Foto: Carmen Kreini
CARMEN_KREININ

Vahel võib juhtuda tõelisi imesid. Parasjagu siis, kui sul on suur jäätiseisu, keerab sinu tänavasse lõbusa muusika saatel Jätsiabi – värviline auto, mis on tõepoolest otsast otsani värsket jäätist täis! Balbiino brändijuht Triin Laub rääkis jäätise valmistamisest ja jäätiseauto ajaloost ning selle suve lemmikutest.

Millest tekkis liikuva jäätiseauto idee ning kaua olete Viimsis ringi sõitnud?

Aastal 2005 alustasid Jätsiabi autod nii Tallinnas kui ka Viimsis jäätiste pakkumisega, kokku oleme seega ringi vuranud juba 17 aastat. Inspiratsiooni saime põhjanaabritelt ning proovisime ise järele, kas ja kuidas meie turul selline teenus töötab. Tänasel päeval tunnevad jäätiseautost rõõmu nii suured kui ka väikesed jäätisesõbrad.

Milliseid Viimsi külasid auto läbib?

Laias laastus sõidame me erinevatel nädalapäevadel läbi kõik Viimsis külad. Jäätisesõbrad saavad reaalajas hõlpsasti veebi kaudu jälgida, kus ja millal Jätsiabi autod parajasti liiguvad. Kaart on leitav jätsiabi.ee leheküljelt.

Väike spikker kulub siia juurde kindlasti ära. Sinine joon kaardil märgib Viimsi poolsaart läbivaid piirkondi. Nende peal klikates näeb täpselt, millal ja millist piirkonda auto külastab. Punane joon näitab juba läbitud trajektoori ja selle järgi hea plaani seada.

Kellaajad graafikus on orienteeruvad ja võivad muutuda näiteks vastavalt ilmale. Kui vihma sajab, sõidab auto kiiremini, kui päike paistab, kulub igal pool aega rohkem, sest siis armastatakse ka rohkem suhelda.

Tegelikult toob Balbiino Jätsiabi auto suvel kuni septembri keskpaigani jäätised kasvõi kodutänavale ja seda rõõmsa muusika saatel. Selleks tuleb autojuhtidele helistada. Kui ajagraafik vähegi võimaldab, siis Jätsiabi ikka aitab!

Foto: Jane Saks

Meenutage palun naljakaid ja lõbusaid juhtumisi jäätiseauto teekonnal?

Meil on mõned toredad lood, mida jagada. Lisaks rõõmustavatele lastele on ka lemmikloomad reageerinud. Üks perenaine jagas meiega videolõiku, kus tema koer ulgus meie muusika saatel kaasa.

Üks laps ootas meie autot nii väga, et meisterdas lipu ning asetas selle aia taha, et Jätsiabi märkaks. Idee oli igati armas, millest haarasime kinni ning nüüd ehivad Balbiino Jätsiabi lipud jäätisefännide aedu.

Emad ja isad pelgavad muidugi jäätise üledoosi ning olen kuulnud lastele räägitud hädavale, et kui jäätiseautos muusika mängib, siis see tähendab, et jäätis on otsas. Aga eks seda öeldakse naljaga pooleks.

Kas autot saab eraldi ka üritustele tellida?

Loomulikult saab, kuid soovitame seda võimalikult varakult teha. Üha enam koguvad populaarsust lõpetamised ja peod, kuhu meid kutsutakse. Tellimiseks on vaja täita Balbiino kodulehel tellimusevorm.

Millised on kõige populaarsemad jäätisesordid?

Jätsiabi sortiment on hästi mitmekesine, valikus on nii koorejäätised, mahlapulgad, laktoosivabad tooted kui ka taimsed jäätised. Olen täiesti kindel, et ka kõige nõudlikum klient leiab meie valikust oma lemmiku. Kõige populaarsemad jäätisesordid on pulgajäätised, näiteks Drako on paljude lemmik. Alati küsitakse Vanilla Ninja jäätist, mis on juba aastaid üks armastatuim jäätis Eestis. Suvi on jäätisevabrikus üllatusi täis ning kõiki uudiseid soovitan lugeda meie sotsiaalmeediast.

Foto: Jane Saks

Kuidas saab jäätise eest maksta?

Jätsiabi juhile saab maksta sularahas või pangakaardiga ning ettetellitud üritustel ka pangaülekandega.

Tänasel päeval on väga oluline looduse säilitamine ja keskkonna hoidmine, kuidas see teil on organiseeritud?

Balbiino omab tooteohutusstandardi BRC sertifikaat AA taset, mis näitab, et Balbiino jäätiste tootmine vastab kõige kõrgematele hügieeni- ja kvaliteedinõuetele. Jäätise tootmisel kasutame

100% roheelektrit.

Kas soovite midagi jäätisesõpradele südamele panna?

Seda sooviksin küll öelda, et nii suurte kui ka väikeste klientide tagasiside on meie jaoks väga oluline. Selleks, et me saaksime rohkem rõõmu valmistada, ootame ettepanekuid ja arvamusi, kuidas Jätsiabi veelgi paremini tööle panna. Meile võib julgelt kirjutada, mis meeldis või mida tuleb paremaks muuta. Konstruktiivne kriitika on oluline. Tagasisidevorm on ilusti meie kodulehel olemas. Soovime kõikidele jäätisesõpradele suviselt magusaid elamusi!