tasakaal
Foto: Canva

Autor: Elise Carola Alajärv, Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist

Nagu juba maikuus sai välja hõigatud, siis Viimsi huvikeskusega liitus Tallinna Rahvaülikool, kes pakub koolitusi ja töötube igas eas täiskasvanutele. Teoreetilised ja praktilised kursused on hea võimalus enesearenguks ning vaba aja veetmiseks.

Juba sel sügisel on võimalik tulla kolme erinevasse töötuppa, kus lisaks uutele harivatele teadmistele valmivad päris enda tehtud tooted. Neljas kursus sobib lapsevanematele, kes soovivad kaitsta oma last kemikaalide eest samal ajal raha ja loodust säästes!

Seebi valmistamise töötuba

11. oktoobril toimub seebi valmistamise töötuba, kus tehakse läbi kõik seebi valmistamise etapid, alates seebikiviga töötamisest kuni seebi vormivalamiseni. Õpituba pakub teadmisi ja oskusi, kuidas valmistada seepi enda valitud eeterlike õlide ja taimsete lisanditega. Ökoloogilisest materjalist puhtad ja lisaainetevabad seebid muudavad edaspidised vanniprotseduurid lausa koduseks spaaks. Lisaks kõigele on valmistatud seep praktiline kingitus nii iseendale kui ka sõbrale.

Looduskosmeetika õpituba

18. oktoobril toimuvas looduskosmeetika õpitoas räägitakse väga täpselt nahahooldusvahenditest ning nendes sisalduvatest ainetest. Õpitakse edaspidi nahka toitma, kaitsma ja hoidma, kuna nahk on siiski meie suurim organ, mis puutub kokku välismaailmaga. Koolituse lõpuks ollakse palju teadlikumad mürkidest ja nn looduslikest kreemidest. Lisaks on selged kreemivalmistamise põhitõend. Enda käte ning uute teadmistega valmivad selliseed looduskosmeetikatooted nagu kehakreem, lõhnastatud kehakoorija ja vannipall.

Looduslikud ja mürgivabad puhastusvahendid

25. oktoobri kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma kodu puhastamiseks kasutada tõhusaid, odavaid ja mürgivabu vahendeid. Ka terviseanalüüsid on näidanud, et oluline osa inimorganismi kogunenud mürgistest ühenditest on pärit just olmekeemiast. 

Samal ajal, kui töötoas valmivad pesugeelid, pesupulbrid, üldpuhastusvahendid, klaasipuhastusvahendid, küürimispastad ja nõudepesuvahendid, saavad selgeks lihtsad, kuid vajalikud keemiateadmised. Õpitoa lõpuks tuntakse end selle valla ekspertidena!

Riidest mähkmed – need on imelihtsad!

15. novembri koolitus jätab minevikku tüütud valged marlihunnikud, kuna tänapäeval on riidest mähkmed ilusad, nahasõbralikud ning lihtsasti kasutatavad. Eelistades riidest mähkmeid teeme heateo nii rahakotile kui ka loodusele. Saame olla kindlad, et need ei sisalda kahjulikke kemikaale nagu ühekordsed nn pabermähkmed. Koolitusel saab katsuda ja näha erinevaid riidest mähkmeid ning tutvuda Eestis tehtud käsitöömähkmetega. Kursus annab põhjaliku ülevaate riidest mähkmete maailmast. Viimsi huvikeskuses toimuvate rahvaülikooli koolituste kohta saate lisainfot huvikeskus.ee.