Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 14 kauplust, kust leiab sõbralike hindadega korralikke teise ringi esemeid ning kuhu saab omakorda annetada kodus üleliigseks muutunud, ent jätkuvalt heas korras asju. Tegelikult ei pea aga kodus kasutult seisma jäänud asjade uuele ringile saatmiseks tingimata võtma ette Uuskasutuskeskusesse käiku, vaid selleks on viimsikatele märksa mugavam võimalus. 

Kolm aastat tagasi pani Uuskasutuskeskus Viimsi Marketi ja Lavendli poe vahelisele alale püsti kogumiskonteineri, mis leiab siiani aktiivset kasutamist. Konteiner on avatud nädalavahetustel kell 11–16 ning selle muudab teiste sarnaste kogumispunktidega võrreldes eriliseks asjaolu, et juures on Uuskasutuskeskuse teenindaja, kes jagab vajadusel nõu, milliseid asju kuhu viia. Näiteks ei võta Uuskasutuskeskus vastu katkiseid ja määrdunud esemeid, samuti pole keskusel võimekust uuele ringile saata kineskooptelereid, turvahälle ja -toole. 

Uuskasutuskeskuse konteinerisse saab tuua puhtaid, terveid ja heas korras rõivaid ja jalatseid, nõusid ja söögiriistu, raamatuid, mänguasju, hobi- ja sporditarbeid, kodukaupu ja väiksemat kodutehnikat. Uuskasutuskeskus võtab vastu ka mööblit, ent selleks tuleks tellida järele kaubik, sest üks-kaks suuremat mööblieset täidab konteineri ruttu ning siis ei saa teised annetajad enam oma asju mugavalt ära anda. 

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb heas korras mööbli või kogukama kodutehnika järele täiesti tasuta. Kaubiku tellimiseks tuleb saata annetatavast esemest pilt ning enda kontaktandmed aadressile kaubik@uuskasutus.ee

Uuskasutuskeskus

Koostöö ettevõtetega

Lisaks kutsub Uuskasutuskeskus Viimsis tegutsevaid asutusi osalema aastalõpu annetuskampaanias „Toome ära!“. Kampaania on suunatud ettevõtetele ja organisatsioonidele, et tõsta veelgi teadlikkust annetamise võimaluste kohta. „Toome ära!“ kampaania puhul saab töötaja tuua asjad mugavalt otse tööle ning hiljem tuleb kogutule järele Uuskasutuskeskuse kaubik. Samuti on kampaania hea võimalus asutustel korrastada oma ruume üleliigsest.

„Paljud ettevõtted pöörduvad juba otse Uuskasutuskeskuse poole, kui neil on parasjagu käsil renoveerimine või kolimine. Uuskasutuskeskuse abil on võimalik saata kasutuskõlblikud esemed uuesti ringlusse. Selliselt toimides säästame üheskoos keskkonda. Järgmine suur samm on tõsta teadlikkust ka ettevõtete töötajate seas. Korralik ese ei peaks lõpetama prügimäel,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Kampaanias osalemiseks tuleb kirjutada esme@uuskasutus.ee.

Uuele ringile

Kõik annetatud esemed sorteeritakse ning heas korras asjad suunab Uuskasutuskeskus uuesti ringlusse. Osa asju annetatakse abivajajatele, suurem osa läheb sõbralike hindadega müüki Uuskasutuskeskuste kauplustes. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud. Valikut Uuskasutuskeskuse teise ringi kaupu saab uudistada ka e-poes aadressil pood.uuskasutus.ee. Uuskasutuskeskus otsib pidevalt, kuidas vanadele asjadele uus elu anda, ja teeb tihedat koostööd näiteks käsitööliste, teatri- ja filmitegijatega, kunstitudengitega, õpilasfirmadega.