Kooliaasta lõpus on kohane üle vaadata ja esile tõsta parimatest parimad.

Viimsis on kena tava premeerida valla noori, kes lõpetavad Viimsi valla munitsipaalpõhikooli või -huvikooli kiituskirjaga või gümnaasiumi kuld- või hõbemedaliga. Samuti antakse välja Viimsi Vaalapoja auhind noorele, kes on saavutanud suurepäraseid tulemusi põhikooli, gümnaasiumi või huvikooli lõpetamisel ning eriliselt silma paistnud kultuuri, spordi või noorsootöö alal või muu ühekordse silmapaistva saavutuse või teo eest.

Gümnaasiumi lõpetajad

Vaatamata keerulisele kooliaastale oli medalite osas „saak“ väga suur – lausa 34, neist 13 kuld- ja 21 hõbemedalit. Parimad lõpetajad olid kutsutud vallavanema vastuvõtule Viimsi vabaõhumuuseumisse, preemiasumma oli vastavalt medali värvile 900 või 700 eurot.

Kuldmedali pälvisid: Stella Pals, Carol Plakk (Audentese Erakool), Liisa Lekko (Gustav Adolfi Gümnaasium), Frida Brit Noor (Tallinna 21. Kool), Christina Kiik (Tallinna Inglise Kolledž), Vladislav Suprun (Gustav Adolfi Gümnaasium), Anželika-Alex Senin (Tallinna Linnamäe Vene Lütseum), Hanna Liis Suuder (Vanalinna Hariduskolleegium), Adel Müürsepp (Tallinna Reaalkool), Tristan Aljamaa, Kristiina Kivimäe, Liis Tamberg ja Meeri Pappel (Viimsi Gümnaasium).

Hõbemedaliga lõpetasid: Anne-Grete Aljas (EBS Gümnaasium), Fanny Vain (Gustav Adolfi Gümnaasium), Elizaveta Zazimko (Sakala Eragümnaasium), Ingel Carolin Peensalu (Tabasalu Ühisgümnaasium), Anett Arumaa (Tallinna 21. kool), Kevin Sults, Kaur Reidma (Tallinna Reaalkool), Annemari Adler, Valeria Filippova, Johanna Hanioja, Karmen Hiiemäe, Emili Kelle, Karolina Kibbermann, Aneta Kõiva, Britte Lillevars, Hanna-Therese Toiger, Johanna Marie Link, Krislin Laanela, Victoria Alexandra Virkus, Elly Soots ja Maarit Pappel (Viimsi Gümnaasium).

Põhikool ja huvikool

Tunnustatud said ka 29 põhikooli ja neli huvikooli kiitusega lõpetajad, kelle kõigi õppeainete aastahinne oli „väga hea“. Nende preemia suurus oli vastavalt 200 ja 100 eurot. Toome siin välja ka nende tublide õpilaste nimed.

Haabneeme kooli lõpetasid kiitusega: Katarina Greta Kask, Elizabeth Vainult, Susanna Silluta, Kretel Kaljumäe, Meribel Järna, Daniel Marten Saluvee, Hanna Marii Mängel, Derek Grünthal, Sofia Adelle Abner ja Martin Erki Kähr.

Püünsi kooli lõpetasid kiitusega: Brite Melinde Ploom, Jon Mark Bachmann, Maria Rohumaa, Emily Uibo, Hedvig Kaing, Carmen Helena Kaljurand, Kadri Allas, Tannar Tomingas ja Laura Leandra Suban.

Viimsi kooli lõpetasid kiitusega: Marie Mirtel Tedremäe, Marleen Vesilind, Rebeka Järve, Liisa-Lotte Kaldma, Emma Ney, Anna-Liisa Saar, Nataly Järvik, Kaisa Kirke Kaunis, Marleen Puuström ja Karmen Tarro.

Samuti lõpetasid kiituskirjaga Viimsi kunstikooli Ly-Ann Kõllo ja Daniel Nemeržitski ning Viimsi muusikakooli Dorel Lisett Jartsev ja Hanna Marii Mängel.

Vaalapoja auhind

Vaalapoja auhind määrati sel aastal 6 väljapaistvale õpilasele:

Emili Kelle – Viimsi gümnaasiumi eduka esindamise eest vabariiklikel õpilaskonkurssidel ning panuse eest kooli arengusse aktiivse ürituste eestvedaja ja kooli põhiväärtuste kandjana;

Emili Kelle

Hedvig Kaing – (Püünsi kool) suurepärase õppeedukuse ja aktiivse osaluse eest ühiskondlikes ettevõtmistes väljaspool kooli;

Abivallavanem Marju Aolaid ja Hedvig Kaing  

Hans Mattias Süld – panuse eest Viimsi kooli arengusse aktiivse õpilasesinduse presidendina ning kooli eduka esindamise eest vabariiklikel õpilaskonkurssidel;

Hans Mattias Süld

Joonas Lember – Püünsi kooli eduka esindamise eest vabariiklikel õpilaskonkurssidel ja silmapaistvate saavutuste eest veemotospordis;

Joonas Lember

Kretel Kaljumäe (Haabneeme kool) – suurepärase õppeedukuse ja silmapaistvate saavutuste eest suusaspordis;

Kretel Kaljumäe

Laura-Liis Uussaar – Viimsi kooli eduka esindamise eest vabariiklikel õpilaskonkurssidel ja aktiivse osalemise eest Viimsi kodutütarde töös.

Laura-Liis Uussaar

Õnnitleme kõiki lõpetajaid ja soovime head haridustee jätkamist!