23. veebruaril toimusid Eesti iseseisvuspäeva tähistamiseks ViVa Festivali avaüritused.

Laupäeval, 23. veebruaril toimus Laidoneri mõisa õuel Eesti vabadussõja ajalooline taaslavastuslahing „Lõuna wäerind – 1919“. Eesti sõjamuuseum koostöös Saaremaa sõjavara seltsiga on juba mitmendat aastat Viimsis ning ka mujal Eestis iseseisvuspäeva tähistamise raames põnevaid sõjaajaloo taaslavastuste sündmusi korraldamas. Need on olnud alati meeldejäävad ja publikurohked üritused, nii ka sel korral.

Näidislahingus osales kokku 80 sõjaajaloo klubide liiget Eestist, Soomest, Lätist, Venemaalt ja Valgevenest. Pärast lahingut heiskasid Viimsi vallavanem Illar Lemetti, sõjamuuseumi direktor Hellar Lill ja MTÜ Saaremaa Sõjavara Seltsi juhatuse liige Margus Sinimets Eesti hümni saatel sinimustvalge lipu ning tänasid näidislahingus osalenud sõjaajaloo klubisid ja publikut.

Seejärel toimus päikselisel Laidoneri mõisa õuel Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistav vabaõhukontsert ViVa Eesti. Kontserdil astusid üles tuntud viimsilastest artistid: Rein Rannap koos ETV tütarlastekooriga Aarne Saluveeri juhatusel, Pearu Paulus, Sissi & Liisa, Inger, Raul & Carlos Ukareda, Andrus ja Andreas Kalvet. Kontserdi lõpus kõlasid tänaseks eesti muusikaklassikaks saanud Rein Rannapi „Eesti muld ja Eesti süda” (sõnad Lydia Koidula) ja „Rahu“ (sõnad Urmas Alender). Osalejad said maitsta sõdurisuppi ja teed, lapsed vastlakuklit.

Ja pärast “Viimsi Talent’20” kontserti Viimsi raamatukogus.
Ja pärast “Viimsi Talent’20” kontserti Viimsi raamatukogus.

Päev jätkus Viimsi raamatukogu saalis, kus toimus talendikontsert „Viimsi Talent’20“. Viimsi talendid tõid kokku terve saalitäie rahvast ning pakkusid publikule sädeleva ja nauditava elamuse, hoolimata esineja vanusest ja kogemusest – kõigil oli publikule midagi öelda! Eriti heameelt tegi see, et väga mitmed esinejad tulid publiku ette omaenda loominguga ja olid väga veenvad. Üles astusid Viimsi noored vanuses 7–25 aastat. Näha ja kuulata sai luulet, tantsu erinevates žanrites, akrobaatikat, pillimängu ja loomulikult laulu nii solistidelt kui ka ansamblitelt.