Daily kaubamärgi all toitlustusteenust pakkuva Baltic Restaurants Estonia töötajate pere korraldas eile Viimsi vähekindlustatud perede lastele rikkaliku jõululõuna koos kingituste ja töötubadega.

„Kuna jõuludest on saanud liigsele tarbimisele suunatud pühad, siis otsustasime nüüd juba kuus aastat tagasi ettevõttes firmakinkide tegemisest täielikult loobuda. Tavaliselt kingitustele kulunud raha suuname mitmendat aastat järjest hoopis heategevusse ja toome jõulurõõmu Eesti eripaikades neile, kellel selleks võimalusi napib. Viimsis ühendasime jõud vallavalitsusega ning eile toimus Viimsi Gümnaasiumis heategevuslik jõulupidu kohalike vähekindlustatud perede lastele,“ rääkis Baltic Restaurants Estonia müügi- ja turundusjuht Tiiu Endrikson.

Lisaks rikkalikult kaetud traditsioonilisele jõululauale ja kingituste jagamisele, korraldasid Daily töötajad lastele jõulukinkide valmistamise õpitoad. Töötajate juhendamisel said lapsed õppida mesilasvahast küünlaid ning suhkrumassist ja martsipanist jõulukaunistusi valmistama ning piparkooke kaunistama. Lisaks õpetasid Viimsi Gümnaasiumi õpilased lastele jõulukaartide ning helkurite meisterdamist.

Foto: erakogu
Foto: erakogu

„Kuigi jõulud on laste jaoks eriliselt oodatud pühad, on Eestis kahjuks väga palju selliseid peresid, kus just majanduslikel põhjustel ei ole võimalik katta rikkalikku jõululauda, rääkimata kingitustest kuuse all. Seepärast on meil eriliselt hea meel neid jõulupidusid korraldada, võimaldades lastel jõuluilu nautida ning lisaks kingituste saamisele neid ka ise oma vanematele või sõpradele meisterdada. See suur rõõm, mis täidab igal aastal meie koosviibimisi, on kõige siiram tänu pühendatud aja eest,“ tunnistas Endrikson.

Viimsi Vallavalitsuse Sotsiaal-ja tervishoiuosakonna esindaja sõnul on oluline pöörata tähelepanu neile lastega peredele, kellel võib olla teistega võrreldes vähem võimalusi. Selliseid perekondi on ka Viimsi vallas. „Oleme tänulikud, et heategevusliku jõululõuna korraldanud ettevõte kutsub ka teisi ettevõtteid tegema head ja olema eeskujuks.“

Foto: erakogu
Foto: erakogu

„Nii ettevõtted kui ka eraisikud võiksid just jõulude-eel võtta hetke, et mõelda, kuidas nemad saaksid aidata puuduses elavaid inimesi. Annetada saab edukalt muidu firmakingitustele kuluvat eelarvet, kuid ka lihtsalt aega,“ tõi Endrikson näiteid annetamisvõimalustest.

Abivajajateni jõudmiseks soovitab toitlustaja ühendust võtta omavalitsuse sotsiaaltöötaja või lastekaitsespetsialistiga, kes aitab tagada heateo õigete inimesteni jõudmise. 

Lisainfo:

Tiiu Endrikson
Müügi- ja turundusjuht
Baltic Restaurants Estonia AS                                       
M +372 5539016
tiiu.endrikson@balticrest.com