Päikselised päevad kuulutavad peatse kevade saabumist. Samas toob kevadpäike nähtavale talvejärgse igikeltsa nii toas kui ka õues. Põrandal ja riiulitel uljalt liuglevad tolmurullid ning pea läbipaistmatud aknad ootavad kevadist suurpuhastust. Talvel kogunenud pahnal on räbalas enesetundes oma kindel roll. Nii tühine kui see ka ei tundu on pahnal nii füüsilised, emotsionaalsed kui ka majanduslikud mõjud, kuigi me igapäevaselt ei pruugi seda endale teadvustada.

Juba pelgalt mõte ees ootavast kevadisest suurpuhastusest kurnab keha ja nüritab vaimu. Seda seisundit tavatsetakse nimetada kevadväsimuseks. 

Samas ei pruugi see nii minna. Ees ootavaid vaimseid ja füüsilisi kannatusi on kindlasti võimalik leevendada ning selles osas midagi ennetavalt ette võtta.

Millest alustada, kui olukord näib olevat lootusetu ja ülesanne tundub üle jõu käivat?

Tõttöelda on sellest palju kirjutatud. Ehk isegi liiga palju. Samas on loetut sageli üsna keeruline oma kodu konteksti panna. Info on eklektiline, tihti vastuoluline ja ei pruugi vastata tegelikule olukorrale.

Miks mitte sellel aastal härjal õigeaegselt sarvist haarata ja asuda tuulutama oma riidekappe, panipaiku juba nüüd, kui väljas on tuuline ja kõledavõitu.

Kasutult seisvad asjad, riided ja jalanõud, mis on väikseks jäänud või enam rõõmu ei paku, võiks ära sorteerida ning rahulikult jätta kevadist garaažikat ootama. Nii on piisavalt aega teha lõplik otsus asjadest loobumiseks.

Tänavu toimub Viimsi Garaažikas #kodusuvekskorda 16. mail. Garaaži registreerimine Viimsi Puhtaks kodulehel veebiaadressil viimsipuhtaks.ee on avatud.