Viimsi raamatukogus on teine korrus, kuhu on loodud lastele ja noortele oma „maailm“. Paljud on sinna juba tee leidnud ja tunnevad rõõmu, et raamatute lugemise kõrval saab koolitöid teha, mängida või ennast lihtsalt mõnusalt tunda.

Uudistamist jätkub siin nii beebidega emmedele, lasteaialastele kui ka väikestele ja suurtele koolijütsidele. Mis puudutab kohapeal lugemist või koju laenutamist, siis riiulitelt võib leida eesti ja välisautorite ilukirjandust, teadmis- ja tegelusraamatuid, ruumilisi, heli- ja vigurraamatuid, suur- ja väiketähtraamatuid, ajakirju, koomikseid ja palju muud.

Saab mängida ja mõistatada

Toredaks vahelduseks on võimalik mängida video- ja lauamänge, kasutada PlayStationit ja arvuteid, kuulata CD-sid ja vaadata filme DVD-delt. Olemas on kaks interaktiivset lauda arendavate mängudega lasteaia- ja kooliealistele.

Pilkupüüdev ja ainult Viimsi raamatukogule omane on interaktiivne sein tuntumate lasteraamatute mõistatamiseks, kus näitleja Ago Anderson kutsub  nuputama. Mudilased saavad mängida Sipsiku, Lotte või teiste raamatutegelaste nukkudega või peituda pugemisnurkadesse. Kokkuvõtteks on laste- ja noortemaailmas põnev ja siin jätkub tegevust kõigile.

Iseseisvaks raamatukoguga tutvumiseks oleme valmistanud lastele aardejahi mängu „Leia Lotte!”. Logilehe saab laenutusletist raamatukoguhoidja käest. Aardejahi edukalt läbinule anname väikese auhinna.

Tegevus käib ka veebis

Vast olete märganud, et lastele on raamatukogu kodulehel eraldi link: www.viimsiraamatukogu.ee/Lastele_776. Seal saab teada, kuidas raamatukogu maskott Vimpsiku sai ja miks talle selline nimi pandi. Samuti leiab nuputamisi ja meisterdamise näpunäiteid, lugemissoovitusi jpm. Näiteks võib leida nuputamise alajaotuses Margit Saluste raamatu „Kõik tööd on head” erinevatele ametimeestele sobivat kirjandust. Kõiki neid raamatuid saab ka laenutada. Samuti aitab maskott Vimpsik piltmõistatuste abil vanu häid muinasjutte meelde tuletada. Küsimustele õigesti vastanutele avanevad Made Balbati kaunid illustratsioonid.

Meisterdamisrubriigis saab fotode ja selgituste järgi meisterdada liblikaga järjehoidja ning merekarpidega kaunistatud pliiatsitopsi.

Soovita rubriigis on võimalik lugeda omavanuste raamatusoovitusi. Kui sinu eakaaslased ei ole veel raamatuid soovitanud, saab seda ise teha kodulehel või küsitluslehe abil, mille leiab teise korruse teenindusletist.

Põgusa ülevaate Viimsi laste tegemistest raamatukogus annab hiljuti valminud lühike video, mille leiab samuti ülaltoodud lingilt.

Vahva töötuba ja konkurss

Peagi alustame raamatukogus koosmeisterdamist. Juba 9. novembril kell 14 kutsume teid Viimsi raamatukokku (au)märgi valmistamise töötuppa, kus osalised saavad proovida märgipressiga töötamist. Töötuppa saab registreerida e-posti aadressil sune.reinpold@viimsiraamatukogu.ee.

Meie raamatukogul on üks kauaaegne unistus – oleme soovinud, et Viimsi lapsi rõõmustaks lugemiskoer. Unistuse täitumiseks saavad meid veidike aidata kõik, kes osalevad kunstikonkursil „Kui Viimsi raamatukogus on lugemiskoer…”. Konkursil osalemiseks võib joonistada, maalida, teha kollaaži, pildistada või kasutada muid tehnikaid. Formaat on A4.

Valminud töid ootame raamatukogusse enne nigulapäeva (6. detsember). Konkursil osalenute töid eksponeerime lasteosakonnas ja parimaid töid auhinnatakse. Piltide tagumisele küljele palume kirjutada oma nime, vanuse ja kontaktandmed (meili aadress või mobiili number), et saaksime konkursil osalejad kutsuda näituse avamispeole.

Meil on hea meel, et Viimsi raamatukogul on tihe koostöö Viimsi lasteaedade ja koolidega, mis on soodustanud ühiseid ettevõtmisi, nagu laste ettelugemisvõistlus, osavõttu Lugemisisu programmist või erinevatest töötubadest.

Tulge meile külla ja uudistage meie kodulehte! Raamatukogu on igaühe hea kaaslane ja aitab kõigil saada sõbraks raamatutega – siis ainult nii ei jää eluteel kunagi hätta.

Kohtumiseni Viimsi raamatukogus!

Artikli pani kokku Sune Teemaa-Reinpõld, Viimsi raamatukogu