Elu on valik – me ise saame otsustada, kas meid ümbritsevad lilled või kaktused. Mida kastad, see kasvab. Mida rohkem me märkame positiivset enda ümber, seda ilusam on elu. 

Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon on juba 2005. aastast koos viimsilastega valinud Viimsi aasta naist, et tunnustada tublisid, ühiskonda paremaks muutvaid naisi. Kõik naised, kes suudavad harmooniliselt kokku sobitada kodu, lapsed, töö ja ühiskonda panustamise, on kiitmist väärt. Kiidame siis neid üheskoos!

Eelmiseks aasta naiseks nomineeriti seitse vahvat daami. Oli suur rõõm, et paljud viimsilased märkavad üksteist positiivselt ja soovivad tunnustada. Aasta naine 2020 tiitli sai meie Viimsi raamatukogu nüüd juba Eesti ägedaimaks raamatukoguks juhtinud Tiiu Valm. 

Eesti, nagu kogu maailm, on olnud juba üle aasta tervisekriisi meelevallas. Meie praegustele põlvkondadele on see raske, harjumatu kogemus, mis sarnaneb osalt sõjaajaga – vangistatakse (hoitakse koduarestis) inimesi, kes pole kuritegu sooritanud, kohustatakse tegema asju, mis viivad tavapärasest mugavustsoonist välja. Kes on sellistes tingimustes säilitanud rahuliku meele, teeb, mis tema võimuses, hoolib teistest ja oma lähedastest – see on uue aja kangelane. Igaüks saab pandeemiast jagusaamiseks midagi ära teha – vähim panus on maskikandmine, suurima panuse annavad meie Covid-osakondade haiglatöötajad. Kummardus neile!

Meil on kangelased ka kodudes – need, kes on suutnud lapsi, tööd ja isiklikku elu ühitada koduõppe ja kaugtöö tingimustes. Vaadake ringi, kas teie ema või vanaema on 2021 aasta kangelase tiitlit väärt? Kas teie naaber on eesliinil meedikuna võidelnud meie lähedaste elu eest? Märgake 2021 aasta naist enda lähedal või ka kaugemal. Kui arvate, et tahate end ümbritseda lilleaiaga, siis tunnustage neid naisi ja esitage aasta naine 2021 nominendiks.

Viimsi aasta naise reglement:

1.    Ta on hoolitsev ema või vanaema.
2.    Ta on kogukondlikult aktiivne.
3.    Ta realiseerib oma ametioskusi.
4.    Ta innustab kaaskodanikke ja on eeskujuks.
5.    Ta on positiivne ja elurõõmus.
6.    Tema elukoht ja/või tegevus on seotud Viimsi vallaga.
7.    Ta on nõus esitamisega Viimsi aasta naise nominendiks.

Viimsi aasta naise nominente saab esitada kuni 15. augustini. Saatke soovituskiri e-posti aadressile viimsidaamid@gmail.com või aadressile Viimsi, Pargi tee 8. 

Avafotol on Aasta naine 2020 nominendid, VEDA daamid ja nominentide esitajad. Foto: Lembit Michelson