Film esimesest maailmasõjast korjab auhindu

VIIMSI KINO: Uue aastat alustas lõbus animafilm maailma superspioonist Lance Sterlingust.

Parima draamafilmi ja režissööri Kuldgloobusega pärjatud ja hulgale Oscaritele nomineeritud film “1917” on jõudnud kinodesse.

„1917“

Tuntud James Bondi filmiseeria lavastaja Sam Mendesi käe alt jõuab kinoekraanile film I maailmasõjast. Loo keskmes on Briti noormees, kes saab ülesande viia kiires korras hoiatussõnum rindeüksustele, keda ähvardab lõksu sattumine. 16 000 hinge, kelle hulgas ka noormehe vend, annavad loo peategelasele kuhjaga motivatsiooni, et sõjakoledustest läbi tungida. Suurepärase näitlejatöö teevad ohvitseride rollis Benedict Cumberbatch, Colin Firth jpt. Kriitikud on filmi kiitnud selle väga ajalootruu käsituse eest, mille tulemusel on filmivaataja viidud ajas justkui 103 aastat tagasi, toonaste sõjakoleduste arutusse keskmesse.

„Maskeeritud spioonid“

Uue aastat alustas lõbus animafilm maailma superspioonist Lance Sterlingust, kes tublile varikangelasele omaselt ikka ja jälle maailma kurjast on päästnud. Uusi väljakutseid Märt Avandi hääle saanud mehele pakub aga kolleegi tehtud viimane spiooniuuendus, millega filmi peategelasest saab – tuvi. Koos peavad nüüd filmitegelased mõõtu võtma küberneetilise pahalasega ning seda kõike ikka tuvi nahas. Film saavutas eellinastustel kriitikute kiituse eeskujuliku animatsiooni ning lõbusa linaloo eest.

„Doktor Dolittle“

Kui Eddie Murphy juhtimisel ilmus ekraanidele 1920-ndatest pärit lasteraamatute tegelane Doktor Dolittle, oli filmisaaga fookus naljal ja situatsioonikoomikal. Sel korral on Hollywood lähenenud loole märksa kaalukamalt, tuues filmi peategelaseks Robert Downey Jr. Mees teeb taaskord hiilgava filmirolli ekstsentrikust leskmehena, kes vajab väikest imet ja elurõõmu täis seiklust, et leida taas usk paremasse homsesse. Kõrgekaliibrilisse näitlejaansamblisse kuuluvad lisaks Downey Jr-le veel ka Michael Sheen, Tom Holland, Antonio Banderas, samuti viimane Bondi-pahalane Rami Malek. Film linastub ka eestikeelsena ja nii on filmis seiklevad loomad meile äratuntava häälega – linaloole andsid eestikeelse kõla Anu Lamp, Märt Avandi, Kaire Vilgats jpt.

„Pahad poisid 3“

„Pahad poisid“ oli 1995. aastal ilmudes värske sõõm õhku märulifilmide seas, tuues Will Smithi ja Martin Lawrence näol mõnusa uue vaibi „Surmarelva“ jt sarnaste süžeedega filmide järel. Kümnend hiljem ilmunud järjelugu kahekordistas kassatulu ja pani stuudiod kohe mõtlema ka kolmanda filmi peale, ent Will Smithist sai selle aja jooksul üks maailma enimarmastatumaid ja ka enimteenivaid näitlejaid, mistõttu ilmselt kulude kartuses seisis projekt kaua riiulis.

Tundub, et tasudes saadi siiski kokkuleppele, sest aasta 2020 toob kinoekraanidele „Pahad poisid kogu eluks“ ehk filmisaaga kolmas osa. Peaosas ikka vanameistrid Smith ja Lawrence ning kurjategijatel pole vingete meeste eest pääsu.