Iseennast ma ajalehte panen!

Rain Uusen. Foto: erakogu
Rain Uusen. Foto: erakogu

Räägi, kuidas sul läheb? Olen märganud, et saan seda küsimust sotsiaalmeedias ja telefonitsi sõpradelt ja pereringist aina enam. Me oleme kõik hakanud tasahilju aru saama, kuivõrd olulised on meie pereliikmed, sõbrad ja teised lähedased, keda me pole tükk aega niisama jutustamiseks kohanud.

Väga suur osa tööealisest elanikkonnast on kas süvenenud kodukontorites oma argitöödesse ja uutesse, harjumatutesse väljakutsetesse, teine osa aga rahmib palehigis ja end iga päev viiruseohtu seades või üle töötades eesliinil. Oleme keskendunud pigem hakkamasaamisele ja uue reaalsusega kohanemisele ning inimsuhted on ühel või teisel viisil kannatada saanud.

Seepärast on vahel täitsa mõnus saada seda “kuidas sul praegu läheb?” küsimust ilma igasuguse tagataustal tiksuva muu vajaduseta. Oled sa oma füüsiliselt eemal olevatelt sõpradelt seda hiljuti küsinud?

See loob hea ja turvalise tunde, et inimesed su ümber on jätkuvalt olemas ka muus kontektstis kui tööülesanded ja kriis ja koroona. Et lihtsalt niisama suhelda, nalja visata ja jagada.

Selle mõtte teine pool seisneb tegelikult selles, et vahepeal ongi meie igaühe elus midagi põnevat toimunud või muutunud, millest ongi teistele rääkida. Igaüks meist on otsinud ühel või teisel viisil võimalusi oma mõtteid hädaolukorrast ja hirmudest teadmatuse ees eemale viia ning midagi uut kogeda, õppida, avastada. Kuidas sina oled oma elu ümber korraldanud ja mida uut kogenud, teinud, õppinud?

Käivitatud on palju kogukonnakeskseid algatusi, pingutatud märkamise ja tunnustamise nimel üleskutseid sõnastama. Üks on õppinud paremini süüa tegema, teine rohkem isekeskis sportima, kolmas lugenud raamatuid, mille olemasolust ta varasemalt ei teadnudki.

Oled sa õppinud midagi täiesti uut? Võtnud ette ehk midagi, milleks sul varasemalt polnud usku või aega? Või julgust? Mis on sinu jaoks positiivses mõttes olnud õppetund või isikliku arengu koht viimaste kuude vältel?

Tahan järgmistes Viimsi Teatajates jagada sinu lugu, olgu see siis õpetuseks, innustuseks või kaasaelamiseks teisele viimsilastele.

Pane oma kriisiaja isiklikud õppetunnid ja kogemused ning neist tekkinud soovitused kirja ja saada need toimetusele e-postiga aadressil teataja@viimsiteataja.ee ja me paneme sinu loo lehte!