Esimesel advendil, pühapäeval, 1. detsembril algab Viimsis rikkaliku kultuurigrammiga kogukondlik jõulukuu – midagi oma hingele ja maitsele leiab iga viimsilane ja külaline.

Algavaks jõuluhooajaks saab Viimsi oma keskväljaku (Randvere tee 6) koos Teet Suure unikaalse kuuseinstallatsiooniga, mis on valminud taaskasutatavatest materjalidest.

Kuusepuul lülitatakse tuled sisse pidulikult esimese andvendi pärastlõunal kell kolm. Kohale on oodata ligikaudu 100 lauljat Viimsi koolidest, lisaks astub lavale ViiKerKoor. Kõlavad jõululaulud, avatud on jõuluturg, kus oma tooteid pakuvad tublid Viimsi eakad ja ettevõtlikud gümnasistid.

Keskväljakul lõpeb üritus kell viis õhtul, millele järgneb Viimsi Püha Jaakobi kirikus Rolf Roosalu ja Nele-Liis Vaiksoo kontsert. Saadaval on soodsad piletid!

Keskväljakul on olemas ka päriskuused – neid pole siiski maha võetud ja sinna toodud, vaid kasvavad jõulukaunistustena kohapeal. Neid kuuski võib iga viimsilane aidata ka kaunistada – tee ise jõuluehe kuusele või taaskasuta olemasolevaid!

Lisaks kuulutab vallavalitsus välja ka taaskasutatavate kuuskede konkursi Viimsi kodudele – jäta sel aastal kuusk metsast toomata ja ole nutikam ning tee ka kodukuusk jõuludeks mõnest põnevast taaskasutatavast materjalist. Loomulikult tee oma kuusest uhkeid jõuluseid ja kingirohkeid pilte ning postita neid avalikult sotsiaalmeediasse teemaviitega #viimsikuusk, sest 15. jaanuaril annab Viimsi Teataja välja ägedamatele eriauhinnad. 2020 on Viimsis keskkonna-aasta ja ideerohkete taaskasutatavate kodukuuskedega saame olla samuti teerajajaks nii Eestis kui ka maailmas.

Foto: Peeter Karask
Foto: Peeter Karask

Keskväljak kuusega jääb avatuks 14. jaanuarini, aga terve detsembrikuu on täis põnevaid sündmusi. Alates 5. detsembrist ootab Randvere tee 9 kolinud Viimsi raamatukogu oma uusi ruume uudistama.

Detsembrikuus on ka Viimsi Püha Jaakobi kiriku kalender väga tihe ja mitmekülgne – esinejaid jagub pea igasse päeva. Publiku ette astuvad näiteks Noorkuu ja Maltised, Jääär, Estonian Voices. Esmakordselt esinevad koos Dave, Sissi ja Lisa. Lisaks palju esinejaid meie enda Viimsist: Viimsi Muusikakool, segakoor VIIMSI, Collegium Eruditionis, Mari-Liisi laululapsed, Viimsi gümnaasium ja paljud teised.

Ka Viimsi huvikeskus ning Rannarahva muuseum on Viimsi jõulutegemistesse hoogsalt kaasatud. Juba laupäeval, 7. detsembril kell 10–16 leiab aset rannarahva jõululaat – suurepärane kaubavalik, hubane ja kodune muuseumimiljöö, lahke pererahvas, sõbralikud kauplejad. Müügile tuleb palju ilusaid ja erilisi kingitusi, küünlad, mahetooted, keraamikat, kaunid ehted ja palju muud põnevat. Kosutuseks laadalistele on avatud ka Rannarahva kohvik. Kohale tuleb ka jõuluvana.

Kõik jõuluüritused leiad Viimsi uuest sündmuste-, kultuuri- ja meelelahutusürituste kalendrist veebiaadressil kalender.viimsi.ee.

UUE RAAMATUKOGU ESIMESE TÖÖPÄEV
Uutesse ruumidesse kolinud Viimsi raamatukogu avab proovikülastusteks uksed 5. detsembril aadressil Randvere tee 9.

 • Kell 10 Viimsi raamatukogu avamine lugejatele Randvere tee 9. Tervitavad Annika Vaikla, Tiiu Valm, Villu Veski.
 • Kell 12 ekskursioon uues raamatukogus.
 • Kell 13 esinevad Viimsi Muusikakooli kitarriõpilased.
 • Kell 13.30 esinevad Viimsi gümnaasiumi etlejad Külli Tähe juhendamisel.
 • Kell 14 esinevad Viimsi Muusikakooli kandleõpilased.
 • Kell 14.30 esinevad Viimsi gümnaasiumi etlejad Külli Tähe juhendamisel.
 • Kell 15 esineb Viimsi Muusikakooli saksofonikvartett.
 • Kell 16 suvelugemise lõpuüritus koos Vimpsiku, Triinu ja kloun Ummiga.
 • Kell 17 Hannes Võrno raamatu “33 kohtumist” esitlus. Vestlust juhib vallavanem Laine Randjärv.
 • Kell 18 teater Variuse etendus “Sada ja üks”. Tasuta.
  Allikas: Viimsi raamatukogu