Viimsi Keskus sai hiljuti täiendust uue kauplusega – I korrusel on nüüd avatud Raasiku Õlletehase pood. Möödunud aastal Aasta ettevõte 2019 tiitliga pärjatud firma juhi Oksana Bandura kinnitusel pruulitakse nende õlletehases vaid seda, mis inimestele meeldib ja maitseb.

Raasiku 1990ndatel tegevuse lõpetanud meiereisse hakati õlletehast ehitama 2012. aastal. Oksana Bandura sõnul on Eesti ligi 50 pruulikojast Raasiku sarnaseid käsitööõlle tegijaid kümne ringis, toodangu mahu poolest platseeruvad nad kolmandale-neljandale kohale.

“Raasikul valmistatakse käsitööõlut, mille pruulimine võtab rohkem aega kui tööstuslikul õllel, kuna käsitööna valmiv õlu on naturaalne ja selle valmimist ei kiirendata keemiliste ainetega,” selgitab ta.

Raasikul valmistatakse õlut nagu vanasti – värsketest toorainetest ning ilma kontsentraatideta ja keemiliste ühenditeta. “Õlle valmistamiseks vajalikud koostisosad on humal, linnased ja vesi, millest keedetud virre pannakse pärmi ja suhkruga käärima ning seejärel laagerduma,” selgitab Bandura. “Laagerdamismahutis seisab õlu sõltuvalt sordist 25-50 päeva. Aeg-ajalt võtab pruulimeister sellest proove ning hindab joogi värvi, lõhna, maitset, tihedust, samuti mõõdab alkoholisisaldust. Vastavalt siis tuleb otsustada, kas on vaja midagi lisada või muuta näiteks temperatuuri.” Valminud õllest filtreeritakse humala- ja linnasejäägid, siis villitakse jook vaatidesse või pudelitesse. “Kasutame õlle tootmisel vaid hea kvaliteediga tooraineid ja Raasiku põhjaveeallika vett,” lisab tegevjuht.

Viimsi Keskuse Raasiku Õlletehase poes on müügil nii pudeliõlu kui ka lahtine õlu vaadist.
Viimsi Keskuse Raasiku Õlletehase poes on müügil nii pudeliõlu kui ka lahtine õlu vaadist.

Hetkel valmib Raasikul mitmeid õllesorte: klassikalised heledad õlled Pilsner ja Lager, karamellimaitsega vaskne Märzen, merevaigukuldne Meeõlu ning tumeda šokolaadi maitseline Tume. Valikus on ka naturaalne kääritatud kali. Möödunud aastal lisandus sortimenti Medovuha, mis on õlle ja mõdu vahepealne jook. “Medovuhat kääritatakse pärmiga, kuid joogile lisatakse palju mett, samuti apelsini, sidrunit, laimi ja maitseaineid,” selgitab Bandura. “See jook meeldib eriti naistele ja on hetkel üks meie armastatumaid tooteid.”

“Me ei ole moodsad hipsterid, kes pruulivad kibedat ja haput või kapsa ja nõialuudega õlut,” muigab Bandura. “Oleme klassikalised pruulijad, kes teevad hästi ja armastusega hea maitsega elavaid õllesid ja kodust kalja. Pruulime nendele, kes soovivad nautida.”

Ettevõte on saanud ka mitmeid tunnustusi. Lisaks varem mainitud Aasta ettevõte 2019 tiitlile pälvis Raasiku Õlletehase toodetud Pilsner 2018. aastal tiitli “Parim väikepruulijate käsitööõlu Eestis” ja aasta tagasi sai sama tiitli ka Tume õlu.

Viimsi Keskuses avatud poes on saadaval värskelt valminud lahtised õlled, kali, samuti klaaspudelites joogid, kingipakid ja ka bränditud rõivad.

Viimsi Keskuse I korrusel asuv Raasiku Õlletehase pood on avatud E–R 10–21 ning L–P 10–19.

Vaata ka https://www.raasiku-olletehas.ee/.