10.novembril oli Viimsi JK esindusmeeskonnal hooaja viimane mäng. Selleks hetkeks aga oli klubi jaoks tabelis kõik paigas ja viies koht koos tabelis püsimisega kindlustatud.

Kuna Martin Reimi jalgpalliklubis on veel palju noori gruppe, siis tekkis idee proovida mängu veidi suuremalt ette võtta. Lõpetati üheskoos terve klubi jalgpalli hooaeg ja tehti ka head. Nimelt on üks klubi noorema grupi õpilase lapsevanem raskelt haige ning sooviti tema paranemisse panus anda. Pühendati oma mäng ja tegemised Aitame Eevat “mütsi alla”. 

Selle juures on kõige vahvam ja südantsoojendav see, et nii paljud tulid appi. Idee oli müüa toetajapileteid. Tavaliselt korraldatakse saadud tulust järgmine kodumäng, aga seekord otsustati hoopis kõik saadud tulu Eevale kinkida. Paljud olid valmis panustama loosirattasse ning loosiauhindade jagajate hulgast ei puudunud ka meie Viimsi asutused: Atlantis H2O Aquapark, Tallinn Viimsi SPA, Buxhöwden, Burger Kitchen, Golden Club, Sportland, Muuuuv, Viimsi Kuulsaali bowling ja piljard. Samuti andsid abikäe: Tüdrukute peod Viimsis, Salenemisakadeemia.ee, Monkey Sport ja Apotheka. Inimesed ostsid pileteid 1 ja ka 15 kaupa, aga kõigile läks üritus korda. On väga mõnus aidata, kui tullakse appi ja ulatatakse abikäsi, et olla koos tugevamad ja suuta rohkem. Mäng ise ei lõppenud küll skooriga, millest klubi unistas, aga see ei olnud seekord prioriteet.

Hooaeg lõppes tegelikult mõlema meeskonna jaoks plaanitud tulemustega. Eesmärk oli oma liigasse püsima jääda – Viimsi JK esindusmeeskond esiliiga B-sse ja Viimsi JK II teise liigasse. Mõlemal juhul see ka õnnestus. Esiliiga eest mängides said kaks mängijat, Ken-Marten Tammeveski ja Geir-Kristjan Suurpere, väravalööjate TOP 10-sse. Teises liigas skooris piisavalt Gregor Lehtmets, et saada samuti TOP 10-sse. Tubli töö meestelt!

Üks selle hooaja eesmärkidest oli ka jalgpalli populariseerimine ja inimeste staadionile meelitamine. Ka selle plaani võib igati kordaläinuks lugeda. Keskmiselt käis igal esiliiga B mängul 137 ja teise liiga mängul 47 inimest. Mõlema numbriga ollakse liigas vaatajate arvu poolest teised. Juba järgmisel aastal loodetakse oma poolehoidjate armeega saavutada esimest kohta. Võrreldes eelnevate hooaegadega, tehti suur edasiminek ja see on ainult puhas rõõm jalgpallist. Seda kinnitab ka peatreener Ivo Lehtmets. Tema eesmärk ei ole suruda peale jalgpalli – kui mängida ei taha, ära mängi. Mängu peab nautima, tahtma võidelda võidu nimel ja selle nimel ka tööd tegema ning siis tuleb kõik juba iseenesest. Tema on vaid selleks, et mehi õiges suunas juhatada. Nii et ei midagi muud, kui ainult edasi!

Hooaja lõpp toob kaasa ka muutusi, et kõigil oleks aega harjuda. Nii näiteks alustab klubis Anastassia Morkovkina, kes on Eesti rekordinternatsionaal, mitmekordne Eesti meister ja aastaid parim jalgpallur. Tema ülesandeks saab olema väiksemate tüdrukute treenimine. Teise muutusena asub nüüdsest tööle kogukonna juhina Erle Meresmaa. Varasemalt seda vabatahtlikuna tehes sai katsetatud, et kas sellel asjal üldse oleks jumet ja mõtet, aga tundub, et asi toimib, ja nii see ametlikuks saigi. Erle peamiseks ülesandeks on ürituste korraldus, sotsiaalmeedia, erinevad jooksvad kogukondlikud küsimused ja muu selline, mis otseselt kellegi teise rida ei ole.

Lisaks saadi koostöös Karulaugu Spordikeskusega endale ruumid, mida saab edaspidi kasutada fitness-saalina, kus kõigil jalgpalluritel, nii väikestel kui ka suurtel, on võimalik treenimas käia. See on ka nii-öelda tagavaraplaaniks, kui juhuslikult peaks tulema külm talv ja õues treenimine enam võimalik ei ole.

Kui rääkida noortest mängijatest, siis üldse kokku osales Eesti meistrivõistlustel MRJK klubist kolm tüdrukute ja 18 poiste gruppi. Väga häid tulemusi näitasid näiteks 2005. aasta poisid, võites U15 II liiga. Sealjuures tuli alagrupi parimaks väravakütiks Oliver Säälik. TOP 10-sse mahtus veel Roden Vahe. Samuti tulid alagrupi võitjaks U13 C (A-tugevusgrupis) mängivad 2007. aasta poisid. U12 I (A-tugevusgrupis) võidutsesid samuti MRJK omad, 2008 I poisid. Ka tüdrukud näitasid platsil korralikku võitlusvaimu ja tulid U15 vanuseklassis teisele kohale.

Nii nagu meeste mängus on ka noortel, et Eestit ja Eesti koondist saab esindada vaid kutsete alusel. Ka selles vallas oli klubil hea aasta. Nii nähti U17 koondise juures toimetamas Miikael Johann Raassalut. U17 II koondist käisid esindamas Oskar Jõgi, Aleksander Ojamets ja Rain Rähni. U16 noortekoondises said mängida Robin Kane, Gregor Lehtmets, Karl Erich Kaljuvere, Oscar Ollik, Johann Kõre. U19 eest said kutse mängida Georg-Marten Meumers ja Raoul Rocco Riigov. Klubi suureks rõõmuks ei jää ka tüdrukute võistkond alla. Tüdrukutest käis Martin Reimi Jalgpallikooli alt U15 koondise eest mängimas kuus tüdrukut: Liisa Liimets, Liselle Palts, Natali Sigijane, Eva-Liis Aasmaa, Miia Malm ja Kätrin Välga. Samuti olid tublid U14 vanuses tüdrukud: Maris Haavik, Olga Simagina, Liis Getter Saar, Crisset Lahe, Melissa Aume. Eeltoodud tulemused kinnitavad, et Martin Reimi Jalgpallikoolis koondisematerjali leidub.

Uus hooaeg esiliiga B-s algab tõenäoliselt juba märtsis. Praegu võtavad kõik grupid siiski kergelt aja maha ja puhkavad ning naudivad treeninguid, et uus hooaeg saaks tulla veel parem.

Hoia klubi tegemistel silma peal Facebookis: Viimsi JK; Instagramis: viimsijk!