MTÜ Igale Lapsele alustas selle kevadsuve suurprojektiga „Igale lapsele jalgratas“, mille raames kutsutakse kõiki häid Eestimaa inimesi üles puudustkannatavatele lastele ja noortele kinkima enda kasutuna seisma jäänud jalgrattaid.

„Mäletan hästi seda päeva, kui oma esimese ratta sain. See oli aeg, kus sul võis raha olla, aga ratast polnud kuskilt osta. Täna on vastupidi – poed on rattaid täis, aga kõigil ei ole võimalust minna neid sealt ostma. Üheskoos on aga võimalik ka puudust kannatavatele lastele kinkida oma jalgratas. Paljudel meist on jäänud keldrisse või garaaži seisma vana ratas, mida keegi ei kasuta. Kogume need rattad kokku ja otsime neile uued rõõmsad kasutajad puudustkannatavate laste näol, kellel muidu poleks võimalust päris enda jalgratast saada,“ kommenteerib projekti üks eestvedajaid Alen Veziko.

Annetatud jalgrattad kogutakse piirkonniti kokku, need saavad vajadusel hoolduse ning seejärel transporditakse üle Eesti erinevatesse jagamispunktidesse laiali, et need sealt siis juba koostöös erinevate organisatsioonide ning kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaalosakondadega ning MTÜ Igale Lapsele abiga uutele omanikele edasi toimetada. „Kõik rattad, mis lastele ja noortele üle antakse, on kindlasti liikluskõlbulikud. Samuti ei luba me tänavatele ühtegi ratast ilma kiivrita. Seepärast anname rattad üle alati koos kiivriga,“ täiendab Veziko.

Viimsis tegeleb projektiga spordiklubi Viimsi Sport ning kogub jalgrattaid ajavahemikus 15.–18. aprill. Vajadusel tulevad nad rattale ise järele. Täpsem info Viimsi Sport Facebooki lehel või telefonil 501 2517 (Siiri Visnapuu).

Heategevuslikule suurprojektile on oma õla alla pannud ka juba mitmed partnerid, nagu näiteks Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Suurperede Liit, Respo Haagised AS, jmt. Kõik, kes tunnevad, et saavad selle projekti toimimisele õla alla panna, on oodatud meiega ühendust võtma Igale Lapsele Facebookilehe või kodulehe kaudu. Samuti on oodatud ühendust võtma pered, kes vajavad ratast, ja inimesed, kes teavad, et näiteks nende naabri või sugulase või hea tuttava lapsel ei ole jalgratast ning neil pole võimalik seda ka ise soetada.

MTÜ Igale lapsele on puuduses elavatele lastele ja noortele suunatud heategevuslik organisatsioon, mille peamised eesmärgid on kutsuda ellu erinevaid laste ja noorte arengut toetavaid heategevuslikke projekte ning koondada enda juurde kokku võimalikult palju neid heategijaid, kes üheskoos soovivad, et igal Eestimaa lapsel oleks täisväärtuslik, mitmekesine ja õnnelik lapsepõlv.