LakeFish Kalapood on väike butiikpood, mille lettidelt võib iga päev leida vaid värsket kala. Lisaks kalale leiab siit ka muid mereande ja muudki põnevat, näiteks eestimaist täismahla või käsitöösiidrit.

Suitsutamine toimub kohapeal
Kala suitsutamisega tegeletakse LakeFishi kalapoes igapäevaselt ning suitsukala on võimalik ka ette tellida. Värske ja suitsutatud kala kõrval pakutakse lisaks veel erinevaid marinaade, hakkliha ja muid kalakulinaariatooteid ning külmutatud mereande. Valik on lai ning alati natuke erinev, mis tähendab, et teada-tuntud lõhe ja forelli kõrvale võib leida alati midagi uut.

Viimasel ajal on poe perenaise Agnese sõnul kujunenud eriliselt populaarseks suitsukalasalat. Huvitavat leiab iga kalasõber, valikus seisab muuhulgas näiteks kalaseljanka, angerjas koduses marinaadis või silmud marinaadis. Viimaste fenomeniks on letilt kaduda pea samal hetkel, kui need sinna jõuavad.

Kala jõuab poodi nii meie sisevetest kui ka avamerest ning erinevatest kalakasvandustest Eestist Hollandi-Taanini.
Tuur tuleb näiteks Eestimaistest kalakasvandustest, ranniku- või sisevetest saabub aga näiteks ahven, haug ja koha. Eksootilisemad maitseelamused saabuvad jällegi kaugetelt ilmameredelt. Selles mõttes sõltub tootevalik alati saagist, mis parasjagu merelt püütud.

Palju vaieldakse selle üle, et kumb on parem ja tervislikum – vabavee või kasvanduse kala. LakeFishis pakutakse nii üht kui ka teist. Kuigi kasvanduskalade toidulauda rikastavad erinevad toitainevalikud, kinnitab Agnes, et muretsemiseks pole põhjust. Kalakasvandusi kontrollitakse väga rangelt, nii et inimeseni jõuab kindlasti värske ja tervislik kala.

Poest saab nõu küsida
Nagu teada, on meie rahvas tihtipeale ainult lõhe- ja forelliusku. See on kindel valik. LakeFishis saab müüjalt aga kindlasti ka soovitusi, milliseid teisigi kalu kuidas kokata. Valge kala võib olla maitsev ja lihtsasti valmistatav, aga seda tuleb kindlasti õrnemini käsitleda. Agnes proovib ka ise võimalikult palju leti taga olla ja inimestele soovitusi jagada, kuidas maitsestada ja küpsetada või mida kala juurde lisaks pakkuda võiks.

Maitse üle ei saa vaielda. Näiteks angersäga töötab justkui indikaatorkala. Seda kas väga armastatakse või ei maitse see kohe üldse. Poodi minnes võib aga avastada midagi sellist, millest aimugi pole, aga mis tegelikult väga maitsvaks osutub. Hea näide on esimest korda paltust ehk hiidlesta ostnud klient. Seesama hommikune klient tuli õhtul tagasi ja ostis kogu poe paltusest tühjaks – lihtsalt nii hea oli! 

Kaup, mida mujalt ei leia
Kalatoodete kõrval võib LakeFishist leida ka muid kvaliteetseid kaupu, mida kusagilt mujalt saada pole. Koostööd tehakse Rõngu Mahlaga, kes pakub Küllus kaubamärgi all erinevaid mahlu ja moose. LakeFish kalapoes on ainukesena saadaval mahlade täisvalik, mida pakutakse kolmeliitristes kraaniga pakendites. Neid pakendeid on mugav käsitleda ning mahl säilib avatud pakendis toatemperatuuril vähemalt 3 kuud. Uue tootena pakutakse Küllus VABA sarja mahemoose, mis ei sisalda lisatud suhkrut, kuid tänu looduslikele suhkrutele on magusad.

Vabariigi sünnipäevaks jõuab poe müügilettidele ka Suislepa käsitöösiider, mis sobib väga hästi valge järvekalaga ning mida meie poodidest mujalt ei leia. Selle siidri lugu sai alguse Suislepa mõisa kõrval asuval paadisillal, mille nägemisulatuses on võrratud õunaaiad, mis inspireerisid siidri tootmisse suurema nostalgialaksu. Tule ja proovi!

LakeFish asub Pärnamäe keskuses, aadressil Pärnamäe tee 4a.
Tellimusi saab esitada telefonil 5556 2123 või poes kohapeal.