Suvi tuleb alati ootamatult ja lõppeb ka ootamatult. Ei tahaks, et sel aastal suve maha magad! Talv oli pikk nagu ikka, kevad ka keeruline. Suvel tuleb end mõnusasti Eestimaa laintesse heita ja suve nautida. Seega tuleb nüüd rääkida ilmast!

Neid ütelusi halva suve ja kehvakese suveilma kohta liigub slängis ja vanarahvaütlustes ringi mitmeid. Eks sinulgi ole mõni lemmik neist. Mõni päev on ilm päikselisem kui teisel ja samas tahaks D-vitamiini paitusest nahale ikka ju maksimumi välja pigistada.

Kui kevad oli erimoodi, siis teeme suve ka sel aastal teistsuguseks. Püüa sättida oma tegemised, kui vähegi võimalik, nii, et tuulistel ja pilvistel päevadel panustad tööasjadesse rohkem, teed innukamalt, pühendunumalt ja pikemaid päevi. Et siis, kui tuleb ootamatult kaunis kolmekülmnekraadine päiksepaiste, võid endale lubada suve nautimist, vedelemist, päevitamist või hoopis mõne uue ja aktiivse värskeõhutegevuse harrastamist. Ilma süümekateta.

Usu mind, kõik mõtlevad umbes samamoodi, nii kui hommikul pilvitut taevast ja kuuma päikest näevad – no täna küll asjalik olla ei saa. Seega kutsun üles solidaarselt suvitama Eestis, kui päike ja kliima seda lubavad, ja solidaarselt tööle fokusseeruma, kui suveilmad sügisesena tunduvad.

Nii ei jää suve lõpuks tunnet, et pidi “neil vähestel suvepäevadel” nelja seina vahel istuma, töö saab kõik krapsti tehtud ja inimesed meie ümber on rõõmsamad.

Mõned praktilised nipid. Eestis on kokku nii palju nutitelefone, et peaks igale elanikule jaguma vähemalt kaks. Seega on suur tõenäosus, et sul on ka üks korralik kompuuter pidevalt taskus. Kasuta teda kavalasti. Tee toas kõik need tööd, mida ei saa mujal kaugteel teha. Aga kõik digimõttelised toimetused, olgu see siis kõnedele vastamine, kellelegi traaditõmbamine või meilisuhtlus, jäta neisse päikselistesse päevadesse. Siis võid rahumeeli rannas vedeledes ka asjalikult vahepeal tööasju ajada. Aga milliseid kaugtööalaseid soovitusi sul on?

Mis mu sõnum on? Oleme õnnelikud ja asjalikud samaaegselt, ilmast hoolimata, ja naudime turvalise distantsi ja desinfitseerimise suve nii, et see meile heaga meelde jääks.