Skulptuuri looja Eduard Leontjev on ka varem liivast kujukesi loonud.

Eduard on õpinud Tartu Kunstikõrgkoolis, kuid õpingud jäid paraku pooleli kuna läks sõjaväkke. “Peale seda olen õpinud sisedisaini. Sealt see loovus ja kunsti vastu armastus vist pärinebki”, leiab ta. “Hetkel töötan veoautojuhina”.

Idee teha midagi liivast tuli esmakordselt sponaanselt, kui Eduard oma kahe lapsega rannas puhkas. “Esimene kuju- merineitsi -oligi tehtud Pirita rannas väikese lapse mängulabidaga. Hiljem olen teinud veel liivaskulptuure”.

Näiteks siin samas Haabneeme rannas sai näha üht ämbliku “roomamas” ja ka pealuu kujulist skulptuuri on ta teinud. “Kujude tegemist raskendab see, et tuleb kaevata allapoole, kuna liivast mäed kokku kaevata ei ole kerge ettevõtmine”.

Kuulsaks saanud kilpkonna skulptuur on ca 2,5×2,5m suur. “Selle tegemiseks kuulus ca 12 tundi”. Eduard ütles, et tore oli näha, kuidas noored poisid (kõige vanem oli umbes 10-aastane) said tema tööst inspiratsiooni ja tegid kõrvale kaht krokodilli. “Ei arvanud, et antud kilpkonn äratab nii suurt huvi, kuid olen siiralt rõõmus selle üle”.

“Oleks tore, kui saaks korraldada meie vallas ürituse, kus kõik huvilised saaksid korraga rannas kokku liivaskulptuure tegema tulla”, võtab Eduard jutu kokku.