Osalesin garaažimüügil teist korda ja plaanin selle oma tegemistesse ka järgmine kord.

Miks üldse peaksid inimesed osa võtma garaažimüügist? Miks ma peaksin tahtma oma asjad avalikult välja tõsta ja laskma võõrastel neid vaatama tulla? 

Tegelikult ei peagi ju. Palju kergem on asjad viia konteineritesse, kus kogutakse asjad anonüümselt kokku ja asi lahendatud.

Minu kogemus garaažimüügis ei ole teinud mind märgatavalt rahaliselt jõukamaks. Ma ei teeni asjade müügiga kuigi palju. Samuti ei saa ma kõikidest asjadest lahti. Ka siis mitte, kui need tasuta ära annan.

Garaažimüük paneb mul vähemalt õhtu enne üritust ja ürituse päeval, pool päeva kinni. Pean tegema ettevalmistusi, asjad välja panema, otsima riidepuud, vedama kohale laua, kuhu pudi-padi peale panna jne. 

AGA garaažimüük on hea põhjus teha oma kappides suurpuhastus ja reaalselt otsida välja asjad, mida endal pole enam vaja, kuid on piisavalt hästi hoitud või säilinud, et võiksid pakkuda rõõmu kellelegi teisele. Garaažimüük toimub kindlal päeval (sel korral lausa terve nädal!) ja see kohustab mind kappide korrastamist ette võtma, mitte lükata tegevust lõputult edasi homsele. 

Garaažimüük on hea võimalus naabritega suhtlemiseks. Näiteks saab leppida kokku, et mitme kodu inimesed toovad asjad ühte kohta müüki. Nii on asju kokku rohkem ja neid müüa lõbusam. Teised naabrid saavad tulla asju ostma ning samuti jääda pikemaks jutustama.

Mina müüsin seekord vaid omi asju oma garaažis ning kutsusin müügiplatsi kõrvale piknikule oma hea sõbranna, kellega nüüd oli aega ja võimalust lobiseda, sest muidu on ikka alati kuhugi nagu kiire. Täna ei saanud ma aga oma müügiplatsilt lahkuda ja sedasi saime tunde muljetada. Samuti aitas sõbranna mul müügiplatsi korras hoida.

Hindamatu väärtus on aga emotsioonil, mis kuvab vastu inimese näost, kes on leidnud endale minu asjade hulgast midagi meelepärast. See on rõõm ja hea tunne, mida konteiner mulle ei paku, kui asjad luugist sisse pistan. Aga inimese emotsioon jõuab vahetult minuni. 

Ja lõpuks saan ju ikka asjad taaskasutusse (mitte prügikasti) viia. Aga väärt on võtta see päev, teha kappides ja nurgatagustes suurpuhastus, suhelda viimsilastega, nautida ilusat ilma, jagada emotsiooni ja läbi garaažimüügi osaleda kogukonna tegemistes.

Viimsi ja Muuga garaažimüük toimub 13.-21.06. Täpsem info SIIN!