Traditsiooniline Viimsi huvitegevuse infolaat ja turvalisuse päev toimub sel aastal laupäeval, 14. septembril kell 11–14 Viimsi koolis ja õuealal aadressil Randvere tee 8.

Viimsi turvalisuse päevalt saab teadmisi tervishoiu, liiklusturvalisuse, tuleohutuse ja koduse vara kaitse kohta. Kohapeal on liiklusohutust propageeriva simulaator – pöörlev auto –, kuhu saab neljakesi sisse minna ja proovida, mis tunne on, kui auto rullub üle katuse. Katseid läbi viivad instruktorid selgitavad turvavarustuse kasutamise vajadust.
Samuti saab näha tuletõrje, politsei ja kiirabi operatiivtehnika demonstratsioone.
Politsei on väljas oma ennetustelgiga, kus on auhinnalised nuputamisülesanded nii suurtele kui ka väikestele. Lisaks näidatakse politseiautot ja varustust ning jagatakse nõuandeid liiklusohutuse ja oma vara kaitsmise teemadel.

Huvitegevuse infolaadalt saab kätte kogu info Viimsi vallas tegutsevate huviringide ja spordiklubide ning vaba aja sisustamise võimaluste kohta. Kindlasti on mõtet kohale tulla, sest kohapeal saad silmast silma ringide ja klubide esindajatega suhelda ning end huvi pakkuvasse ringi kirja panna.

Mis on sel aastal uut?
OÜ Norrison pakub esmakordselt on võimalust soetada kohapeal koolivormi.
Pandipakendite taaskasutamise teavitustelgis tutvustatakse pandisüsteemi ja selgitatakse lähemalt plast-, klaaspudeli ja plekkpurgi taaskasutamise ahelat. Toimub avatud arutelu, lühiviktoriinid ja võimalus katsuda ise plastpudelist valmistatud fliisi või graanuleid. Peatutakse ka kurbadel näidetel, mis on maailmas juhtunud siis, kui pakendid ei ole jõudnud taaskasutusse, vaid hoopis merevette, mille tulemusel on tekkinud prügisaared…
AS Ridango tutvustab nn rohelist kaarti ehk Ühiskaarti ja pakub kohapeal välja võimalust seda osta ja valideerida.

Töötubades on võimalik proovida nii tennist, käsi- kui ka korvpalli ja tutvuda Viimsis täiesti uue võimaluse – Krav Maga – treeningutega. Krav Maga on Iisraeli sõjaväest pärit taktikaline enesekaitsesüsteem, mida harjutatakse koos realistliku tänavavõitluse treeninguga. Seda peetakse maailma parimaks enesekaitsesüsteemiks, mis on tänapäeval kasutuses erinevate riikide politseis, sõjaväes, eriüksustes ja luures.

Mis veel toimub?
Kohale tulevad Tallinna Vangla ametnikud, kes tutvustavad valvuri ja relvastatud üksuse ametikohti ning näitavad vanglateenistuse eribussi ja varustust. Samuti jagatakse infot vabade ametikohtade kohta.
Viimsi turvalisuse päeval on taas avatud tasuta Eesti Naisjuristide Liidu ja Viimsi Naiste Tugikeskuse HooliMine ühine nõustamiskontor. Konsultatsioone jagavad professionaalsed juristid ja psühholoogid. Kohal on ka Noorte Naiste Tugikeskuse psühhoterapeudid. 

Nutikaid ja taibukaid lapsi ootab Viimsi huvitegevuse infolaadal Viimsi kuulsaim huvikool Collegium Eruditionis, mille pakutav sisaldab näiteks Rebase Ruudi loodusringi, teadusringi Taibu, võimalust õppida robootikat ja programmeerimist, kosmosetehnikat ja küberkaitset, samuti arhitektuuriringi Ruum ja vorm, animatsioonikursust “Teen ise multifilmi”, huviringe Hiina keel ja kultuur ning Hispaania keel ja kultuur, maleringi, näiteringi Eksperiment, muusikatuba, laste joogat, kosmoseringi Päikesesüsteem ja kosmos ja väga palju muud. Täpsemat infot jagab kohapeal huvikooli eestvedaja Peeter Sipelgas.

Huvitegevuse infolaadal on teiste seas väljas ka väljas ka MTÜ Viimsi Huvikeskus, Spordiklubi Viimsi Veeklubi, Fredi Vöörmani Tenniseakadeemia, Kaie Kõrbi Balletistuudio, võimlemis- ja tantsuklubi Keeris, Tallinna Käsipalliakadeemia, JJ-Street Tantsukool, Viimsi Kunstikool, Viimsi Sulgpalliklubi, LA Klaverikool, Viimsi Lauatenniseklubi, Viimsi kitarriõpe, kergejõustikuklubi Lindon, tantsustuudiod Black & White Dance, ProDance ja LifeDance ning paljud teised.
Lisaks saab infolaadal nautida Viimsi kooli aulas toimuvaid huviringide ja tantsuklubide esinejate etteasteid.

Turvalisuse päeval osalevad: Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Politseiprefektuuri Ida politseiosakond, Päästeameti Põhja-Eesti Päästekeskus, Tallinna Kiirabi, MTÜ Eesti Naabrivalve, G4S, Securitas Eesti, USS Security Eesti, Kaitseliit, Ohvriabi, Naiskodukaitse ning Prangli Vabatahtlik Merepäästeühing. Kohale on tulemas Eesti NATO Ühing, raudteeohutusalast infot jagab OLE.
Tallinna Sadam korraldab sel päeval huvilistele bussireise ja tasuta ekskursioone Muuga sadamasse.

Samuti on esindatud Viimsi vallavalitsus – võimalus on esitada küsimusi valla esindajatele ning konsulteerida spetsialistidega kohapeal.
Üritust korraldavad Kaija Mägi Viimsi vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonnast ning Marje Plaan avalike suhete osakonnast.

Ootame teid kõiki, et üheskoos veeta üks tore päev!