Head viimsilased!

Foto: stock.adobe.com
Foto: stock.adobe.com

Aeg on jõudnud niikaugele, et taas kuulutame välja konkursi “Viimsi kaunis kodu”. Viimsi elukeskkond muutub üha korrastatumaks ja kaunimaks ning inimesed loovad endale imetlusväärseid kodusid ja aedu.

Aia loomiseks kulub aastaid tööd ja vaeva, enne kui taimed kasvavad ja kavandatud ilu täies mahus esile pääseb. Hiina vanasõna ütleb: „Kui tahad olla õnnelik ühe päeva, joo end purju. Kui tahad olla õnnelik terve ülejäänud elu, raja endale aed.“

Aed pakub ilu ja rõõmu igal aastaajal. Konkursi „Viimsi kaunis kodu“  võitjad esitatakse edasi konkursile „Eesti kaunis kodu“. On hea meel tõdeda, et eelmise aasta Viimsi kauni kodu konkursi võitjast – Helve Urva ja Rein Annusveri eramu Pringi külas – sai Harjumaa kauneim kodu 2020. See võlus konkursi žüriid  oma merele avatud vaatega, oskuslikult kujundatud liigirikka aiaga ning põlispuudega, mis seovad kogu aiaala tervikuks. Temaatiliselt liigendatud suures aias on ruumi nii tiikidele, tarbeaiale kui mõnusale aiamajakesele. Traditsiooniliselt pälvivad Eesti kauni kodu konkursi võitjad ka Eesti Vabariigi presidendi tunnustuse.

Konkursile „Viimsi kaunis kodu“ esitatud kodude hindamisel käsitletakse nelja suurt teemaderingi aiakujunduses: terviklikku ruumimõju, heakorda, haljastust ja väikevorme ning kõigi nende teemade koosmõju.

Sel aastal on konkursi lisateemaks värviline sügis aias. Konkursi žürii hindab seekord rohkem aiakujundust ja jälgib, et aed oleks kaunis kõikidel aastaaegadel. Infot kaunite kodude kohta ootame 10. septembrikmarje.plaan@viimsivv.ee. Kauni Viimsi kodu tiitel kuulutatakse välja detsembrikuus “Viimsi tunnustab” galal.  

Konkurss „Viimsi kaunis kodu“ on juba saanud traditsiooniks ja igal aastal leidub uusi imeliselt kujundatud kodusid ja aedu. Viimsi kauneid kodusid iseloomustab hea läbisaamine loodusega.  Oskus oma elamine harmooniliselt sobitada looduskeskkonda on kunst, mida kaunite kodude loojad õpivad ja oskavad. Kõik see on suur, ent rahuldustpakkuv töö –  nii muutub Viimsi tervikuna ja meid ümbritsev elukeskkond kaunimaks ja paremaks.

Konkurss „Viimsi kaunis kodu“ ootab teid osalema!  

Annika Vaikla

abivallavanem

Konkursi “Viimsi kaunis kodu” esinaine