Koertepark avati möödunud aasta detsembrikuu lõpus ja ootab uudistama nii suuri kui väikseid neljajalgsed. Koertepark asub Tammede pargis, riigigümnaasiumi taga.

Koertepark on mõeldud kõikidele koertele, kelle omanikud soovivad pakkuda koerale füüsilist aktiivsust kui ka võimalust teiste koertega sotsialiseerumiseks. Aedikus on treeningvahendid nagu näiteks kiik, poom, A-takistus jne, et pakkuda koertele erinevaid aktiivseid tegevusi. 

Jalutusväljaku ehituse hinnapäringu saatis vallavalitsus kümnele ettevõttele. Kokku laekus kaks pakkumist ja võitjaks osutus soodsaima hinna alusel K-Wood Production Grupp OÜ. Väljaku ehitamine maksab koos käibemaksuga kokku 18 009 eurot ja 60 senti.

Viimsi vallavalituse heakorra vanemspetsialist Kai Utt kinnitab, et koerteparki on plaanis laiendada ning samuti paigaldatakse parki ka pingid, kus koeraomanikud istuda saavad. Valgustus tuleb parki esimeses kvartalis 2020. 

Miks on koerteparki vaja?

Koertepark on turvaline koht, kus koer saab vabalt rihma otsast lahti olla. Koeraomanik saab koera kergesti jälgida ja temaga tegeleda. Muidugi tuleb ka koertepargis oma looma järel koristada ning arvestada ka teiste pargi kasutajatega.

Koertepark on hea koht, kus lasta oma lemmikul teiste koertega sotsialiseeruda. Samuti annab park võimaluse koera omanikule sotsialiseerumiseks teiste koerte omanikega. 

Koeral on vaja füüsilist aktiivsust ning koertepark on selleks väga hea koht. Kuna koertepark on piiratud aiaga, ei ohusta koerad aiast väljas mängivaid lapsi, täiskasvanuid ega teisi loomi ja linde. Samuti pole ohtu, et koer jookseks mänguhoos näiteks auto alla.

KOMMENTAAR: Mare Meldre, MTÜ Viimsi Koer juhatuse liige.

Avaliku koerte jalutusplatsi rajamisega on Viimsi vald astunud esimese ja suure sammu koeraomanike vajaduste/soovide täitmise suunas. Plats pole küll kuigi suur, kuid selles on mitmeid puid uudiste jätmiseks ning multšiga põhi ehk hoiab ära poriseks muutumise vihmasel ajal. 

Ehk tekivad lähitulevikus ka platsi leida aitavad viidad ning jalutusteed platsini, hetkel tuleb veel turnida üle vesise põllu.

Atribuutika osas kokku pole hoitud. Kahju ainult, et nende disaini osas koeraomanikega ei konsulteeritud, paari detaili muutmisega oleks saanud kõigile kasutatava tulemuse. Hetkel väiksematele koertele sobivaid takistuselemente ei ole. Aga võib ka olla, et väikestele koertele on planeeritud eraldi plats, mis alles ehitamist ootab. 

Valgustus oleks veel üks väga vajalik lisand, hetkel on platsi kasutusaeg üsna lühike. Ehk see kõik tuleb veel.

Viimsi valla lemmiklooma pidamise eeskiri https://www.viimsivald.ee/public/Viimsi_valla_lemmikloomade_pidamise_eeskiri.pdf

TÄHELEPANU!

Eestis on taas levima hakanud äärmiselt ohtlik koertekatk. Enne koerteparki minemist peaks koer olema eelnevalt vaktsineeritud.