikka lendu suunaga Venemaa tundrate ja taigade poole.

Kusagil metsarohus lamab vaikselt põdravasikas või isegi kaks, oodates kannatlikult põdraema naasmist. Ning rebase urusuu juures müravad rebasekutsikad niivõrd ennastunustavalt. Hapralt alanud metslooma- ja linnupoegade elu muutub iga päevaga üha jõulisemaks elu väljenduseks.

Aas-karukell.
Aas-karukell.

Paratamatult mõjub kõik looduses toimuv ka inimesele. Kes meist ei oleks tundnud kergendust kevade saabudes ja rõõmustanud tema märkide üle? Praegu on ülim aeg lasta ennast natuke vabamaks ja minna kaasa kevade voogamisega. Käi looduses ja lase end võluda, inspireerida ja innustada kõigest imelisest, mida oma teel kohtad. Ja võta endagagi kaasa seda jõudu, mis paneb elu soontes liikuma, ning lase kasvada end toetavatel mõtetel, tunnetel, soovidel ja ideedel. Kes teab, mida head neist võib välja kooruda.