Foto: stock.adobe.com
Foto: stock.adobe.com

Algselt 4. aprilliks väljakuulutatud lauluvõitluse toimumisaeg on edasi lükatud ja toimub sel aastal 17. oktoobril kell 12 Viimsi raamatukogu saalis.

Seoses äsja lõppenud riikliku eriolukorraga on paljud kultuuri- ja spordisündmused ära jäänud või edasi lükatud. Tavaliselt kevadel toimunud lauluvõistlused „Viimsi Laululaps“ ja „Harjumaa Laululaps“ toimuvad sel aastal sügisel.

Eelmistel aastatel toimunud lauluvõistlustega võrreldes on sel aastal kavas mõned muudatused. Aastaid Viimsi huvikeskuses toimunud „Viimsi Laululaps“ toimub sel aastal uues Viimsi raamatukogu saalis (Randvere tee 9). Üheks muudatuseks on sel aastal ka võistluse ülesehitus. Lauluvõistluse vanuserühmad on: 3–4, 5–6, 7–9, 10–12, 13–15, 16–18 (19). Eelmistel aastatel toimunud lauluvõistluste praktika on näidanud, et rühmades 7–9, 10–12, 13–15 on osalejate arvud võrreldes teistega väga suured ja seetõttu tuleb kehtestada kvoodid ehk osalejate piirarvud. Lauluvõistlus toimub sel korral kahes voorus: eelvoor ja põhivõistlus.

Eelvoor viiakse läbi žürii poolt kõigi laulude video- või helisalvestuste läbikuulamise teel. Selle põhjal selguvad põhivõistlusele pääsejad. Põhivõistlusel osalejate lavaproovid toimuvad võistlusele eelneval päeval Viimsi raamatukogu saalis. Võistlust hindab žürii ja välja antakse ka publiku lemmikute preemiad.

„Viimsi Laululaps“ lauluvõistluse parimatel on võimalus pääseda maakondlikule lauluvõistlusele „Harjumaa Laululaps 2020“, mis toimub 6. ja 7.novembril Keila kultuurikeskuses. Lauljatele ja juhendajatele head valmistumist ja kohtumiseni!

„Viimsi Laululapse“ korraldajad on Viimsi vallavalitsus ja noortekeskus.
INFO ja REGISTREERIMINE: https://www.viimsivald.ee/viimsi-laululaps-2020.

Registreerimistähtaeg on 21. september 2020!
Lisainfo: viimsi.laululaps@viimsivv.ee.