Uus-Pärtle maja pere otsustas tuua oma toimetuste hulka veel ühe väga olulise traditsiooni – teha heategusid.

Detsembris alustasime Toidupanga aktsiooniga ja pöördusime perede poole palvega teha koos üks Suur Heategu Toidupangale. Toidupank on heategevusorganisatsioon, mis aitab toiduabiga toimetulekuraskustes inimesi. Palusime peredel võimalusel lapsele lasteaeda kaasa anda midagi, mida sobib panna Toidupanga punasesse kasti. Kastid olid meie rühmade esikutes 10.–16. detsembrini, siis tuli Toidupanga auto ja viis meie kogutud head ja paremat pungil kastid Toidupanka, kust need edasi abivajajateni toimetati.

Eestimaal on väga palju peresid, kelle igapäevane toidulaud on tänu majanduslikule olukorrale üsna kesine. Võimalik, et mõnel lapsel on võimalus kõht täis süüa vaid lasteaias või koolis ning maiustustest näevad need lapsed vaid und… Loodame, et Uus-Pärtle maja väike abi oli mõne pere jaoks suur ning tõi pühadesse palju rõõmu.

Uus-Pärtle lasteaia väärtuste hulgas, mida lastele õpetatakse, on südamlikkus, headus ja soojus. Väärtusi ja hoiakuid kujundame eelkõige läbi kogemuse ja tegude. Kui lastele juba maast madalast õpetada märkamist ja hoolimist, siis kasvavad neist märkavamad ja hoolivamad täiskasvanud. Kuna just jõulud on aeg, kus pööratakse väga palju tähelepanu abivajajatele, siis terve jõulueelse nädala jooksul arutasime lastega heategude üle. Lisaks tegime ise head – käisime metsas loomadele süüa viimas, saatsime kaugetele armsatele päris postiga pühadetervitusi, käisime Pihlakodu vanakestele lauludega jõulurõõmu viimas ja muidugi kogusime perede abiga mitu kastitäit toidukraami Toidupangale.

Uus-Pärtle maja pere soov kõigile uueks aastaks on: ärge unustage teha heategusid! Heategu teha on lihtne ja see teeb südame soojaks!

Toidupanga kastid täideti Uus-Pärtle majas hea ja paremaga.

Mis on headus ja heategu?  

Uus-Pärtle maja lapsed arvavad nii:

„Kui heategevust teed, siis läheb soojaks“ – Henna, 3a

„Headus on siis, kui teed teistele rõõmu ja kingitusi“ – Ott, 6a

„Headus on kallistused“ – Harald, 6a

„Headus on siis, kui kallistad ja kingid joonistusi ja mängid sõbraga“ – Hailey, 6a

„Headus on siis, kui kingid piparkooki“ – Eliise, 3a

„Rõõmu tuleb teha teistele iga päev!“ – Vahtraninad

„Kuulad oma vanemaid ja koristad oma tuba“ – Alexandra, 6a

„Teistele söögi viimine, sest teistele peab ju head tegema“ – Matthias, 4a

„Kui näed, et kellelgi on halb, siis teed seda, mida vaja“ – Gloria, 6a

Jana Rebane

MLA Viimsi lasteaiad Uus-Pärtle maja ja Pargi maja õppejuht

Fotod: erakogu