Aastalõpuseiklused kinos

VIIMSI KINO: Nüüd, järjekorras 9. filmiga saab Skywalkeri perekonna saaga lõpuks punkti.

Viimsi Kino pakub mugavas kinokompleksis maailmatasemel filmivalikut.

„Jumanji: järgmine tase“
Järjekorras kolmas „Jumanji“ film on taas pakkumas lõbusat meelelahutust, mis juba 1995. aastast alates Robin Williamsi ja nüüd Hollywoodi hetke armastatuima näitleja Dwayne Johnsoni juhtimisel lahti rullub.

Koos värskelt autoavarii läbielanud Kevin Hartiga satuvad peategelased taas fantaasiamaailma, kus päästa tuleb hädasolija ning seda saadavad uskumatud väljakutsed. Lugu saab alguse ikka arvutimängust, mida noor Dwayne Johnsoni tegelaskuju keldrikorrusel peitis. Mängu sisselülitamisel leiavad end noormehe sõbrad maailmast, kus jahti peavad vihased paavianid, oht varitseb lumistes mägedes ning seiklusi jagub mitmetes kirevates paikades.

Mõnusat vanade torisejate meeleolu toovad uued tegelaskujud, keda kehastavad veterannäitlejad Danny DeVito ning Danny Glover. Jõulukuu on aeg, mil Hollywood panustab vaid tippmeelelahutusele ning „Jumanji“ on kindlasti see film, mida oma pere noortega mõnus vaatama minna on.

Filmiplakat. Foto: tootjad
Filmiplakat. Foto: tootjad

„Lumekuninganna II“
Käesoleva aasta “Lõvikuningas” haaras küll enimteeninud animafilmi tiitli endale, kuid nüüd on Elsal ja Annal võimalus revanšiks, sest printsesside seiklused jätkuvad saaga teises osas.

Seekord on kahe peategelase teel üllas eesmärk päästa unustatud linn nõiutud metsast, kus pesitsevad suured kollid. Elsa, olles nüüd küll kodupaiga Arendelli austatud kuninganna, peidab oma hinges rahutust, mis ta ohtude poole teele ajab ning kallist õde Annat abiandja rolli sätib.
Lõbusat juttu toob seiklusesse ikka vahva lumememm Olaf ning Annat on truult saatmas tema hea kaasa koos innuka põhjapõdraga.

Läbi aegade Disney modernseimaks multifilmiks tituleeritud „Lumekuninganna“ jätkab oma järjeloos ikka samu väärtuseid pidi – kangelaste rollis saavad ja tihti peavadki olema just tütarlapsed ning enese ja oma õega üksmeele leidmisel saab kõik halb maailmas heaks.

Filmiplakat. Foto: tootjad
Filmiplakat. Foto: tootjad

„Star Wars IX: Skywalkeri tõus“
Disney hiigeltehing „Star Warsi“ autoriõiguste ostmisel on tänaseks ameerika filmikompaniile teeninud kuhjaga raha ning toonud ajaloo kuulsaima filmiseeriale oivalised jätkulood.

Nüüd, järjekorras 9. filmiga saab aga Skywalkeri perekonna saaga lõpuks punkti. Võitlus hea ja kurja vahel leiab filmis tõelise kulminatsiooni ning seda on tunnistamas näitlejad ja tegelaskujud, kellest mõni on „Star Warsi“ filmisaagas kaasa löönud üle 40 aasta.

Hollywoodi parima meelelahutuse uhkete heliefektide, kvaliteetse süžeekirjega ning kogu filmisaaga keskmises ja esimese pooles peakurjamit kehastanud Palpatine ehk Darth Sidious tegelasega toob vaatajateni ikka lavastaja JJ Abrams.

Filmiplakat. Foto: tootjad
Filmiplakat. Foto: tootjad

„Cats“
Muusikalid on olnud alati keeruline filmižanr, viimaste aegade edu „Mamma Mia!“ või „Bohemian Rhapsody“ näol on filmitegijaid teinud veidi julgemaks. Nii on aastavahetuse hakul jõudmas kinodesse ajaloo parima muusikalikirjutaja Andrew Lloyd Webber’i kultusteos „Kassid“, mis on teatrilavadel on olnud ajaloo kolme enimteeninud muusikali nimekirjas.

Lugu ise jutustab kasside kambast nimega Jellicle, kes laulu ja tantsu saatel kogunevad igal aastal, et valida endi seest üks, kes karja hea tuleviku nimel end ohverdab.

Alust suurepäraseks looks on filmis küllaga, sest ettevõtmises löövad kaasa hetke parimad Hollywoodi näitlejad, naiste rõõmuks Idris Elba juhtimisel. Suurepärast näitlejatööd kroonivad vanameistrid Ian McKellen ning Judi Dench, olles osa tehnoloogia viimase sõna järgi tehtud arvutigraafikas, mis peategelased tõetruuks kassideks on muutnud.