Autor: Helen Saluveer, HK Unicorn Squad kommunikatsioonijuht

Neli aastat tagasi Taavi Kotka ja tema abikaasa Kerstin Kotka poolt asutatud tüdrukute tehnoloogiaring HK Unicorn Squad on liikumine, millest võtab osa ligi 2000 neidu üle Eesti. Juuni lõpus kogunes üle 400 tüdruku Viimsi kooli, kus peeti maha kolmepäevane suvelaager.

„Laager on suurepärane võimalus ka meie juhendajatele omavahel kogemusi jagada ning motiveerida neid sügisel uue hooga edasi minema,” ütles HK Unicorn Squadi juhi Liis Koser. „Igapäevaselt oma väikses grupis toimetades võib-olla alati ei adugi, kui palju meid tegelikult on ning meie tegevus olulisus.”

Suvelaagri päevad olid sisustatud töötubadega, täis erinevaid oskuseid ja teadmisi. Olemuselt olid ülesanded sarnased HK Unicorn Squadi tavatundide ülesannetega, teemadeks inseneeria, programmeerimine, robootika, füüsika ja meeskonnatöö. „Kuna Viimsi kool andis laagriks kasutada oma suurepäraste võimalustega maja, siis saime lasta fantaasial lennata ja teha ülesandeid, näiteks ehitada vesirattaid, konstrueerida sildu, panna korraga 15 suurt robotit muruniidukitena sõitma või kukutada mune 10 meetri kõrguselt alla,” lisas Koser.

Õhtune programm oli täis mitmekülgset meelelahutust – koos tehti pikem matk Viimsi poolsaarel, nauditi diskot ning üllatuskülalisena astus tüdrukute ette Karl-Erik Taukar koos bändiga. Viimasel päeval oli osalejatel võimalik kohtuda „Rakett 69“ saatejuhi ja teadlase Aigar Vaiguga ning eelmise Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga.

Laagri toimumisest on juba aega möödas, kuid korraldajate emotsioonid on endiselt kõrgel. „Tüdrukutes olev power on lihtsalt nii äge. Nad on uudishimulikud, nutikad ja iga aastaga järjest enesekindlamad,” rõõmustas Koser.

Hetkel põhineb kogu HK Unicorn Squadi tegevus eraalgatusel ja -rahastusel, kuid pikemaks eesmärgiks kõikides koolides sellelaadse õppe sisse viimine nii poistele kui ka tüdrukutele. „Esimese koolina Eestis alustab ükssarvikute unikaalse programmiga just Viimsi kool. See tähendab, et kõik Viimsi kooli 2. klassid alustavad sel sügisel kolmeaastast programmi ja läbivad 120 akadeemilisest tunnist koosneva kaasaegse tehnoloogiaõpetuse mooduli tavalise õppetöö osana,” kinnitas Koser.

HK Unicorn Squad on liikumine, mille eesmärk on kasvatada 8–14-aastaste tüdrukute seas praktiliste ja põnevate ülesannete abil huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu. Täpsem info on leitav unicornsquad.ee.