Viimsi Kino pakub mugavas kinokompleksis maailmatasemel filmivalikut. Teeme ülevaate uutest filmidest, mida viimsilased alanud kuul kodukinos vaadata saavad.

„Doktor Uni“
Tuntuimad õudusfilmid on oma ainese ikka saanud Stephen Kingi sulest ilmunud raamatutest ja selgi korral on vanameister andnud oma õnnistuse „Doktor Uni“ filmile. Kaalukust filmile lisab ka tõik, et tegemist on omamoodi järjega Stanley Kubricku legendaarsele linaloole „The Shining“, mis jäädvustus rahva mällu peaosalise Jacki (Jack Nicholsoni) ja tema poja Danny tagaajamiskaadritega.

Värske jätkufilm keskendubki nüüdseks täiskasvanud, muserdunud Dannyle, keda kehastab Ewan McGregor. Aastakümneid hiljem koletus hotellis läbielatust ikka taastuv härra kohtab noort neiut, kes on samuti teispoolsusega edukalt otsekontakte loomas ja koos püütakse jagu saada nii kurjakuulutavast inimnõiajahist kui ka Danny lapsepõlvepiinade jätkukumast.

Foto: tootja
Foto: tootja

„Midway lahing“
Ajalootunnist on tõenäoliselt ähmaselt meeles, et II maailmasõja pöördepunkt ameeriklaste jaoks oli Midway lahing, mis peale Pearl Harboris saadud kaotusi mõjus joovastavalt riigi võiduusule ning viis lõpuks maailma suurriigi selgele võidusihile.

Koos Ameerika Ühendriikide mereväega on legendaarne filmirežissöör Roland Emmerich („Iseseisvuspäev“, „Godzilla“, „2012“) lavastanud kireva filmieepose II maailmasõja ühest suurimast lahingust Midwayl, kus staaridest kubisev näitlejateansambel (Woody Harrelson, Dennis Quaid, Nick Jonas jt) teevad filmilinal selgeks, miks USA-st kujunes maailma juhtivaid võime.

Foto: tootja
Foto: tootja

„Charlie inglid“
Novembrikuu oodatuim meelelahutus on kindlasti värske re-make legendaarsest naistefilmist „Charlie inglid“, mis keset #metoo skandaale (või värskeim Eestis: @seepoleokei) on sattunud omamoodi väljakutse ette – kuidas kunagisest seksismist kubisenud meelelahutusfilmist saaks teha naisi kõnetava, ent samas kõigile jätkuvalt põnevust toova filmi.

Saaga kolmas film on sel korral saanud ka naisrežissööri – nii protsendi kui ka lavastaja toolil istub Elizabeth Banks. Koos noorenenud inglitega (Kristen Stewart jt) minnakse filmis appi vilepuhujale, kes on märganud oma arendusprojektis võimalusi maailmas palju paha teha. Maailm päästetakse – ja hulk pahasid mehi saab kere peale – lõbusas ja tempokas seiklusfilmis, millesse lavastaja on sisse pikkinud kõik selle hea, mis meid põnevusfilme nautima paneb.

Foto: tootja
Foto: tootja

„Addamsite pere“
Kõiki pere pisemaid rõõmustab novembris kaua oodatud joonisfilm Addamsite perest, mis on mõneti unustuste hõlmas olnud alates ajast, mil peategelast Kolmapäeva kehastas andekas Christina Ricci. Jättes vahepealse ebaõnnestunud telefilmi kõrvale olemegi 26 aastat hiljem „Addams Family“ joonisfilmi juures, kus kentsakat pere ootavad uued seiklused ontlikus väikelinnas.

Ligi poolteist tundi kestev värvikirev joonisfilm räägib maailma eriskummalisima pere igapäevaelust, tuues sisse lõbusaid pikkeid praeguse aja nutipõlvkonnast ja muust ning ikka meenutades, et olgu kui veider tahes – oma pere on ikka parim kari maailmas.