Eestis on tavaks tähistada märtsikuud kui teatrikuud ja selleks puhuks on huvikeskuse lavale jõudmas mitmeid komöödiaid, mis koos järjest rohkem paistva päikesega teevad tuju rõõmsaks. Loe märtsis ja aprillis Viimsi publikuni jõudvate etenduste tutvustusi ja tule vaatama!

Priit Pius ja Kait Kall tahavad tööd anda vaatajate naerulihastele. Foto Veiko Tubin

5. märtsil kell 19 Priit Pius ja Kait Kall „Midagi ikka“
Kait Kall ja Priit Pius on ühendanud jõud, et läbi viia üks korralik naerulihaste trenn. Eesmärk on lihtne, ent samas keeruline, sest tihtipeale on elus olukordi, kui keegi naerab südamest ning teine mõtleb kõrval, et kui sul on selline huumorimaitse, siis on tegemist tragöödiaga.
Teemade valik lavastuses on vähemalt sama lai kui meeste rinnaümbermõõdud kokku. Kait üllatab sellega, milles ta on Eesti näitlejatest kõige parem ehk mitte millegagi. Priidult võib seevastu oodata isegi näitlejameisterlikkust ning paroodiat.
Kindlasti tuleb olla ettevaatlik, sest naer pidavat olema nakkav. Need, kes pärast etendust ütlevad, et nad isegi ei muianud, saavad meilt kaasa passid, mis tõestavad, et nad on huumori vastu immuunsed.

11. märtsil kell 19 Teoteatri etendus „Mis nüüd mina“
Lavastus räägib nähtusest, mis puudutab mingil määral iga inimest – alaväärsustundest. Pilavas vormis tuuakse esile mitmesugused laialt levinud kompleksid oma päritolu, elustiili, staatuse, saavutuste, välimuse ning olemuse ja olemasolu suhtes üldiselt.
Tegelasteks on lihtsad inimesed, keda juhib pigem teiste arvamus ja hirm häbisse jääda, kui tung oma sisetunde järgi elada.
Kuidas saada välja iseenese halvustamise, pisendamise ja taandamise mustrist?
Lavastuse idee tõukub igapäevastest tähelepanekutest ja tekst on sündinud trupiliikmete isiklike ilmekate tõsilugude alusel.
Laval on Kristi Purge, Karolin Tikerpuu, Helen Kaigu, Priit Matiisen, Margus Illi-Illik, Mihkel Ase (külalisena).

18. märtsil kell 19 Improteater Impeerium laval koos Veikko Tääriga
Improteater paneb ootamatutesse olukordadesse Veikko Tääri. Näha saab kohapeal sündivaid sketše, humoorikaid tegelasi, kaasahaaravaid stseene, lauluhitte jne. Veikko on mees, kelles on peidus mitu palet ning kes ei vaja laiemat tutvustust. Ehk on põnev teada, et peale näitlemise on ta õppinud muusikakoolis akordionit ja Tartu Ülikoolis füüsikat. Tal on palju tiitleid: näitleja, lavastaja, saatejuht, kohvikupidaja, suusaentusiast, koolitaja, õhtujuht, pulmaisa. Lisaks Eesti Draamateatri, Vanemuise, Ugala jt teatrite lavastustele ning teatriprojektidele on Veikko tuntud ka teleekraanilt ning kinolinalt.

20. märtsil kell 11 lasteetendus „Päikse poole“
Kogupere nukuetendus lumememmedest, kes otsivad päikest. Neil on plaan paluda päiksel mitte paista ja lund sulatada, aga seikluste käigus muudetakse meelt. Etendus on nii eesti kui vene keeles.

25. märtsil kell 19 Komöödiateatri etendus „Elu on parim meelelahutus“
Laval on Andrus Vaariku loodud ja esitatud lugu, mis vaatleb inimelu läbi huumoriprisma. „Mul pole tegelikult midagi karta ja miks mitte kõigest avameelselt ja valehäbita rääkida. Me oleme siin maailmas ju esimest korda ja me ei tea ise ka, mida ja kuidas teha. Ma olen esimest korda eestlane, esimest korda olen isa. Ma pole harjutada saanud. Kirjutan oma elu ühe jutiga puhtandina valmis. Aga see ei tähenda, et elu ei võiks lõbus olla. Elu on parim meelelahutus! Pärast surma jõuab mossitada küll,“ ütleb autor ise.

See ei ole valmis tekstiga etendus, vaid sünnib igal õhtul uuesti. Publikul on võimalik näitlejaga kaasa rääkida ja küsimusi esitada, mis toob ootamatuid pöördeid ja lõpptulemus on alati erinev. Nalja saab muidugi ka, nagu Vaariku puhul alati – hoolimata sellest, et ta seekord Ivan Oravana rahva ette ei astu.

5. aprillil kell 19 Paide Teatri „Udu“
Me mäletame. Mäletame näiteks seda, et suur prantsuse revolutsioon algas aastal 1789 ja et esimene laulupidu toimus aastal 1869. Meist keegi ei võtnud osa ei ühest ega teisest, aga siiski mäletame neid sündmusi ehk paremini, kui seda, mis juhtus 10. detsembril 2021 või möödunud aasta novembrikuu teisel kolmapäeval. 

Läbi udu meenub ehk meile, et 10. detsembri hommikul otsisime paaniliselt autovõtmeid või helistas meile hoopis üks hea sõber, kes teatas, et juhtunud on midagi täiesti uskumatut. Või ehk tuleb meile meelde, et 10. detsembri Postimees andis teada, et Helsingi lennujaamas on halb ilm ja palju lennukeid saabub Tallinna. Arvatavasti ei tule. Arvatavasti on 10. detsember koos paljude teiste kuupäevadega unustusse mattunud. 

Ja ometi – on hetki, mis ei unune. Selliseid, mis ei jõua kunagi ajalooõpikutesse, aga millel on kindel koht meie isiklikus mälestuste kartoteegis. 

„Udu“ on mälukontsert kolmele häälele, mis viib publiku ekspeditsioonile mäluäärsetele maadele. 

Lavastuse produtsent on Viimsist pärit ja Viimsi Kooliteatris pikalt kaasalöönud Harri Ausmaa. Laval Maria Paiste, Johannes Sepping ja Kirill Havanski.

28. aprillil kell 19 Vana Baskini Teatri etendus „Uus peatükk“
Neil Simoni „Uus peatükk“ jõuab Eesti lavadele esmakordselt. Tegemist on kuulsa USA näitekirjaniku ühe enimmängitava näidendiga. Peale esietendust mängiti seda Broadwayl üle 850 korra. „Uus peatükk“ on tugevalt autobiograafiliste sugemetega romantiline komöödia, mis tugineb Neil Simoni enda armumise loole.
George on edukas kirjanik, kes peale naise surma on jõudnud arusaamisele, et ta enam kunagi ei abiellu, sest teist sellist täiuslikku naist nagu tema kadunud abikaasa, ta enda kõrvale ei leia. Tema vend Leo aga üritab igal moel talle uusi naistuttavaid tee peale ette lükata. Läbi koomiliste segaduste kohtuvadki George ja Jennie. Nende armumise lugu pole aga sugugi pilvitu, sest George’il on armumisele vaatamata väga raske oma varalahkunud naise surmast üle olla. Ka George’i vend Leo satub oma eluga pikantsesse olukorda, kui pikaaegses abielus olles kohtub ta oma ammuse sõbratari Faye’iga – see kohtumine paneb ta abielu alustalad kõvasti kõikuma.
Inimlik ja koomiline lugu teineteise, aga samas eelkõige eneseleidmise lugu, mida iseloomustavad vaimukad dialoogid, elulised situatsioonid ning ajatud teemad armastusest ja abielust. Kammerlik lugu neljale näitlejale avab inimeste nõrkusi läbi koomilisuse prisma, rääkides armastuse tekkimisest ning hoidmisest ausalt ja vahetult.
Laval Lauri Liiv, Tarvo Krall, Külli Reinumägi, Kaili Närep.

Aprillis on oodata ka Viimsi Muusikaliteatri populaarse muusikali „Üheksast viieni“ lisaetendusi. Kuupäevad selguvad lähiajal!

Piletite info www.huvikeskus.ee.

Kohtumiseni teatrisaalis!

Avafoto: Improteater Impeerium on seekord laval koos Veikko Tääriga. Foto: Improteater Impeerium